Answear - vrátenie cez packetu

18. jan 2024

Ahoj baby, v pondelok som vracala zásielku cez packetu, pani mi žiaden doklad nedala...že kuriér to v utorok preberie a príde mi sms...je štvrtok a ja nemám ani sms, ani mail, že tovar bol dovezený do answearu.
Ja hlúpa, som si ani neodfotila štítok, aby som mala aspoň nejaký dôkaz 😩
Balík mal hodnotu takmer 100€, tak už začínam panikáriť, že som o peniaze prišla...
Myslíte, že sa už môžem rozlúčiť s nimi alebo to tiež nejakú dobu trvá? Aké máte skúsenosti? Vdaka

moonlight1210
18. jan 2024

V packete tlacia 2 blocky. Jeden lepia na krabicu pre kuriera a druhy je doklad pre teba.

Ale v appke Packety by si mala balik vidiet zaregistrovany do prepravy a ako na tom aktualne je.
Ak appku nemas, tak si ju stiahni (je zadarmo). Myslim, ze tam ten balik uvidis aj tak, hoci si ho uz podala predtym.

za7
18. jan 2024

vracala som do answear tiež to trvalo veľmi dlho, potom prišla rovno sms že balik dostali

autor
18. jan 2024

@moonlight1210 no keď ja nemám ani štítok odfotený, takže si nemám čo pozrieť 🥴 či podľa čoho myslíš, že ho uvidím? Diky

autor
18. jan 2024

@za7 no si ma trochu upokojila 😊 a tiež si nemala žiadny doklad v ruke?

autor
18. jan 2024

@moonlight1210 ja som štítok nalepila doma - ten čo som mala z answearu na vrátenie, čiže mne povedala v packete, že to stačí...ale som si ho blbá ani neodfotila, lebo som čakala, že mi niečo dá ona do rúk ako potvrdenie

vanilkovazmrzka
18. jan 2024

To vratenie cez packetu funguje celkom dobre. A cez udaje v answer ucte o objednavke nemas pdf kopiu toho stitku na vratenie, alebo ine cislo, podla ktoreho si v packete vyhladas stav zasielky?

moonlight1210
18. jan 2024

Oni si v Packete zoskenuju ten ciarovy kod na stitku z Answear a tym sa dostane balik do ich systemu. Mal by byt prepojeny s tvojim menom.
Do Answear dorazi asi za cca tyzden, a potom poslu mail, ze ho maju spolu s dobropisom a info, kedy vratia peniaze.
Zatial s tym nikdy cez Packetu problem nebol.

autor
18. jan 2024

@vanilkovazmrzka nevidím v mojom účte štítok, bohužiaľ, ale ďakujem 😊
@moonlight1210 ďakujem, tak si ma ukludnila, že až za týždeň to cca dorazí do skladu. Mňa zmietla tá pani v packete, keď som pýtala doklad...že nič nedáva, že pri prevzatí kuriérom mi príde sms, ktorá neprišla doteraz😁