Očkovanie v treťom mesiaci. Čo od toho môžem čakať?

bahara
6. sep 2011

Ahoj dnes som bola z malou na očkovaní ktoré sa robí v treťom mesiaci.Chcem sa spýtať čo od toho môžem čakať?som počula,že môže aj teplotu mať zvýšenú a že je dobré preventívne dať čípok.Ináč nariekali sme len troška a v podstate mi od rána malá spí..zobudí sa na kojenie alebo keď treba prebaliť trocha pokuká okolo seba a zase spí...je toto normálne?môže toľko spať na základe toho očkovania? 😖

azarijka
6. sep 2011

toto je zoznam vedlajsich ucinkov Hexavakciny (ktoru ste asi mali):
Bolestivosť, začervenanie, opuch v mieste vpichu, znížená chuť do jedla, teplota, ospalosť, podráždenosť, neobvyklý plač, nepokoj, vírusová infekcia, infekcia horného respiračného traktu, bronchitída, konjuktivitída, kašeľ, rinitída, dermatitída, únava, bolesti brucha, diarrhoea, enteritída, gastroenteritída, dávenie, somnolencia, infekcia, otitis media, ekzém, zápcha, kŕče, alergické reakcie, insomnia, bronchospazmus, kašeľ, laryngitída, stridor.

SOMNOLENCIA - chorobná spavosť (je prvý, najľahší stupeň kvantitatívnej poruchy (tzv. zastretého) vedomia. U jedinca klesá pozornosť a záujem o okolie, je spavý. Zo spánku sa dá prebudiť, na otázky odpovedá spomalene, ale správne.)

Preventivne by som urcite ziaden cipok od teploty nedavala, ked tak tak az ked presiahne 38´C.

A cakat mozes cokolvek, my sme schytali strasny ekzem..... 😉

evka4
6. sep 2011

@bahara ahoj, moja dcera tiez po kazdom ockovani spi ovela viac ako zvycajne...cize to kludne moze byt z toho... co sa tyka ostatnych vedlajsich ucinkov, je velka sanca, ze sa u nej ziadne neprejavia 🙂 drzim palce 🙂

bahara
autor
6. sep 2011

No zbohom tak dúfam,že to ostane len pri tom spánku dík za odpovede.

azarijka
6. sep 2011

@bahara inak ked si to teraz po sebe citam vyzera to tak bu-bu-bu.... nechcela som tym strasit 😀 tiez si myslim ze vo vacsine pripadov sa nic nestane a babo bude ok 😉

majka_k
6. sep 2011

@bahara ahoj, aj my sme boli dnes zaočkované, mala si vecer poplakala riadne, a stupla jej aj teplota, dala som jej nurofen sirup a uz si spinka, ihned ked sme prisli z ockovania ( okolo 14:00 ) som jej dala studene obklady na nozky a uz su tiez v pohode, ziadne zacervenane an opuchy takze na noc som jej uz nedala obklady, uvidim ako bude ked jej budem v noci davat papkat, to ju budem aj castejsie kontrolovat ci nema teplotu alebo ci nema horuce nozky... drzim palceky aby ste to zvadli bez komplikacii 😉 ( a j v konecnom dosledku aj my 😅 )

bahara
autor
7. sep 2011

@majka_k Ahoj no aká bola noc?moja malá večer mala zvýšenú teplotu na 37,7 a držala si ju až do rána no okolo piatej som ju premerala a už jej klesla na 36,5 tak pohoda..ja som jej dala čípok preventívne okolo tretej poobede včera a potom už nie..sestra mi poradila nech počkám keď teplota nevyskočí nad 38 mám ju nechať nech telo zabojuje samo..ináč nemôžem povedať,že bola zlá trošku nepokojnejšia ale v pohode ani neplakala..len sem tam pomrnkala 😀 a tie miesta vpichu mala tam len také malé bodky a nič viac žiadny zápal ani nič..vyzerá že je to bojovnica 😉 čo vy?

majka_k
7. sep 2011

@bahara ahoj, my sme mali v noci teplotu zvysenu a mala sa strasne prehadzovala zo sna tak som jej dala polku cipku a uz to potom bolo OK, spinkali sme do deviatej 😉 nozky uplne v pohode, uz som jej nedavala na noc obklady lebo nozky mala studene aj v noci a rano som skontrolovala a vidit jej tiez len miesta vpichu takze parada, som rada ze ste to zvladli 😉

bahara
autor
7. sep 2011

@majka_k no tak fajn ozaj nám ale v priebehu dna teplota stále stúpala a klesala..tak dúfam,že sa to nezhorší 🙂 veď najhoršia by mala biť tá prvá noc nie?neviem..počuj a kedy bude ďalšie očkovanie?som nejako nepočúvala lekárku pozorne..hm.. 😖

roo
7. sep 2011

Baby, prečo dávate preventívne lieky na zrazenie teploty? Veď čo vlastne očkovanie vyvoláva? Tvorbu protilátok. A prečo máme zvýšenú teplotu napr. pri chorobe? Aby náš imunitný systém tvoril protilátky! Keď dáte hneď lieky na zrazenie teploty, je to úplne kontraproduktívne a nelogické! Zabudnite radšej na nurofeny a úplne na paralen. Aj pri chorobe. Horúčka, keď už je, nech prebehne. Horúčka nieje choroba, neliečte ju. Kiež by sa už aj lekári zobudili a poradili mamičkám niečo normálne a nie preventívne podávanie antipyretík (česť výnimkám, už je veľa takých, ktorí takéto bludy "neradia")

kaja73
7. sep 2011

No my sme po tomto ockovani v 3m hned nemali ziadnu reakciu-vobec nič.Ale na 7 den sa mu objavila celotelova cerven-vyzeral ako obareny-skoro som rano zinfarktovala -vecer mu este nič nebolo-a odvtedy sme sa s tym trapili vela mesiacov.Vyklul sa z toho ekzem .Do druho očkovania v 6m sa to vyrazne ukludnilo ,ale po nom hroza des-do hodiny cela noha v ohni,na druhy den už cele telo a v podkoleniach a na krku už aj pomaličky zacinal krvacat.No a este po tom prvom očovani v 3m sa mu na 2 m zastavil motoricky vyvoj-on bol dovtedy strasne sikovny-otacal sa už aj na chrbat aj na brusko-mame to aj viackrat natocene.No a po očkovani sa do 5 a pol m ani nepohol.Takže tešte sa ak mate len horučky. 😔 Dnes už neočkujeme nič,maly je rok bez vakcin a zazrak-ani ekzem nema a motoricky aj intelektovo predbehol vačšinu svojich rovesnikov.Ale mam takeho tusake.,ža este jedno chemicka bomba do tela a sme v prdeli na dobro.

majka_k
7. sep 2011

@bahara my sme uz dnes cez den nemali zvysenu teplotu, len malu 2x prehnalo, si myslim ze z toho ockovania, mne dr objednala o 6 tyzdne na preockovanie 😉

@roo ja som nedavala preventivne, az vtedy ked fakt stupla, tiez tu niekde baby pisali ze im lekarka kazala ihned jak dojdu domou tak dat cipok proti horucke ( preventivne ) a aj rano ale u nas to prebehlo viac menej v pohode, len mala sa strasne v noci prehadzovala a cela horela, tak ju predsa nenecham takto 😉 ale samozrejme preventivne by som urcite ziadne lieky nedala...

majka_k
7. sep 2011

@kaja73 😢 😔 to ma strasne mrzi, ale hlavne ze je teraz uz vsetko OK, ja mam strasny strach ze sa nieco take prihodi aj nam, ale radsej ani na nieco take nemyslim ...

kaja73
7. sep 2011

@majka_k Ja som sa v tej dobe bala len horučok-st.syn mavyl vždy 40 horučky po akomkolvek očkovani.Ani ma nenapadlo,že možu byta aj take reakcie ake mal ml.syn.Vtedy som este na MK nechodila a nik ma na to neupozornil-letačik som si ako vačšina mamičiek nečitala-ved mi ho nik pod nos nedal. 😖 Teraz som na seba nasrata za svoju vtedajsiu slepu doveru v medicinu a v očkovanie ako take.Odvtedy už toho mam nastudovaneho plno o problematike a až vtedy som zistila, že za nase problemy može ockovanie-ved nik z kompetentnych to otvorene neprizna. 😒

bahara
autor
7. sep 2011

@roo nič v zlom ale presne to mi lekárka poradila asi by mi neporadila niečo čo by malej ublížilo hm? teda dúfam.. 😉 a mimochodom používam čípky založené na prírodnej báze (viburcol)osobne ani sebe som pred tehotenstvom nedávala lieky keď to už fakt nie je nutné som za to aby telo najprv zabojovalo samo..a ani malú si zbytočne nepchám liekmi 🙂 tak pohoda

azarijka
7. sep 2011

@bahara je rozdiel dat preventivne viburcol a preventivne paralen ... mne dr. kazala dat paralen az ked presiahne teplota 38C a keby je nepokojna a placliva tak viburcol ....

bahara
autor
7. sep 2011

@azarijka no?veď áno presne to mi poradila aj moja sestra 🙂 ináč čudné že malá bola nepokojná stále sa prehadzovala a dosť bola horúca celá ale teplotu v podstate nemala až takú strašnú..hm..počuj keď jej ju merám v zadočku treba odrátať 5 dielikov že?

azarijka
8. sep 2011

@bahara no asi bola nepokojna lebo telo "bojovalo" s tymi virusmi, tak to aj na nas ked daco leze daka chripka tak sme taki nesvoji a nervozni.... tak asi aj ona takto bola.
hej odratas, ak nameras 38,5C tak vlastne ma 38C

bahara
autor
8. sep 2011

@azarijka no fajn tak to sme až tak na tom neboli zle..teplota bola ozaj len trošku zvýšená 🙂 no ale veď viem aj podla seba že keď mám len zvýšenú aj tak je to nepríjemné.. 🙂

tepka
29. dec 2012

@roo juj uplne s tebou suhlasím!!🙂

dali4
27. sep 2011

Pozrite si toto, ale treba si to kuknút naozaj celé http://blip.tv/gabo51/vaccination-the-hidden-tr...

tepka
29. dec 2012

@roo juj uplne s tebou suhlasím!!🙂
@kaja73 bože to mi je ľuto ani mi neočkujeme...mame len bcg a stačilo nam:/zväčša sa to stupňuje po 2-3 vakcíne lebo sa zanedbavaju kontraindikácie to znamena že ked po prvom mal to čo mal už by nemala lekárka daľej očkovať a bol by ok...ale toto sa zanedbava tak sa stava to čo vam a horšie:(nepáči sa mi prístup lekárov že očovanie beru ako nič a vôbec nezaujíma ich NU ani nič ine..nerobia sa vyšetrenia nič!!!!des takto ľahostajne sa stavať k malym detičkám!!!!

tepka
29. dec 2012

@roo juj uplne s tebou suhlasím!!🙂
@kaja73 bože to mi je ľuto ani mi neočkujeme...mame len bcg a stačilo nam:/zväčša sa to stupňuje po 2-3 vakcíne lebo sa zanedbavaju kontraindikácie to znamena že ked po prvom mal to čo mal už by nemala lekárka daľej očkovať a bol by ok...ale toto sa zanedbava tak sa stava to čo vam a horšie:(nepáči sa mi prístup lekárov že očovanie beru ako nič a vôbec nezaujíma ich NU ani nič ine..nerobia sa vyšetrenia nič!!!!des takto ľahostajne sa stavať k malym detičkám!!!!
@azarijka ano ja zrážam nad 39 najprv robím zabaly a ine až nutne zrážam paralenom alebo nurofenom to sme len 1x tak zrážali našťastie🙂nech telíčko bojuje..inak v knihe varovne signaly očkování od prof.Strunecej píše že paracetamolum sa nesmie davať po očkovaní znižuje tvorbu protilátok a zhoršuje oxidačky stres menjšie zlo je nurofen že

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz