Exkurzie do výroby

jaja1979
15. nov 2017

Ahojte, mam uz vacsie deti a kedze uz sme absolvovali mnozstvo vyletov po celom SK, prip. CZ, mala by som zaujem o exkurzie do vyroby, fabrik, ... Je to pre decka zujimave, ako sa co vyraba, celu tu manufakturu okolo toho.
Zatial sme boli len v cokoladovni v Kitsee v Rakusku, ale zaujima ma, ci nahodou neviete o nejakej vyrobe, kde je mozna exkurzia priamo do tovarne aj pre mensie skupinky, pripadne parclennu rodinu. Viem, ze taketo exkurzie sa organizuju pre vacsie skupiny, napr. skolske zajazdy, ale malokde zoberu malu skupinu. Ak by ste o nieco takom vedeli, dajte mi, prosim, vediet (moze byt cele SK, prip. CZ, Rakusko).
Len pre info, kto by mal zaujem, do cokoladovne v Kitsee vas pustia do vyroby, ale je to taka prehliadka za sklom, kvoli hygiene, trva to kratko, mozno 15 min., ale bolo to zaujimave. Hned vedla je podnikova predajna, kde mozete ochutnat z takmer vsetkych ponukanych vyrobkov zadarmo a potom si podla chuti mozete kupit, co chcete. Prehliadka tovarne bola zadarmo, platili sme len 10 eur na osobu zalohu za mp3 prehravac, ktoru nam potom vratili. Vsetci pracovnici tam hovoria po slovensky, takze ani jazykova bariera nehrozi 🙂
Dakujem za info😉

oskvarka
15. nov 2017

@kvetinka75 no album to je ine.. skupinu treba bud zalozit alebo v nejakej tomu blizkej (napriklad ten homeschooling sa i zda hodny ale treba sa spytat bab ja niesom moderator tej skupiny) prispievat a zaradit sa do nej potom ti bude ukazovat nove prispevky
tu je odkaz na skupinu https://www.modrykonik.sk/group/8263/ obcas sa tam vyskytne aj typ na nejaku vystavu alebo takuto akciu

misacina
15. nov 2017

Mincovna v Janskej doline

drobcek26l
15. nov 2017

Vzdy 1.maja býva den otvorených dverí v Púchove v Matadore. Vidíš pekne vsetko kde a ako sa vyrábajú pneumatiky+ bývajú otvorené závodné jedálne a závodná hasičská stanica a este ma napadlo ze v Nimnici sa da nahlásiť a ísť sa pozrieť do priehradného múru. Teda dnu pod vodu. Nebola som ale môže to byt zaujímavé

kvetinka75
22. jan 2018

@jaja1979 teraz chystá DOD čokoládovňa Lyra v Nitre, treba sa dopredu nahlásiť mailom ak má niekto záujem,

miskabaaa
22. jan 2018

My sme boli v Čejkoviciach na Morave vo f Sonnentor. Vyrábajú tam čaje. Pozrite na webe, otvorené to je v lete. Bola tam predajňa, prehliadka tak na hodinu. Celkom fajn.

jaja1979
autor
22. jan 2018

Este som si spomenula - niekedy v septembri byva den otvorenych dveri v sklarnach Kvetna - to je na Morave hned za SK hranicou.
Pustia vas priamo do vyroby, mali sme moznost dokonca fukat sklo, pekne je ukazane, ako to tam funguje, popri tom je tam kopec sprievodnych akcii pre deti plus predaj vyrobkov zo skla - bolo to velmi zaujimave. Ale strasne vela ludi a problem zaparkovat.

beton
22. jan 2018

@jaja1979 k hasičom sa dá ísť. U nás berú skupinu 10 ľudí, zadarmo. treba sa dopredu ohlásiť.

womankc
22. jan 2018

MY sme kamarátovi darovali v pivovare urpín takú prehliadku, aj ochutnávku mali prešli celým tým procesom výroby , bolo to veľmi pútavé a aj dostali dáke suveníriky , aj keď je to alkohol, ale zaujímavé to bolo

womankc
22. jan 2018

inak dosť zaujímavá téma

januarova
8. feb 2018

@kvetinka75, poslala som Vam IP

tilly
8. feb 2018

Vyrobna syra v salzburgu, ale ešte sme neboli. Boli sme v syrarni v gruyeres a v cokoladovni vo švajčiarsku, tam to bolo úžasné, ale ďaleko

jaja1979
autor
8. feb 2018

Postupne mi este napada, ze kedysi sme boli tu https://www.rucnypapier.sk/index.php?op=exkurzi... . Ale bol to vylet s triedou, neviem, ci by urobili pre malu skupinku. Ale je to tam velmi komorne, malicke, dokonca nam dovolili vyrobit si rucne papier a potom sme si mohli kupit ich vyrobky.

kvetinka75
9. feb 2018

@tilly jo jo joj, toto je ako ďaleko, ale keby som tam bola, išla by som sa pozrieť

kvetinka75
9. feb 2018

@tilly tak to verím ale na otočku ozaj ďaleko. 🙂
A niečo v Čechách nie je?

tilly
9. feb 2018

@kvetinka75 hej, velmi daleko, na to treba trosku dlhsi vyletik