Teplota po očkovaní

erika_lukasko
31. júl 2012

Ake mate skusenosti s teplotou po ockovani? My sme boli vcera druhy krat... Po prvom ockovani mu nic nebolo a po tomto dostal teploty. Dala som mu nurofen pre deti. Chcem sa spytat, ako dlho maju vase deti teploty a co vam na nich najviac zabera?

gubcikova
31. júl 2012

@erika_lukasko teplota po očkovaní je bežná.každé dieťa si nou prejde.u nás a u známych trvala táto teplota 2-3dni.

jedinecna
31. júl 2012

@erika_lukasko nasa mala po prvom ockovani asi 7dni teplotu tak okolo 37, pri druhom mala prvy den, potom na druhy den nemala a na treti den mala 38,5... to sa stiahlo, na piaty den jej nic uz nebolo

januliku
31. júl 2012

@erika_lukasko My sme mali po kazdom ockovani teplotu 38 až 38,5, a to vzdy vecer a v noci po ockovani. Pomohol nam paralen cipok. Na druhy den bola vzdy uz len zvysena teplota 37,5, na to sme uz nedavali nic. Na dalsi den uz bolo vsetko ok. Akurat po druhom ockovani nam v nozicke zostala taka mala akoby tukova hrcka. Bola tam asi 2-3 mesiace, az potom zmizla, ale podla dr. to je normalne a niektore deticky to mavaju.

malalenka23
31. júl 2012

po prvom ockovani mal malinky teplotu az vecer ked isiel buvat 38,2 to som mu dala nurofen cipok len ten mi po chvilke vykakal potom ju mal este 2 dniky ...po preockovani mal len malinko zvysenu este na druhy den, ale to som mu hned po prichode od dr. z ockovania dala panadol baby sirupcek a studeny obklad na miesto vpichu a po nom nater s octanovej masti, nechcela som mu davat cipok ved ako donutim malinke babo pred tym aby sa vyprazdnilo, sirupcek zabral takmer okamzite a malinky si na nom velmi pochutnaval 🙂

tinki
31. júl 2012

@erika_lukasko ak sa zvýši teplota, do 38 nedávaj nič..najlepšie až do 38,5..tým sa totiž vytvárajú v tele protilátky a umelým znížením teploty môžeš dieťatku viac uškodiť..Ono to prejde, teda malo by. Ak by bola teplota vyššia, tak daj nejaký studený obklad radšej a viac tekutín. Očkovanie je svinstvo, ale tabletka môže ešte viac poškodiť.

erika_lukasko
autor
31. júl 2012

ok, dakujem vsetkym za rady... ale musim poklopat, teplota nam po nurofene klesla a este sa nevratila, tak dufam, ze uz bude dobre...

erika_lukasko
autor
31. júl 2012

a este sa chcem spytat, mozem ho vecer okupat?

dadda02
1. aug 2012

Ja som malu okupala, nevedela som, ze sa to nemoze. Niekde pisu, ze kupat sa babo moze, inde ze radsej nie. Preco?

erika_lukasko
autor
1. aug 2012

a preco sa nemoze? kvoli ockovaniu alebo kvoli teplote? ja som ho vcera nakoniec okupala... ale bola to taka rychlovka...

22janulienka22
1. aug 2012

@erika_lukasko my sme boli na očkovaní včera, malá nemala teplotu, ani v noci, až dnes ráno mala 37,9 dala som jej paralen čípok a zatial je v pohode. Doktorka mi hovorila, aby som dávala liehové obklady na nožky a po príchode domov som mala dať malej čípok a aj večer od bolesti mi povedala. Takže zatial to s nami vypadá tak...prvé dieťa, prvé očkovanie, takže neviem ešte aký to bude mať ešte priebeh 🙂

jerryjanka
1. aug 2012

baby jedna rada - neznižujte teplotu do 39 - hlavne nie po očkovaní vy tým uplne zrušíte imunitnú odpoveď tela.

gubcikova
1. aug 2012

@januliku hrčky nie su normálne to je nežiaduci účinok.my to tam máme vyše mesiaca a boli sme aj na sone a nie je to tuková gulička,ale tkanivo
@22janulienka22 čípok až ked bude v konečníku 39(bez odrátania)

januliku
1. aug 2012

@gubcikova tak to aki precizni doktori u vas v nemocke, ze poslali rovno na sono 😕 nam len pedina povedala, ze je to reakcia na tu vakcinu, ze to ma aj 50% deti, ale nic sa s tym nerobi, nic sa na to nedava (moze sa troska pomasirovat a dat heparoid, ale nic ine), zmizne to same. my sme to mali 2-3 mesiace a zmizlo to. tak neviem, mozno su aj pripady, ze sa to musi vyrezat ... este som o takom nepoucula.

gubcikova
2. aug 2012

@januliku no to mi máme takú pediatričku.hlásila to aj na úrad ako nežiaduci účinok.a mne povedala,že tak dlho to tam nemá byť.

januliku
2. aug 2012

@gubcikova na urad ??? a na tom sone vam co na to povedali ?

22janulienka22
2. aug 2012

@gubcikova ja som sa riadila tým, čo mi povedala doktorka, dať polovicu čípku od bolesti hned po príchode z očkovana aj keby nebola teplota a potom ešte aj večer

gubcikova
2. aug 2012

@januliku RUVZ.na sone mi teta povedala,že to tak ľahko nezmizne.je to tam zgrcnuté tkanivo a pod ním je medzi svalmi jazierko s očkovacou látkou
@22janulienka22 no však to každá radí.a neviem čo má dieťa bolieť po očkovaní.a teplota znamená že stým telo bojuje,preto ju netreba znižovať.a liek po očkovaní spôsobuje nežiaduce účinky

22janulienka22
4. aug 2012

@gubcikova tak moju malú boleli miesta po vpichu niekoľko dní, nemohla som ju ani na ruky zobrať...takže od tej bolesti to asi má nejaké opodstatnenie