Vhodné seriály pre násťročných (alebo dievčenské seriály)

kidushka
9. mar 2022

Ahojte, ufam sa, ze tento moj prispevok mnohych nepohorsi. Vie mi niekto poradit nejake serialy vhodne pre nastrocne dievcata bez "agendy" (bez nasilia, navadzania na nevhodne spravanie, neslusneho jazyka, bez akehokolvek sexualneho podtonu). Urcite nic z typov, ake vysiela Netflix. Uvitala by som serial s nejakym moralnym podtextom. Serial, ktory vyzdvihuje cnosti. Robia sa este vobec take? Dakujem.

lenuska9999
9. mar 2022

@kidushka ja mam veľmi rada seriál malý Sheldon. Je to o Sheldonovi , tom fyzikovi z teórie veľkého tresku keď bol ešte dieťa. Nie je tam žiadne násilie, humor je na úrovni, žiaden primitívny. Jeden z mojich najobľúbenejších seriálov. Nájdete ho an HBO GO (teraz je to premenovane na HBO MaX). Celkovo sú tam lepšie seriály ako na Netflixe

gladys_07
9. mar 2022

Ja som rada pozeravala V siedmom nebi, ale teda…je rozdiel ci hladame pre 13 alebo pre 17rocnu

u2jana
9. mar 2022

@kidushka pozerali sme Lost in space, mandaloriana, Hawkey, Anna zo Zeleneho domu sme zacali - ale to bol masaker, ktory s knihami nemal moc spolocne a inak s tych starych serialov Sabrina mlada carodejnica ;)

jasminet
9. mar 2022

ja s mojou 13-tkou pozeram "astrologicky sprievodca pre zlomene srdcia" - ale teda na netflixe 🙂 mila oddychovka, romantika, este aj po taliansky

mamamasama
9. mar 2022

@jasminet neviem, či je toto seriál vhodný pre 13 ročné dievča,ale tak tvoje dieťa...
@kidushka Lost in space je super 🙂

mamina0078
9. mar 2022

Nastrocne dievcata su aj 11rocne aj 19 a je to veľmi veľké rozpätie pre také 11-12 možno 13r možno s prizmurenymi ocami aj 14r ma dobre serialy Disney channel, no staršie podla mňa baviť určite nebude

lucik194
10. mar 2022

nase teraz pozeraju stary step by step serial (9 a 12 rokov)

kidushka
autor
10. mar 2022

Dakujem za prispevky. Dcerka ma 12 rokov, ale je mentalne i dusevne velmi vyspela. Poznam niektore z navrhnutych serialov. Hladala som cosi europske, citlive, ktore propaguje skromnost, vnimavost, srdecnost, vytrvalost, disciplinu.. nevadi ak by bolo starsieho data. Anna zo Zeleneho domu je super, ale stara verzia. Nova uz tlaci istu agendu. Velmi sa jej pacila aj Sonata pre Zrzku. Ked som bola ja nastrocna, rada som pozerala nemecky serial o dievcine, ktora drela, aby bola balerina. Nespominam si nazov. Mozu byt aj serialy, v ktorych sa hrdinka mozno stara o zvierata. Dakujem 🙂

lucik194
10. mar 2022

@kidushka anna bol ten serial, ale to bolilen tri casti

danieladeley
10. mar 2022

zeny z rodu Gilmorovcov

sisska
21. mar 2022

Naša dcérka má 13 rokov a pôvodná verzia Anny zo Zeleného domu sa jej veľmi páčila 🙂 Tiež sa rada nechám inšpirovať, ak by niekto mal skúsenosť s podobnými seriálmi pre dievčatá 🙂 Práve nedávno sme jej s manželom rozprávali o seriáloch "našej doby" - pamätám si seriál o kólii "Lassie", alebo "Safari" 🙂

u2jana
21. mar 2022

@sisska skuste staru Sabrinu mladu carodejnicu, to bolo fajn. Tu novu verziu som nevidela

masinka
21. mar 2022

Domcek v prerii

bikarbona
21. mar 2022

Hrany serial s atributmi, co hladas, to je ako ihlu v kope sena. Ja by som pre spestrenie navrhla serial Daria. To bolo super, len tazsie najst teraz. Alebo Braceface. To ma bavilo neskutocne 😃 ale su to animaky

limoncino
5. máj 2022

Ja sa veeelmj ospravedlňujem ale, vyzdvihuje cnosti ma strašne pobavilo 😀😀😀😀

katkasisi
8. jún 2022

@lucik194 prosím kde pozeráte step by step ? Ja som to na YouTube hľadala ale dalo mi len upútavky

lucik194
8. jún 2022

@katkasisi kukaj to, treba zavriet asi 3-4 reklamy a potom to funguje