Zablokovaný účet na Facebooku

amelia0511
5. feb 2023

Ahojte vcera sa mi stala taká vec, naburali mi facebook ucet a to tak, ze som dostala ziadost o priatelstvo, len som sa pozrela,ze od koho..ani som to neprijala, a uz sa mi do toho
naburali:( do par minut som mala ucet zablokovaný, pretoze dotyčná osoba nahrala nevhodný obsah , "Hrubo som porusila pravidla" este to niektorí moji priatelia videli na fb, nejake zbrane atd...a mala som zmenenú profilovu fotku na nejaku vlajku s arabským písmom. Mate skusenost s niecim podobnym?
Ako overenie osoby som uz nahrala moj doklad pre FB, stale ked sa chcem prihlasit, len tam pisu, ze ma overuju a ze mam ucet zablokovany, a ze moj ucet mozu po 30 dnoch natrvalo vymazat.
Chcela som si zalozit novy ucet, ale ani to nedovoli..predpokladam, ze z tejto IP adresy uz ani nebudem moct, kedze som blokovaná.
Mal uz niekto podobnu skusenost? Dá sa s tym vobec nieco spravit? To ma mozu natrvalo zablokovat, aj ked som to ani nebola ja ,ale zrejme nejaky hacker? Plus , co z toho niekto má, ked mi nabura ucet a potom schvalne zablokuje s nevhodnym obsahom?
Prosim poradte niekto, lebo netusim ako postupovat.

3nikus30
5. feb 2023

@amelia0511 Ahoj,
Mne sa to stalo tiež. Bohužiaľ ma neoverili vôbec,stratila som svoj starý účet,nevedela som s tým robiť absolútne nič. Založila som si nový,ale zablokovali aj ten,že používam naraz viac účtov..no comment..musela som počkať 30 dní kým mi ho zmazali až potom založiť nový :(

amelia0511
autor
5. feb 2023

@3nikus30 no katastrofa facebook nema ziadnu zakaznicku linku proste nic, aby clovek niekoho mohol skontaktovat, vseko ide automaticky...a mne sa akurat teraz podarilo vytvorit novy ucet..tak som zvedavá..a po akom case ta zablokovali znova? a o tych 30 dnoch to uz bolo OK s tym novym uctom? Nuz aj mne to bolo povedane, ze zrejme to uz aj tak bude natrvalo zablokované... a kebyze aj nie.... ten ucet mam uz od roku 2009 takze uz davno tu emailovu adresu nepouzivam kebyze tam pridu nejake kody na overenie atd..neviem s tym uz nic spravit.

isis234
5. feb 2023

@amelia0511 čo si napísala do príspevku, napíš mail facebooku.. security@facebookmail.com

ancovicka21a
5. feb 2023

Nespravíš nič.. pravdy sa nedovolas,môžeš písať,kam chceš a odvolávať sa aj do tramtarie..ja som mala fb účet 12 rokov,ak nie aj viac..a stalo sa mi niečo podobné,čo tebe..normalne akoby mi niekto vzal tie roky života.. spomienky,fotky..vyplakala som sa,nadávala..a po 30tich dňoch som si založila nový.. iné neostáva..

79viktoria79
6. feb 2023

treba skusat,robit všetko možné,ja som aj obciansky poslalaa nepomohlo,mne zablokovali ucet,lebo sa mi tam niekto nabural,a ked posielali overovaci kod na meil,posielali ho aj tomu dotycnemu,lebo on stihol pridat na moj fb,jeho meilovu adresu,tym padom sa prihlasil skor ako ja,tak som im napisala,aby mi na ten meil neposielali overovaci kod,ale dala som inu adresu,ale nechali mi ho 7 dni zablokovany,potom mi ho odblokovali,a ked mi poslali overovaci kod na novu adresu,tak som si zmenila heslo ,vsetko,a mam dvojstupnove overenie,tiez som uz plakala,nechcela som sa rozlucit s mojim uctom,kedze som tam mala vsetko,za 12r, spomienky

amelia0511
autor
6. feb 2023

@79viktoria79 a prosím Vás koho ste kontaktovali konkrétne?na aký mail ste napísali?pokúsim sa aj ja..lenže som bola v tom,že všetko to ide len cez automat...že sa nebudem vedieť s nikým spojit

amelia0511
autor
6. feb 2023

@isis234 ďakujem skúsim predpokladám,že po anglicky im treba napisat

79viktoria79
6. feb 2023

@amelia0511 ja som pisala po slovensky,nech si prelozia cez googl,a na nejaku podporu ,pomoc,mne s tym pomahal syn,neviem presne

isis234
6. feb 2023

@amelia0511 slovensky

beka812
7. feb 2023

@79viktoria79 presne to iste teraz riešim 🤦až 7 dní trvala kontrola ?

79viktoria79
7. feb 2023

@beka812 ano,presne 7

beka812
8. feb 2023

@79viktoria79
No verím že aj nám sa to nejak podarí vyriešiť 🤦 vo vašom mene nebol zverejnený nepovolený obsah ? Lebo,, ja'' som posielala foto nejakých teroristov 🤦

79viktoria79
8. feb 2023

@beka812 nie,mne sa tam niekto nabural,a zmenil heslo sj meilovu adresu,neviem co chcel s mojim uctom robit,som sa bala,ze bude posielat somariny ľuďom,ale poviem pravdu,do plaču mi bolo,tolko rokov ucet...

diaszoky
8. feb 2023

@amelia0511 aj mne pred rokom nikdy mi ho fb nevratil spet. Zalozila som si novy aj to mi nechceli zznat za duplicitu. Musela som si fotit tvar a poslat to az tak mi dovolili si urobit novy fb s obdobnym menon

amelia0511
autor
8. feb 2023

@beka812 áno presne toto,ešte kamoška to videla,že som tam nahrala akože fotky teroristov a nejaké zbrane.a.mama tam nejaký arabsku vlajku a potom toto robia asi hromadne ,ale predtým som o takomto type naburania nepočula v mojom okoli

amelia0511
autor
8. feb 2023

@diaszoky no mne ten nový účet našťastie nechali tak,ale napr. Nemohla som si založiť s tým istým menom,tak mi to nedovolilo

diaszoky
8. feb 2023

@amelia0511 ja som nemohla ledva dovolili obdobne

si_sa_6
8. feb 2023

@amelia0511 a aké si si teda dala meno?

amelia0511
autor
8. feb 2023

@isis234 ok napísala som.ale.okrem.toho ak sa náhodou na to niekto pozrie aké údaje potrebujú?ten email už dávno nepoužívam..cez čo som sa ja voľakedy registrovala..podľa čoho má nájdu aj keď im napíšem mail?

amelia0511
autor
8. feb 2023

@si_sa_6 no dala som svoje meno,len som to skrátila a potom som sa už videla prihlásiť na ten nový profila v nastaveniach som si ho prepísala na taký istý ako bol predošlí..a zatiaľ mi ho nechali už tretí deň.

isis234
8. feb 2023

@amelia0511 napíš im z iného mailu, aj to že ho už nepoužívaš, nevieš sa doňho nahlásiť,, popros ich nech ti pomôžu s tým

isis234
8. feb 2023

@amelia0511 už ti ho nechajú na stálo

nikol2109
23. feb 2023

@79viktoria79 dobrý večer, prosím neviete zistiť cez syna bližšie info ako im napísať alebo ako postupovať. Tiež sa mi to stalo a zostava mi už len 13dni na požiadanie kontroly ale nejde mi požiadať.. dakujem

janastee
18. jan 2024

@79viktoria79 dobrý večer. ako ste kontaktovali facebook? písomne listom?

79viktoria79
19. jan 2024

@janastee normalne sme pisali na centrum pomoci,po slovensky,ved translator preloží,sice to trvalo ale podarilo sa to

janastee
23. jan 2024

@79viktoria79 pisete, ze ste mali 7 dni zablokovany fb... ja to budem v piatok mat uz mesiac zablokovane, takmer kazdy den poslem mail, ziadna odpoved, nic mi s tym nespravili...

79viktoria79
23. jan 2024

@janastee ale mne ho potom fb zablokoval na týždeň, pretože,mne sa do toho účtu niekto dostal,ked mi fb poslal overovaci kod na meil,mal ho aj ten dotyčný,a bol rýchlejší ako ja,tak hned ho zmenil,tym padom som sa tam nemohla dostať,ale teda mne odpisali,aj obciansky chceli overiť

janastee
23. jan 2024

ja som poslala xy mailov a nikto mi spať neodpisal, na aky mail ste pisala? mne sa do fb tiez niekto dostal a zrejme predpokladam ze zneuzil moj ucet na nejaky "citlivy" obsah a preto mi fb zablokoval ucet..