Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

sorciera24
29. júl 2012

@takyja mas pravdu;)...vidis......ja hned utekala s receptom do lekarne.....uz to tak niekedy v buducnosti asi aj urobim 😝 ....ako sorry, ale zelezo sa fakt da nahradit aj inak;)

danielita7
29. júl 2012

@mitote No pokud budu vedět že očkování mému dítěti neublíží tak ráda nechám zaočkovat ( ale kdo mi to zařučí v dnešní době? Nikdo) Takže jedině co budu dávat ( ale až v roce ) tam bude " povinná hexa" a to ve zjednodušeném schématu.. Jen prostě mi přijde hodně nefér, jak nás zákony tlačí... já se chci dobrovolně rozhodnout. .Já tedy také léky nejím a už vůbec bych si nevzala ,kde je nežadoucí účinek smrt... 😒 ( Já jsem se snad ani nesetkala s příbalovým letákem kde by bylo prímo jako nežadoucí účinek napsaná smrt...maximálně hrozí předávkování ale to zase nejsem psychicky labilnější povahy 🙂

monika6e
29. júl 2012

@mitote jistě, některé najdeš na www.mamanamaterske.cz - v jednom z článků o očkování. Další Ti ráda předloží a více o nich poví Mudr. Ludmila Eleková (která se i sama stará o děti postižené vakcinací) - kontakt na ni najdeš na webu. Je z Prahy a je možné se s ní sejít. Studie o očkování může dodat jak v anglickém, tak i českém jazyce. Spolupracuje i s odborníky ze zahraničí a má přístup ke spoustě věcí.

danielita7
29. júl 2012

Ted nechci říct, že jsem si nikdy žádny prášek nevzala...ale už pár let ne...

monika6e
29. júl 2012

@takyja ....a víš jak ti lidé urážení mě a nás, obyčejné lidi? Víš, jaký byznys je farmacie? Jestli si myslíš, že jde jen o zdraví dětí, pak jdi spát s panenkama. Dobrou!

mitote
29. júl 2012

@danielita7 a kdo ti zaruci ze dite nechytne nemoc na kterou neni naockovane? to je to oc tu bezi, nic neni ani cerne ani bile 😀

monika6e
29. júl 2012

@mitote (+ @nae) NEZAUJATÝ server v podání, ve kterém Ty jej máš na mysli - neexistuje. Buď jsou příznivci očkování, kteří kopou za něco úpně jiného, nebo odpůrci, kteří lezou s pravdou ven. NIC mezi tím neexistuje.

takyja
29. júl 2012

@sorciera24 No tak diskuze se obecně zvrtla v obecné povídání o očku.. obrna, ač to vypadalo, že už nebude, naopak nabírá na počtech v posledních letech a plíží se nám z východu na záda. Takže bych to úplně nepodceňovala... například my máme sousedy cizince, tedy velmi civilizované, ale jezdí k nim návštěvy, atd. Prostě jsme multikulturní a velice se hýbající společnost. Obletět svět za pár dní není problém. My vždy docela cestovali, včetně zemí, jako je Egypt, kde pokud se pohybuješ mimo resort se doporučuje mít očkování proti obrně... myslím, že jsou v kategorii se zvýšeným rizikem. Aktuální data teda nemám. A do Egypta dnes lítá kdekdo.. a myslím, že každý se nezamyslí, co se tam asi tak dá chytit. Stejně tak Indonésie (Bali?), Indie...

Ad léky do koše: já si opravdu myslím, že v době, kdy je internet v mobilu, je možné si ten příbalový leták přečíst cestou do lékárny a vzít si jen to, co hodlám užívat. Šetříš sobě (doplatky na léky) i jiným.

sorciera24
29. júl 2012

@mitote a kto ti zaruci, ze aj napriek tomu, ze ti dieta zaockovane bude, ti tu chorobu aj tak nedostane.....ockvoanie ti neruci, ze ju nedostane....(vid. ako sa to bezne deje...)

monika6e
29. júl 2012

@mitote add autismus - http://www.mamanamaterske.cz/clanky/zdravi/ocko... - mohu dodat i studii. Jeee, vlastně promiň - ona bude zaujatá. Ale Ty toho víš jistě o autismu daleko více 😀 😀 😀

petra.vavra
29. júl 2012

@mitote v příbalovém latáku není slovo smrt jako nežádoucí účinek.....

danielita7
29. júl 2012

@mitote a kdo mi zaručí že mé dítě nebude právě postižené po podání nějaké vakcíny 🙂 Právě proto že je v očkování spoustu otázek ( stejně tak i spoustu maminek váha jestli jo nebo ne ) tak je potřeba o tom mluvit. Dřív tohle nebylo, očkovalo se jak na běžícím páse, a dřív mámy neměly možnost výběru ( nebo měly, ale prostě byla jiná doba )Přistup k informacím byl značně omezen, a já jen děkuji že ziju v dnešní době a mám přístup ke všemu co mne zájímá...
Btw: mohu se zeptat co svému dítěti necháš naočkovat?

sorciera24
29. júl 2012

@takyja neviem o tom, ze by sa blizila " k nam".....a popravde, vsak ked idete cestovat, tak sa zaockujte.....my rozhodne podobne krajiny toho typu navstivit nehodlame 😉 ....neviem, ci nechapes, ale ide v prvom rade o slobodnu volbu...ty si ockuj, ked si myslis, ze je to pre teba a tvoje deti najlepsie...ja som mala pred 3mi rokmi podony nazor....ach jo a ako sa behom chvile dokazal uplne otocit.... 😒

mitote
29. júl 2012

@petra.vavra no ja jsem ho uz u nejakych leku mela 😅
@danielita7 diteti stopro necham ockovat vse co je povinne, nepovinne budem resit az budou aktualni

petra.vavra
29. júl 2012

@mitote a ty kdybys měla doma dítě postižené po očkování, tak bys taky mluvila jinak!!!!

petra.vavra
29. júl 2012

@mitote zítra se hned zeptám na SÚKLu u kterých léků se to píše.....mám tam 4 osoby, které píšou příbalové letáky....

takyja
29. júl 2012

@petra.vavra Ale v příbalových letácích bývají mnohdy stavy, které k úmrtí mohou vést... až na to, že si to málokdo umí spojit...

sorciera24
29. júl 2012

@petra.vavra inak, ja som ho tiez u nejakeho lieku citala...ale fakt netusim u ktoreho....takze viem, ze aj taky nez. ucinok existuje

mitote
29. júl 2012

@petra.vavra nereknu ti u ceho, ale vim, ze u neceho byla mozna slepota a umrti, ale co to bylo, jo to ti uz nepovim....

petra.vavra
29. júl 2012

@takyja
@sorciera24
@mitote
u očkovadcích látek to není ani u jedné, na zbytek se zeptám.....

takyja
29. júl 2012

@sorciera24 Bohužel to neznamená, že taková krajina "nenavštíví" tebe... prostě migrace je obrovská. Já neříkám, že nám obrna dýchá na záda, ale stočila se z Afriky do Asie a nabrala směr západ. To je fakt. Sice čísla jsou malá, ale jsou. A myslím, že aktuálně nikdo neumí říct, co z toho bude...

sorciera24
29. júl 2012

@petra.vavra to viem, ze u vakcin to nie je.....bolo to pri nejakom lieku....

mitote
29. júl 2012

@petra.vavra nemyslim ockovaci, myslim leky...

sorciera24
29. júl 2012

@takyja a co mor? toho sa nebojis? alebo cholera? a na to neockujeme a pripadov je pravdepodobne po svete este viac...

takyja
29. júl 2012

@petra.vavra Nemluvím o očko látkách, ale to je jedno, stejně je to diskuze o ničem... Hlavně vyřiď lidem z farmakovigilace, že je odpůrci očkování jako je @monika6e mají za úplatné darebáky. Jistě je to potěší. 😝

takyja
29. júl 2012

Jdu hajat s panenkama, jak mi tady doporučila moudrá... @monika6e 😅

petra.vavra
29. júl 2012

@takyja proč mě tady napadáš, asi by ses nad sebou měla minimálně zamyslet.....nechápu....

danielita7
29. júl 2012

@mitote Já budu dávat tu Hexu ale chci až od roka ( jsem ráda že jsem hned nezaočkovala když měla 2 měsíce a věnovala se očkování už v těhotenství...Buduje si svojí vlastní imunitu a proto jsem přesvědčená že první očkování bude o to lépe snášet...já tomu prostě věřím. Pro 2 -3 měsíční mimčo je to neuvěřitelný zásah to tak malého tělíčka...

Tak přeji všem pokud možno správné rozhodnutí v očkování, jelikož následky si ponese každý sám 🙂 dobrou noc

sorciera24
29. júl 2012

@takyja tak skoda, ze mi uz neodpovies, tak si daj pozor na ten mor a choleru (lebo na tu asi ockovani nebudete.....)dobru noc...

monika6e
29. júl 2012

@takyja nezlob se, ale moudrá monika6E uznala, že je pod její úroveň se s Tebou bavit. Howgh 😀 😝