Prezentácia Power Point

15. apr 2023

Potrebujem spraviť z veľa strankoveho dokumentu vo Worde prezentáciu v Power pointe.Ako na to ísť?
Zdá sa mi všetko dôležité.Z 30 stránok mám spraviť 10-15 slidov rady?

lulka321
15. apr 2023

Ja som do prezentácie dávala vždy len obrázky, grafy, tabuľky... ak som dala text, tak len nejaké body, určite nie celé vety

lindous
15. apr 2023

Na slidy iba záchytné body v odrážkach, čo sa dá, tak spracovať graficky a rozkecať sa môžeš viac, ale určite to treba pretriediť... tebe sa môže zdať dôležité všetko, ale skús sa na to pozrieť z pohľadu publika, ktorému ideš prezentovať... napr. v takej diplomke sa mi tiež zdalo každé slovo dôležité po tom koľko som sa s ňou natrápila, ale na obhajobe som prezentovala ľuďom, ktorí problematike rozumejú, čiže nemalo zmysel ísť do podrobností... o čo ide? je to iba teória alebo sú tam nejaké vlastné výsledky?...

autor
15. apr 2023

@lindous obhajoba záverečnej práce podľa prezentácie budem hovoriť o čom som písala...

lindous
15. apr 2023

Išla by som podľa toho ako máš členenú prácu, teoretický úvod nemusíš rozoberať do podrobnosti, zhrň ciele, z každej kapitoly vyber to čo je nové a zaujímavé a na koniec zhodnoť ako boli naplnené ciele...ak si mala aj praktickú časť, dôraz daj na ňu... dôležité je aby si odprezentovala v čom je tvoja práce prínosná, všeobecné poznatky sú komisii známe 🙂 skús prekonzultovať s vedúcim/vedúcou práce, že čo by tam určite malo byť, čo môžeš vynechať 🙂

lulka321
16. apr 2023

Presne ako píše kočka vyššie. Nikto nechce počuť to, čo už je každému známe. Komisiu bude zaujímať tvoj prínos. Ja som na prvom slide mala len názov práce, kde som ich oboznámila s témou a hneď druhy slide už boli ciele, ktoré som si stanovila. Následne som jednotlivé ciele mala rozobrate po zvyšných slidoch, ako posledne som mala výsledky a na záver poďakovanie. ☺