Preplatenie očkovania

monikastrelcova4
17. mar 2019

Ahojte ockovali sme maličkú 1x rotarixom a malo by sa to preplatiť a treba to nejak zdokladovať ? Blockom od predpisu alebo receptom či ako ?Alebo to samostatne nám nabehne pri zúčtovaní ?
Vďaka za info

kukulienka83
17. mar 2019

Je to automaticky, nič nemusíš dokladovať. Príde ti to šekom

nikpa
17. mar 2019

@monikastrelcova4 sme v unione, nič sme nedokladovali ani žiadnu žiadosť neposielali. Peniaze prisli asi po 3-4 mesiacoch

veroni_21
17. mar 2019

Malá je v Dôvere a nemuseli sme nič dokladovať o nič žiadať, teraz mi prišiel mail, že peniaze posielajú na účet.

miruslb
17. mar 2019

@veroni_21 no my sme s malou tiež v Dôvere a v máji má malá rok, čiže už 2 povinné očkovania má za sebou a stále nič neprišlo. Už som tam aj volala, vraj príde šek, ale stále nič. A popritom prvé mala ešte okolo augusta minulého roka. Tak neviem

monikastrelcova4
autor
17. mar 2019

@kukulienka83 aha super takze nemusím ísť ani na poisťovňu nič ?

veroni_21
17. mar 2019

@miruslb No tak to je divné, viem, že každého štvrť roka posielajú peniaze späť. Malá ma 7,5 mes., a teraz nám preplácajú 2x rota. Dala som si všetok preplatok vracať na účet. Nastavila som si to tak už pri zakladní kartičky poistenca keď som bola s rodným listom.

@monikastrelcova4 Nebola som nikde, peniaze poslali samy.

hama007
17. mar 2019

preplácajú v plnej sume, či len nejakú časť?

kukulienka83
17. mar 2019

@hama007 všetko nad 8 € tuším, do 6 rokov ...čiže to odrážajú v danom kvartáli a zbytok preplatia