Aktivity na leto pre deti v zlom finančnom období

13. apr 2024

Baby, máme momentálne s manželkom ťažšiu finančnú situáciu , nie sme tak zle ,aby na jedlo nebolo, ale deti sú zvyknuté každy rok na more, akvaparky, výlety do zahraničia..tento rok sa finančne nezadarilo , museli sme ťahať nájom ,lebo podnajomnik z bytu odišiel , a iných veľa výdavkov sme mali ..čo je najhoršie ,ani firma mi tento rok veľa nezarobila , tak dosť nám klesli zarobky a museli sme dosť čerpať aj z nasporených ..
Nakoľko ja vôbec neviem čo s deťmi robiť pri obmedzenom rozpočte , nakoľko sme to proste riešiť nemuseli ..a bojím sa že sa budú nudiť a v žiadnom prípade NECHCEM aby boli stále na telefóne, tablete..ani televízore..chcem s nimi veľa behať, korčule, bicykel atď..doma majú v podstate dosť toho , bazén , všetky možné odrážadla , elektrické motorky ale ...to všetko poznajú ...čo celé leto?bývame na dedine kde nič ,nič nie je ..

arasidka123
28. apr 2024

@dusankomoj a čo budeš robiť, keď budú v puberte a budú chcieť ešte viac...

pieksamaki
28. apr 2024

A aký máte rozpočet na výlet ak by ste šli k moru.? Možno z toho urobiť skromnejšie ale ist

autor
28. apr 2024

@pieksamaki ak ideme do Chorvátska väčšinou 3500 ..zvyčajne presvihneme
Tento rok nemáme veľmi kam vyskakovat

dusankomoj
28. apr 2024

@arasidka123 asi si nechcela písať mne,či? Ja mám jedno dieťa už dospelé,ako som napísala a druhé má síce iba 6r,ale dávam si pri výchove pozor,aby som nezopakovala veci,ktoré som pri prvej ešte nemala vychytané😉

jana_eyre_2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pieksamaki
28. apr 2024

My sme boli minule 7 ľudí, a zmestili sme sa autom na vlastné triko do 2800 taliansko.....aj s diaľničnými Ja vždy nájdem lacné ubytko....véd tam iba nocujeme.....a potom pizza a také....nákupy v lidl....my nemáme na viac...ale mne je jedno.co kto o nás myslí
Lebo more chcem dopriať aj sebe.....keďže slovensko nemá more....mne sa veľmi ziada ta klíma pri mori...čiže chápem deti....

jana_eyre_2
28. apr 2024

@pieksamaki naše dovolenky k moru inak tiež nie sú drahé, 5ti sa zmestime do 2000€ (všetko dokopy) a teda my máme také dovolenky vo vlastnej réžii veľmi radi a radšej ako nejaké drahé all-in..

pieksamaki
28. apr 2024

@jana_eyre_2 no hej...ja som aj introvert, ktorý nerád niečo reklamuje🙂.....ja si vystacim sama so sebou🙂....hej..ubytko nám minule sami taliani dali vilu za cenu bytu.....Aši vyzeráme ako socka🙂 ale to ja iba preto lebo nemôžem minút všetko na ubytko......strava musí byť....fakt boli zlatí minulý rok nám dali ten druhy týždeň sami od seba pekný dom. Sama majiteľka....véd vedia ze sme tam kvôli moru

nikaeli
28. apr 2024

.... a potom sme tu my, čo žijeme na sídlisku, nemáme 8árový pozemok s bazénom, trampolínou, vlastnou šmýkalkou, či pieskoviskom a nemáme ani chatu.. tvoje deti sa nudia, lebo majú všetko 🤷🏻‍♀️ my chodíme na ihriská, zbierať do lesa bylinky, či opekať, spoznávame hrady v okolí a môj 6-ročný s tým nemá žiadny problém. Snažíme sa každý mesiac niečo odložiť, aby sme mohli ísť v lete do Chorvátska. Ideme autom, spíme na súkromí, máme vlastnú stravu. 4 sa zmestíme do 2tis na 10 dní, a to máme 2-izbový apartmán v novostavbe. Moja staršia dcéra bola pri mori 1x, keď mala 15 (dnes má 17). Žila som s ňou sama, neboli sme na žiadnej letnej dovolenke ani na Slovensku. A chápala to. Problém vidím v tom, že si svojim deťom dala vždy všetko, čo si zažiadali (ako si napísala, že nevedia akceptovať keď im nekúpiš ďalšiu hračku). Nastal čas, aby si im vysvetlila, že nemôžu mať vždy všetko.

subartic
28. apr 2024

@nikaeli v tomto s tebou plne súhlasím či sa týka toho prispôsobenia sa . Ja keď som mala asi 4 roky finančný prepad smerom nadol , v určitom období bol teda strmhlav a riadne som čerpala úspory , deťom som vysvetlila že určité veci sa pototo a že teda niektoré veci teda nebudú a medzi ne patrili aj drahšie dovolenky . Zas moje deti to nebrali vôbec tragicky, malý mal iba dva roky, tomu to bolo že jedno a ostatné to zobrali tak nejak však život sa nekončí . Naozaj som nezaznamenala nejaké fňukanie , spomínanie a nariekanie.

quaxi
28. apr 2024

Základná otázka je, aké dlhé obdobie vlastne potrebuješ vykryť? Lebo k tomu moru ste asi nechodili na 2 mesiace, skôr 1-2 týždne. A mimo toho ste asi mávali aj predtým nejaký iný, skromnejší program? Ak potrebuješ vykryť týždeň čo by ste boli pri mori, tak stanovacka v lacnom kempe pri jazere, kúpalisku alebo na nejakej farme môže byť pre deti úplne super program. Vyhnite sa turistickým destináciám, pozri radšej napr južné Slovensko, juh stredného Slovenska, prípadne Maďarsko má veľmi lacné kempy aj jedlo a dobré možnosti na kúpanie za lepšie ceny než Slovensko.

arasidka123
28. apr 2024

@dusankomoj 🤦 sorac...to malo ísť autorke 🤦🤦🤦

canis_lupus
28. apr 2024

My sme pred 2r dali trip autom Viedeň-Slovinsko-Taliansko-Bratislava (sme z Tatier 😁) do 1000€ traja, a to bol ešte aj benzín drahší 😃 Ale teda v Slovinsku a Taliansku sme kempovali, lebo to milujeme, v takých lepších drahších kempoch. Neviem už presne, koľko dní, ale viac ako týždeň sme samozrejme boli preč. Jedli sme normálne v reštikách a platili aj rôzne atrakcie a vstupy z tej sumy. Prípadne ak ste na západe, máte blízko Rakúsko a Maďarsko, tam by som šla k nejakému jazeru. Minulý rok som bola v lete tesne pred pôrodom, tak sme išli do Maďarska, že keby niečo, stihnem to možno aj domov a bolo super, pochodili sme lacné kúpaliská, zoo, v ekocentre sme boli na plavbe loďou, jazdili na biku, keby nie som v takom stave, v akom som bola, išli by sme aj na túru alebo nejaký hrad 🙂