Očkovanie proti meningokokovi

monka338
31. mar 2017

Ahojte,prosím vás dali ste niektorá očkovať dieťatko proti meningokokovi? Nám to pediatricka odporučila a vážne nad tým uvažujeme. Prosím nepíšte mi tie,ktoré ste proti očkovaniu....ja som zástancom povinného očkovania,tak aby sme sa vyhli nejakému osočovaniu.

luliu
20. apr 2017

@summerlili rizikova skupina su aj teenegeri.
Ja by som kiahne ockovat nedala. Ta vakcina je novsia, nevie sa aku dlhu ucinnost ma. Bala by sombsa toho ze ucinnost klesne a kiahne dostane napr. v tehotenstve. Kiahne radsej zazit

monka338
autor
21. apr 2017

@luliu súhlasím. Kiahne by som nedala. A nemáš kamošky,ktorej deti majú kiahne,že by si išla k nej na kávičku??? Viem,že to znie divne,ale robí sa to tak😃 a aj ja sa chystám s deťmi na návštevu.....len ich nikto nemá 😯

summerlili
21. apr 2017

@monka338 Ja viem, že sa pestuje kiahňová turistika 🙂 , ale v čase keď mali deti okolo nás kiahne, ich nedostala, tak či tak mala vtedy dosť zníženú imunitu a teraz nikde nič 😲

nivea777
27. máj 2017

Ja chcem dat urcite,nimenrix sa vraj moze uz od 6.tyzdna bábätka,ale dr odporucila az po roku..na slovensku nie je registrovaná vakcina proti typu B..takze zostava len vakcina NeisVac C-proti skupine C alebo nimenrix proti typu A, C, W-135 a Y.. Dr povedala,ze ak trvam na očkovaní moze to prekonzultovat s viacerými Dr aj hned ( moj maly ma 2mesiace)

monka338
autor
28. máj 2017

@nivea777 Ďakujem za informáciu ohľadne typu vakcíny....moc sa.v tom nevyznám a na tento typ sa opýtam. Ďakujem!

jana_eyre
28. máj 2017

@nivea777 aj v pribalovom letaku nimnerixu je pisane ze az od 12m ak sa nemylim.. Prve dve deti som davala az po roku a tohto tretieho tiez cakam az dovrsi prvy rok..

S dr som sa minule bavila o vakcinach ze ci sa mozu davat skor (bavili sme sa hlavne o mmr, kvoli osypkam) a ona mi vravela, ze lekari nemozu len tak svojvolne ockovat, musia mat povolenie z ministerstva aby zacali skor..

nivea777
29. máj 2017

@jana_eyre pribalovy leták, aktualizácia 02/2017

bluka2
29. máj 2017

@nivea777 B-cko mozes dat lahko zaockovat napriklad vo Viedni. My sme prave s B zacali, tak usudil nas pediater, ze to je najdolezitejsie (v Europe), potom C. Nimerix je skor ak cestujete do istych koncin. Tolko moja interpretacia

jana_eyre
29. máj 2017

@nivea777 vau super, tak to sa idem rovno k dr informovat ci dam aj posledneho.. Predtym tam bolo az od 12m.. Len on je stale chory, ma hroznu imunitu, tak uvidime kedy to vyjde.. Dakujem..

@bluka2 to sa ako da ockovat v inej krajine? Nasa pediatricka svoje deti zaockovala v cechach proti B, ale myslela som ze to len vdaka tomu ze je lekarka a ma kontakty..

nenne27
30. máj 2017

Ano dala..syna..cca pred 10rokmi...niekto tu zase mudruje o skodlivosti ockovania.taketo dristy mi dvihaju tlak.som zvedava ci by prednasal tieto tirady keby bol v mojej situacii pred rokmi😠zomrela jedna ziacka na meningokoka..zacalo to ako mierna chripka a za par hodin vysoka horucka petechie smrt..pamatam si tu hrozu a bezmocnost..zavreli celu skolu a dezinfikovali ju..strasne som sa bala o syna...sla som k lekarovi a odporucil zaockovat.

bluka2
30. máj 2017

@jana_eyre Vlastne neviem, nikdy som nad tym nerozmyslala, ale ked zoberies ockovaci preukaz a ides k inemu doktorovi sukromne v zahranici - to sa neda? Lebo niekedy ta aj na letisku zaockuju, ak napr. nemas v preukaze zltu zimnicu a ta krajina to vyzaduje

gvitekova
8. aug 2019

Ja mam deti zaockovane bexserom proti meningokokom B. Je to nsjrychlejsie a najsmrtelnejsie infekcne ochorenie v nasich podmienkach. Ja mam 6 a 11 rocne deti. Najvisc su ohrozene deticky do 2 rokov a pubertaci. Je to v odporucanych ockovanisch a informacie by mal podat podiater. V cechach a v rakusku sa ockuje bezne u deti od 2 mesiacov , v anglicku je to v povinnom ockovani len u nas sa este skoby zastavil cas. Vsetko som si zistila a nastudovala a zaockovala