Belianska jaskyňa

ollynka
21. aug 2023

Prosím vás ten vstup od parkoviska v Tatranske kotline do kopca je po asfaltke alebo po lese? 1 km. Prídeme dopotený a potom do chladu.

vanilkovazmrzka
21. aug 2023

Peso do kopca, asi 20 minut.

pribinak
21. aug 2023

@ollynka po lese do kopca.
Ale nemusite prísť dopoteni a do jaskyne tiež nie je vstup každých 5 minút čiže ak sa aj trochu dopotite tak vyschnete

ivana11155
21. aug 2023

@ollynka pešo do kopca, nie je to asfaltka

pinkgirl
21. aug 2023

@ollynka peši, je to lesný chodník, má prevýšenie - nie je to len prechádzka. Vstup do jaskyne si dobre načasuj, aby ste boli hore včas - na výstup rataj cca 25min. V jaskyni sú skoro samé schody hore a dole.

majlo1234
21. aug 2023

Hlavne v klude, nechat si dost casu na vystup, ak nemate dobru kondicku. Netreba dostat infarkt na dovolenke. V jaskyni je 5 stupnov, neni tam extremna zima

ollynka
autor
21. aug 2023

@pinkgirl dúfam že sú tam smerovníky všade, idem sama s dcérou.

maranco
21. aug 2023

@ollynka na chodníku máš lavičky a oddychové miesta, prevýšenie 120 metrov, je to aj náučný chodník
https://sk.mapy.cz/s/mokucafano
treba mať hotovosť v SK jaskyniach neberú karty

ollynka
autor
21. aug 2023

@pinkgirl vstupne sa kupuje hore pred jaskyňou?

marianeta
21. aug 2023

@ollynka Cesta k jaskyni bola pre mňa zahul, ale to som nevedela čo ma čaká v samotnej jaskyni 😁. Tam som sa zapotila trikrát toľko. Ale je krásna, a ten pot za to stál.

matinaa
21. aug 2023

@ollynka po lese cca 30 minút

matinaa
21. aug 2023

@ollynka áno vstupenky sa kupujú hore pri jaskyni pred vchodom jaskyne je tam možné si zakúpiť aj menšie občerstvenie

pinkgirl
21. aug 2023

@ollynka vstupenky sa predávajú hneď pri vstupe do jaskyne. Hore trafíš bez problémov - všetko je vyznačené. Ak bude horúco tak je fajn mať so sebou tričko na prezlečenie keď sa veľmi spotíš.
Do jaskyne odporúčam softshellovu bundu, ale minimálne mikinu.

ollynka
autor
21. aug 2023

parkovné 6 eur som zistila, nie je nikde lacnejšie.....?poblíž

pinkgirl
21. aug 2023

@ollynka parkovnemu sa nevyhneš. Iba ak prídeš bez auta😉.

kataleya
21. aug 2023

@ollynka my sme platili parkovné 10€. Potom som videla že vedľa je lacnejšie za 6€. Čo som si všimla, tak to za 6€ bolo najlacnejšie parkovné.

maranco
21. aug 2023

@ollynka to parkovisko na strane cesty bližšie k jaskyni môže byť až 10€

ollynka
autor
21. aug 2023

@maranco tie posledné dve to je pravda, alebo recesia?

maranco
21. aug 2023

@ollynka pozri si recenzie, zoraď podľa najnovších https://goo.gl/maps/bQEDmdhnUvwSFcvk7
ale nie peknú vizitku máme pre zahraničných, ten oranžový bankomat euronet má 12% navyše za výber

babulkomale
21. aug 2023

@marianeta a si predstav ze astmatici z blizkej liecebne to slapali 3xza tyzden 😃 snad nie ste horsi 💪

viestta
22. aug 2023

@ollynka ja som brala nahradne tricka a bundy do jaskyne. Pred jaskynou prepotene vyzliect, pred vstupom obliect mikinu a je po probleme

ollynka
autor
23. aug 2023

Trochu ďalej bolo parkovisko za 5 eur. Mladý sa aj okúňal s lístkom že potom ,ale sme si počkali, kým ho nevytlačí. No do kopca sme sa zapotili, ale aj v jaskyni, ...