Reakcie po prvom očkovaní

effy777
23. jún 2022

Ahojte,
Máme za sebou prvé očkovanie plus rotavirus. Mali sme trošku teplotku 37,7 malý bol celý teplý aj líca tak dostal cipku a bol ok. No posledné dva večery respektíve hlavne večery je hrozne nervózny a tuším sa mu trošku zastavili vetriky. Máte nejaké vaše skúsenosti s reakciami po očkovaní ?

jasminka22
23. jún 2022

@effy777 ahoj, teplotu 37,7 netreba zrazat, az nad 38. Reakciu po ockovani sme mali teplotu a aj mrzutost

petamich
23. jún 2022

ich ta noha po vpichu realne boli, takze mrzutost je normalna, rovnako ako teplota, nechutenstvo, hnacka...nasa pediatricka odporuca zrazat teplotu az, ked je vyssia ako 38-38.5

effy777
autor
24. jún 2022

@petamich ahoj viem ale on bol tak teplý, celý ...viem že telo na to reaguje a vytvára proti látky. Nášmu idú asi aj zúbky pomaly lebo všetko si pcha do úst a slinta, nechce ani jesť takže predpokladám že ho svrbí dasienko.

effy777
autor
24. jún 2022

@jasminka22 viem nechcem znieť ako premotivovana matka ale on spal za celý deň asi 2 hodiny aj to trhane.

sari000
12. júl 2022

@effy777 dcérka úplne pohode keď tu medzi nami bola všetky očkovania úplne super bez reakcií len zvýšená teplotka ... ked bola väčšia ani neplakala lebo vedela že som vždy pri nej a ju veľmi milujem 🧡
Viedla som ju k tomu že je to potrebné a zdravé a veľmi nápomocné k zdraviu .
Pred každým očkovaním ktoré mala absolvovať som ju deň dopredu pripravila co ju čaká. Šli sme na očkovanie z radosťou obe a bez strachu .po ockovani ležala pri nie smiali sme sa hrali bolo to super 👌
Vôbec neplačkala. Veľmi dobre dievčatko.