Synček má šelest. Mám ho dať očkovať?

zulina9
11. dec 2012

Ahojte mamicky a ockovia. Potrebujem poradit ci mam dat zaockovat " 1.ockovanie" mojho synceka, ked ma selest na srdiecku a este ma aj z ladvinky do mocoveho systemu rozsirenu tu trubicku ci cestu ci ako sa to vola, cize moze dostat kedykolvek zapal, co dufam ze nedostane. Zatial sme neboli ani sone ci to zmizlo alebo nie, ale selestik ma stale. Bojim sa ho dat zaockovat nakolko sa maju dat ockovat len zdrave deti. A citala som vela o neziaducich ucinkoch. No neviem. 😢 Dr. mi dala letaky ze si mam prestudovat a vybrat aku chcem vakcinu, ale uz teraz ma z toho hlava boli. Ja som alergicka, pevne dufam ze drobec nebude, ale aj keby bol tak sa svet nezruti , no a keby sa nam mal prejavit este nejaky neziaduci ucinok vakciny asi by som to neprezila. 😢 .

stanislava2
24. jan 2013

@zulina9 Synček má od narodenia šelest ako každe tretie dieta a poranenie nadobličky ktore bolo sposobene porodom a očkovaný je.Chodili sme pravidelne na sono srdiečka aj nadobličky do roku všetko je v poriadku už nemusime chodit len na bežne poradne.Očkovania sme prešli bez nejakých vážnych problemov trošku mierne zvýšená teplota 37,2 a bol viacej spavý.Zdravo sa stravujeme žijeme na dedine cele dni sme v prirode snažime sa otužovat všetky tri deti boli do pol roka iba kojene mali sme to štastie kojit.Zatial sme mali len soplik aj to bolo skor od zubkov.Lieky sme ešte nebrali a dufam že ani dlho nebude treba.Dcery su plne očkovane plus v 12 rokoch očkovanie proti HPV maju 19,5 a 15 rokov maju len bežne ochorenia sem tam chripka a mladšia je taky otužilec že si ani nepamätam kedy bola naposledy chorá.Staršia ide maturovat na stavebnej priemyslovke mladšia chodi na strednu umelecku školu nebadám na nich žiadne známky demencie z očkovania iba bežnu pubertu.Dcérky chodili prvá 9 mesačna druha 10 synček od 11mes.Krásne rozpravali 18mesačne bez plienok aj v noci sme boli 20 mesačný.Ak by sme sa rozhodli neočkovat do školky by ich zobrali normálne nikoho to v našej školke nezaujima či je alebo nie je očkované.Pýtali od nás iba potvrdenie o zdravotnom stave dietata.

zulina9
autor
24. jan 2013

@jitka0071 Krpec bol statocnejsi nez mama! 😀 , zvladol to vcelku dobre, samo ze plackal , spustil pri rotarixe - sa mu nepacilo ze ho musi spapkat , no a ani si nestihol vsimnut ze mu pichli vcelicky, odchadzali sme uz skoro s usmevom. cez den viac hajal samo ze mamina snim, trosku bol taky mrzutejsi, teplota zatial nic, dufam ze bude v klude aj v noci. Dala som mu pre istotu cipok Vibrukol nech je kludnejsi. A dostal od maminky bolestne, kraaasne ponosticky s potvorkami na hranie! 😉

jitka0071
25. jan 2013

@zulina9 tak super dúfam že nôcku ste prežili ok, keď tak budem rada, keď dáš priebežne vediet ako to malický zvláda... ci mal teplotku, alebo tak... a to bolestné jasnačka ze musí byt🙂 ja som voľakedy tiež deti vždy niekam zobrala,keď išli od dr,ze museli pichance,alebo nieco bolestnejsie...tak taká satisfakcia ...🙂

zulina9
autor
25. jan 2013

@jitka0071 noc sme prezili v pohodicke, o 02:00 vybumbal flasku a hajali sme az do 8:30. Bez teplotky. Hrame sa uz od rana. Smejo maly. 😀 😀 😀

jitka0071
25. jan 2013

@zulina9 no uplne ze super!!!!!!!!!!!! som velmi rada, ze sa tu nenaplnali zas tie strasidelné predpovede ohľadne očkovania, drzím palce aj do buducna a budem velmi rada ak napíses aj ako dopadli dalsie očkovania... ahojcek

nae
26. jan 2013

Dievčatá, veď aj ja som rada, keď deti po očkovaní netrpia problémami. Len prosím vás, rozmýšľajte - očkovanie, to je nie je len vpich, a čakanie 24 hodín, či nebude horúčka, bolesti apod. Za tých 24 hodín (a menej) sa látka z vakcíny dostane do celého tela a telo začína pracovať - zvýšená teplota je toho dokazom. Ale skončením "teplotovania" tento proces nekončí, tvorba protilátok je proces zaberajúci aj 3 týždne, to nie je ako lusknutie prsta... Problémy sa možu prejaviť aj neskor, postupne, nie je to nič výnimočné. Len veľa ľudí si to už potom nechce spájať s týmto výkonom.
Ale berte to ako poznámku pod čiarou. Nech sú vaše deti zdravé aj naďalej.

mischell333
17. dec 2021

@zulina9 ja som zdravotná detská sestra a môžem len odporučiť.... Selest ma srdiečku nieje dôvod na ne očkovanie....
Moje detičky majú všetky očkovania plus aj nepovinné...
Aj 3 babo bude mať očkovania je to jediná ochrana ako chrániť detičky pozrite sa do Afriky ako to tam vyzerá...
Och mamičky kde máte rozum očkovať treba och bože :(