Očkovanie proti pneumokokom. Máte o tom info?

konica
12. aug 2006

Ahoj, ma niekto o tom nejake informacie? Dik 🙂

katrina2
8. apr 2008

pre alanu: pre deti nad 2 roky stale plati, ze rodic hradi celu vysku vakciny(ak nepatri do rizikovej skupiny) co je teraz cca 2830,- sk - zalezi od lekarne, ale dieta zase potrebuje len jednu davku. 🙂 🙂 🙂 jednoznacne je to menej, ako ked ti dieta ochorie pneumokokovou infekciou a ty zazijes tie nervy a dala by si ja milion len aby mu bolo lepsie. vsak to pozname. ☹ ☹
web pre lepsie info: www.nahlasopneumokokoch.sk 🙂 🙂 🙂

maca66
8. apr 2008

ahoj katrina2: dnes som sa znova pytala doktorky.vakcina pre deti nad 2roky sa vola pneumo23 a je plne hradena poistovnou,nic sa nedoplaca. 🙂

katrina2
8. apr 2008

pneumo 23 je sacharidova vakcina, ktora sa musi preockovavat cca po 3 rokoch a vlastne kazde 3 roky, pretoze nevyvolava trvalu imunitnu odpoved. Dostatocna imunitna odpoved je vyvolana az po dostatocnom vyzreti imunitnehi systemu - telo na vakcinu adekvatne reaguje az zhruba po 5. roku veku. do 5 roku veku sa doporucuje konjugovana vakcina - prevenar, ktora sa ockuje od 2 mesiacov,ale po 2 roku zivota len raz- jedna davka a ma adekvatnu imunitnu odpoved cca do 1 mesiaca po zaockovani a na cely zivot. ja som dala zaockovat moje 3 deti po 2. roku zivota(skor nebola na trhu) konjugovanou vakcinou a bez negativnej reakcie, o od vtedy- za 1,5 roka- sme mali 2x dvojdnovu nadchu 🙂 🙂 🙂

ivka31
9. apr 2008

ahojte baby chcem sa opytat, maly ma 4 mesiace to ho uz mozem dat zaockovat ci nie??? minule o tom trochu hovorili a zevraj sa uz neplati len nejakych 85 sk zevraj to preplaca poistovna je to pravda

trixi
9. apr 2008

ivka, uz ho mozes dat ockovat. Prevenarom sa da ockovat od 2 mesiacov. Ked zacnes s ockovanim do 6 mesiacov, maly dostane 4 x vakcinu. Prve 3 vakciny sa davaju s odstupom jedneho mesiaca a stvrta sa dava vo veku 2 rokov. Ak das ockovat v 7 mesiacoch, tak dostane 3 vakciny, a cim starsie je dieta tym menej vakcin ho caka. Nas maly dostal v pondelok druhy krat vakcinu a nemali sme ziadne vedlajsie ucinky. Na jednu vakcinu sa doplaca okolo 80,- Sk.

lilu18
9. apr 2008

ahojte,neviete kolko vakcin dostane ročne dieta?dik

petusko
9. apr 2008

lilu dve 😉 s odstupom troch mesiacov 🙂

lilu18
9. apr 2008

super 😀 ďakujem,dnes idem na poradnu,tak nech viem viac 😀

ivka31
9. apr 2008

trixi velmi pekne ti dakujem zavolam lekarke nech objedna

lilu18
9. apr 2008

dievčata,už som s poradne doma a mam aj Prevenar v chladnicke.buduci piatok ideme očkovat.Lekar bol super-doporučil,lepšia prevencia ako potom lamentovat.A doplacala som len 85 Sk.papa 🙂

alami
9. apr 2008

tak máme už aj my predpisaný preventan, za doplatok okolo 80 Sk. sa teším 🙂

julca80
9. apr 2008

baby, super, takze uz som si na 100%ista, ze to je "za babku"(teda 85Sk). Nemusim uz vysolit skoro 3tis. ako za posledne dva razy. 😀 Nas caka posledne tretie preockovanie presne za mesiac. 😢 Inac mala to zvladala uplne v pohode. mozno troska bola na vecer umrncana, ale inac nic zvlastneho. Sice po druhej mala len trosicka zvysenu teplotku okolo 37.8stupnov, ale to je uplne normalne. 😉

alami
9. apr 2008

som sa pomýlila - prevenar som myslela 😀

marcelirv
9. apr 2008

ja osobne by som moje deti dala proti tomu zaočkovať pretože mi sme neustále na marodke, 😕 ale moj dr.mi povedal že to pozostáva z 3 vakcín a ked jedna stojí 3000,-Sk a mne treba zaočkovat všetky tri deti tak kolko by ma to stálo je to drahý špás.to si tak možu dovolit nejaký podnikatelia.

julca80
9. apr 2008

veru to je "ine kafe" ked ma rodinka aspon tri deturence, a kazde ma viac ako 2 roky. ☹ To je ozaj financne narocne, ked na kazde by pripadlo 9 tisic. 😝 😖 Dufame, ze nase zdravotnictvo sa spamata a posunie vekovu hranicu vyssie. 😕

ada.lubo
9. apr 2008

ahojte ja som bola dnes na poradni u svojej doktorky... chcela som dať Paťa zaočkovať Prevenarom ale doktorka povedala, by som musela platiť za každú injekciu pôvodnú sumu (cca 3000.-) ☹ a keď som jej povedala, že by to už mala hradiť poisťovňa tak mi odpovedala, že mám mylné info 😨 a že ona bola na školení a že sa stále hradí v plnej sume 😖 tak neviem aj ja som čítala že už sa má preplácať ale teraz neviem

trixi
9. apr 2008

marcelirv, ada.lubo - ja som bola s malym na druhom preockovani v pondelok a skutocne Prevenar preplaca poistovna a doplaca sa okolo 85,- Sk. Tak ako uvadza fifla deti do 2 rokov. Tak mi to povedali v lekarni a aj u nasej doktorky.

barka29
10. apr 2008

Ahojte dievčatá, čítam tu o očkovaní proti pneumokokom,týka sa to normálne zdravých detičiek,alebo nejako zvýhodnených?Myslím tým,skôr narodených,alergikov.....Lebo ja uvažujem dať malú 2,5r. zaočkovať,pôjde v septembri do škôlky,tak preto...Je zdravá,nie nejaká chorľavá,brali sme asi 3 krát ATB.A keby som ju dala ako 3-ročnú očkovať,vie mi niekto povedať,koľko sa dopláca a koľlo razy by sa musela dať zaočkovať?Nechcem ísť na p.dokt. s týmito všetkými otázkami zhurta,chcem mať nejaké info skôr,nie je moc za to očkovanie-myslím naša p. dokt.díky za radu.

julca80
10. apr 2008

barka, malo by sa to tykat deti do 2 rokov, ta suma 85 Sk, bez vynimky stavu dietata

debra
10. apr 2008

barka ja mam malu 3,5rocnu a poistovna detickam nad 2 roky vakcinu nepreplaca 😒 len detom do 2rokov...cize sa plati cela suma/je to nieco vyse 2tisic Sk ak nie 3tisicky/,iba ak by mala nejaku diagnozu/oslabenu imunitu..../tak poistovna preplati.Aj ja idem dat malu zaockovat,na buduci tyzden

sakura77
10. apr 2008

baby,dnes mi prisiel email z vseobecnej zdravotnej poistovne,pisala som kvoli info ohladom tohto ockovania,tak ano,do dvoch rokov sa doplaca za kazdu vakcinu len tych cca 85.-,rizikove skupiny uplne nic,no ale len do tych dvoch rokov,potom sa uz plati,takze baby hor sa na to! 😉

lilu18
11. apr 2008

veru,hor sa na očkovanie 😀 a dievčata nedajte sa odbit,skutočne to stoji cca 85 Sk 😀 do 2-och rokov

emita
11. apr 2008

mňa lekárka presviedčala že očkovacia látka stojí 3000 a že sa nič nezmenilo 😒 . Nechcela som sa hádať... keď sme sa na to pýtali našej známej lekárničky, povedala že aby sme ho nedali očkovať kým nemá problémy, lebo sa tým očkuje len krátko a časom sa môžu objaviť nejaké vedľajšie účinky. Vraj aby sme si počkali kým to nebude povinné, resp. kým to nebude potrebovať.

lilu18
12. apr 2008

Emita,až budes moct prečitaj si www.wyeth.sk ,www.pneumokok.sk ...ked som si prečitala príbehy rodičov kt.dieta trpelo chorobou spôsobenou pneumokokom, hned som sa objednala na očkovanie.Rozhodnutie je na tebe,ale ja by som ho urcite dala zaočkovat-ked nie hned tak iste ako ročneho. Vasa p.dr.je divna a asi aj malo informovana ☹ doplatok sa zmenil!! 🙂

sorscha
17. apr 2008

Ahojte pýtala som sa doktorky na očkovanie proti pneumokokom. Nám ho neodporúča, lebo že by sa mu narušila imunita. Je potenciálny alergik. Že pokiaľ nejde do kolektívu tak je to zbytočné. A že všetky deti si tým prejdu a pod. Čo myslíte mám na ňu tlačiť nech nás zaočkuje? 🙂

trixi
17. apr 2008

ja som dala ockovat maleho preto, ze v rodine tatina sa hodne objavoval pneumokok. Aj tatinovi ked bol maly prepichovali bubienok niekolko krat, vtedy nevedeli, ze to sposobuje pneumokok. Aj jeho synovcovi prepichovali usko asi 2 mesiace dozadu a zistili, ze zapal stredneho ucha na ktory casto trpi mu sposobuje pneumokok. Hoci maly este nie je v kolektive deti, len dospelych, ja som ockovanie vyuzila. Nam ho vyslovene doktorka odporucila.

sorscha
17. apr 2008

ďakujem trixi, aj ja to využijem, nech si hovorí doki čo che. 🙂

smisela
17. apr 2008

Ahojte,tak práve som sa vrátila z poradne s malou,pýtala som sa dr. na očkovanie proti pneumokokom,zatiaľ mi to neodporučala,teraz v júni nas čaka tretie preočkovanie Hexavakcínou,o ďaľšie dva mesiace proti rubeole,osýpkama ešte niečo,už si nepamatam 😔 ,takže tých očkovaní ju čaká viac než dosť,tak sme sa dohodli,že najprv sa spraví povinné očkovanie,dáme pauzu a potom proti pneumo(vakcína Prevenar)po 2 rokoch stačí len jedna vakcína a imunita je doživotne,no ale nie to som chcela... 😀
Pýtala som sa na cenu a mne povedala,že cena ostáva tých 2000a niečo,že to zisťovali na ministerstve zdravotníctva a na poisťovňach a ze sa robí okolo toho veľké haloo,tak ja fakt neviem,asi zistím priamo v poisťovni,veď kamoška ju teraz kúpila za tých 85 sk,tak ja neviem,či sú všetci lekári správne informovaní 😒
Alebo žeby im niečo z toho káplo,ja neviem... 😒

zulok
17. apr 2008

no, do tych dvoch rokov je urcite len za tych 85,- ci kolko, ale nad dva roky sa plati ta ciastka cca 2400,-. Ono ked sa dava aj prevenar od maleho babuliatka, tak sa ta posledna vakcina , co je nad dva roky plati, ci nie? tak cenovo je to vcelku jedno. Ale ono tu ani tak o tu cenu nejde, hlavne, nech su drobci zdravi a ci je to ockovanie od utleho veku dobre, alebo nie. A v tom sa vyznat, aach jaaaaj 😒