Preplatila niekomu ZP Dôvera vakcínu Bexsero z limitu 200?

tkjana
3. sep 2020

Prosim, preplatila prosim niekomu z Vas poistovna Dovera vakcinu Bexsero, nemyslim ako ockovanie, lebo na to mi dali odpoved ze to nieje registrovane, ale z toho limitu 200€ na dieta? Dakujem....
Alebo aspon vakcinu Nimenrix ?

sono2
3. sep 2020

@tkjana ako neni? Ja som ju normálne kúpila v ba lebo žijem v rakúsku a tu na sk je lacnejšia. Podľa mňa nie lebo to neni povinné očko. Švagrina ju platila tiež celú

123abeille
3. sep 2020

Dcéra je tiež poistená v Dôvere a Bexero som si hradila celé sama. Bolo to okolo 92€ za jednu dávku. Vakcina už u nás registrovaná je, akurát ju neprepláca poisťovňa, keďže očkovanie proti meningitíde je dobrovoľné.

simsdeny
3. okt 2020

@123abeille zdravim, a mozem sa spytat ako ockovanie prebiehalo? Myslim kolko davok a ake rozostupy medzi nimi ste davali? Kolkorocne dieta mate? Moj syn ma 2 roky a toez zvazujem toto ockovanie prave .. dakujem

123abeille
3. okt 2020

@simsdeny Dobrý deň. Dcérka má práve rok. Boli to dve dávky v rozostupe dvoch mesiacov. Bez komplikácií. Aj dr. potvrdila že tieto vakcíny deti znášajú dobre, bez vedľajších účinkov. Môžem potvrdiť. Očkuje sa do nožičky. Ako som už písala, jedna dávka stojí asi 92€, poisťovňa neprepláca nič.
Škoda, mala som k tomu aj letáčik, ale zrejme som si ho neodložila. Predpokladám však, že vo vašom prípade to bude rovnaký postup.Držím palec.

simsdeny
4. okt 2020

@123abeille dakujem pekne za odpoved hned zajtra volam doktorke ☺️ A zvazujete aj tu druhu vakcinu Nimenrix?

123abeille
4. okt 2020

@simsdeny Tú druhú dávku sme dostali len tento týždeň, a dr. nám to navrhla. Pouvažujem, niečo si o tom prečítam, ale skôr áno, išla by som do toho. Teraz najbližšie nás čaká MMR očkovanie v 14. mesiaci tak dovtedy sa rozhodnem a popýtam sa na to. Ak zistíte niečo o Nimenrixe (cena, dávkovanie), budem vďačná za info.

simsdeny
4. okt 2020

@123abeille zajtra volam lekarke a tiez si to nastudujem, ked zistim viac o tom celom napisem ☺️ Este mam otazku ohladom Bexsero ockovaniu - mozno blba otazka - ale toto ockovanie zaruci ze dieta ten Meningokok nedostane ano? A uz to netreba preockovavat ani v buducnosti? Ja sa na to zajtra spytam aj lekarky len aj iny nazor by ma zaujimal ☺️ Dakujem a pekny vecer prajem!

123abeille
13. okt 2020

@simsdeny Asi to už máte s dr. vyriešené, ale náhodou som našla letáčik k Bexero. Možno pomôže aj iným. Pekný deň

simsdeny
14. okt 2020

@123abeille dakujem super letacik ☺️ My ideme na to bexsero buduci tyzden, len som zavolala pani doktorke ze by som chcela toto ockovanie a predpisala recept takze som sa s nou o tom moc ani nebavila popravde 😅 uz ho mame aj doma v chladnicke tak verim ze to bdue cele bez komplikacii lebo mam, ako vzdy z kazdeho ockovania, riadne strese 🙈🙏🏻

veronikazigova
13. okt 2021

@simsdeny ako ste dopadli po očkovaní ?boli nejaké reakcie ?ďakujem .

simsdeny
18. okt 2021

@veronikazigova zdravim, nemali sme vobec ziadnu reakciu ☺️

emma022
9. jún 2022

Dobrý deň, obnovujem diskusiu. Teraz má poisťovňa Dôvera limit 300€/ dieťa. Prosím, preplatila niekomu vakcínu Bexsero? Ďakujem 🌷

soul_sister
28. jún 2022

@emma022 ja som po prvej davke volala na infolinku dovery a tam mi pani povedala ze Bexsero preplatia v dalsom kvartali a ze nemam nic posielat.. ale pravdupovediac sa mi to vobec nezda 🤷🏼‍♀️

emma022
28. jún 2022

@soul_sister mne z Dôvery odpísali toto:

soul_sister
28. jún 2022

@emma022 dakujem 🙂 skoda, ze nemaju rovnako poucenych aj ludi na infolinke 🤷🏼‍♀️