Exkurzie do výroby

jaja1979
15. nov 2017

Ahojte, mam uz vacsie deti a kedze uz sme absolvovali mnozstvo vyletov po celom SK, prip. CZ, mala by som zaujem o exkurzie do vyroby, fabrik, ... Je to pre decka zujimave, ako sa co vyraba, celu tu manufakturu okolo toho.
Zatial sme boli len v cokoladovni v Kitsee v Rakusku, ale zaujima ma, ci nahodou neviete o nejakej vyrobe, kde je mozna exkurzia priamo do tovarne aj pre mensie skupinky, pripadne parclennu rodinu. Viem, ze taketo exkurzie sa organizuju pre vacsie skupiny, napr. skolske zajazdy, ale malokde zoberu malu skupinu. Ak by ste o nieco takom vedeli, dajte mi, prosim, vediet (moze byt cele SK, prip. CZ, Rakusko).
Len pre info, kto by mal zaujem, do cokoladovne v Kitsee vas pustia do vyroby, ale je to taka prehliadka za sklom, kvoli hygiene, trva to kratko, mozno 15 min., ale bolo to zaujimave. Hned vedla je podnikova predajna, kde mozete ochutnat z takmer vsetkych ponukanych vyrobkov zadarmo a potom si podla chuti mozete kupit, co chcete. Prehliadka tovarne bola zadarmo, platili sme len 10 eur na osobu zalohu za mp3 prehravac, ktoru nam potom vratili. Vsetci pracovnici tam hovoria po slovensky, takze ani jazykova bariera nehrozi 🙂
Dakujem za info😉

deti95060810
15. nov 2017

na Sk ako rodina ťažko....Jedine školské skupiny.

gretocka
15. nov 2017

@jaja1979 no jedine co som niekedy matne nasla je volkswagen, ale my mame deti este male, tak som to viac neriesila, lebo nas tam aj tak nepustia....
To Kitsee je zaujimave - ake stare deti tam pustia? Dakujem

jaja1979
autor
15. nov 2017

@gretocka Pustia hocikoho, je to otvorene, treba si len vypytat v predajni mp3 prehravace, kde to je cele nahrate podla stanovist v slovencine, ale asi je lepsie si to vypocut mimo vyroby, lebo vnutri je dost hluk a bolo to slabo pocut. Je to len taka dlha presklena chodba s dvojitym sklom, vidis priamo do vyrobne, ale len urcite casti. My sme tam boli pred dvomi tyzdnami a akurat vyrabali a balili Mikulasov 😉

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetinka75
15. nov 2017

a ako sa dá vybaviť tá prehliadka? Občas ideme do čokoládovne, stačí sa rovno tam nahlásiť? Alebo treba dopredu a je jedno koľko osôb? To by nás bavilo. Aj ostatné exkurzie, hlavne v potravinárstve.
Pôjdeme tam cestou na vianočné trhy, tak sa popýtam.

kvetinka75
15. nov 2017

@alenah31 Banská Štiavnica a mincovňa - super, máme odtiaľ krásne zážitky
Energoland ma až tak veľmi nebavil, vzhľadom k tomu, že ma nezaujíma tá oblasť, ale pre deti, ktoré nasávajú všetko možné a chcú mať prehľad by to mohlo byť zaujímavé.

jaja1979
autor
15. nov 2017

@alenah31 Vidis, banu Cigel som zabudla, tam sme boli v lete - bolo to fajn, ale strasne dlhe - 3 hod, decka sa uz druhu polovicu nudili...
Tu mincovnu zvazime, pamatam sa, ze sme tam boli tusim raz v nedelu a to mali vsetko pozatvarane, ale potom sme nasli kusok nad Kremnicou stolnu a tam nas zobrali bez problemov. Vdaka za tipy 🙂
Este mi napadlo - exkurzia do kamenolomu + vyhladavanie mineralov priamo v lome nad B. Stiavnicou http://geoclub.sk/geoclub.html
Tam sme sa nahlasili ako mala skupinka, pan majitel nas vyviezol svojim dzipom hore do lomu (hodne adrenalinova jazda a strasna zabava hlavne pre decka 🙂) Vysadil nas v lome a hladali sme krystaly - dva z nich, ake sme chceli, sme si mohli zobrat domov - decka to dost bavilo... Cena bola cca 6-8 eur na osobu, uz si to presne nepamatam, ale otvorene maju len od jari do jesene, treba zistit.

lucik194
15. nov 2017

mincovna v kremnici je super 👍
mladsia dcera boli zo skolky v OLO (odvoz a likvidacia odpadu) v bratislave proste u smetiarov

jaja1979
autor
15. nov 2017

@kvetinka75 Nahlasovat sa nemusis, maju otvorene vtedy, kedy obchod, treba sa len popytat priamo v predajni a vypytat si tie mp3 prehravace, neboj, peniaze potom vratia. Mozes tam ist aj len ako jednotlivec, je to otvorene, vstup je hocikedy. My sme tam boli rano o deviatej a nebol problem. Ale ci funguju vo vyrobe aj cez vikendy, to netusim. Ale skus napisat mail, odpovedia ti, aj mne odpisali.
Ale velku vyrobnu necakaj, je to tam take mensie, nieco je vidno len z vysky, akoby z prveho poschodia, ale nieco vidis priamo za sklom. Je to dobre ako medzizastavka niekde cestou do Viedne 🙂) Nie je to na celodenny vylet.

gretocka
15. nov 2017

tu som nasla podmienky k tomu Volkswagenu:
http://www.visit-volkswagen.sk/werksbesichtigun...

majusqa77
15. nov 2017

super tema, toto aj mna zaujima 🙂
inak, napriklad u nas do fimy (vyroba dlazby) sa napriklad neda dostat, ani rodinnym prislusnikom. bezpecnost nepusti...
my sme boli v bani novaky a vo VW zatial (ako rodinny prislusnici)
potom bol den otvorenych dveri na letisku a v spalovni v BA

kvetinka75
15. nov 2017

@jaja1979 veď ja to len tak, že cestou sa zastavíme - cestou z BA. Pobeháme vianočné trhy v BA , vybavíme veci čo potrebujeme a cestou sa vždy stavíme v čokoládovni - ochutnať a kúpiť niečo nové. Tak sa tam hneď opýtam aj na tú prehliadku. My tam chodíme cez týždeň.

kvetinka75
15. nov 2017

@gretocka íha, tam sa normálne aj vstupné platí? ale môže to byť zaujímavé

kvetinka75
15. nov 2017

@majusqa77 na letisku ako prebieha deň otvorených dverí, čo všetko sa dá uvidieť? Majú na nete informácie kedy bude?

gretocka
15. nov 2017

den otvorenych dveri na letisku zaujima aj mna 🙂

majusqa77
15. nov 2017

@kvetinka75 ukazka psov, potom rozpravali o tom co mozes a co nemozes do lietadla, preslo sa pasovou kontrolou, odviezli k statnym lietadlam, do starych sa dalo ist aj dnu, akurat aj pristavali lietadla, tak to sme pozerali a este tam bola ich technika. byva to raz do roka, teraz bolo koncom septembra, musis sa vopred zaregistrovat

majusqa77
15. nov 2017

jaj a este ujo s dravcami rozpraval o plaseni zveri okolo drah

oskvarka
15. nov 2017

@jaja1979 my sme v lete boli v Dresdene tam je vyroba e-golf na elektriku prehliadka je urcite dlhsia ale neviem ako je to s jazykom (aj ked mi sme cela rodina aj anglicky hovoriaci tak s tym taky problem nemame) ale aj tak sme anglicku prehliadku nestihli - do niektorych miest sa moze aj bez prehliadky tak mi sme vyuzili to... skor si myslim ze slovensku prehliadku nemaju ale ani sme sa nepytali... je to spoplatnene (tusim 5 ecok) ale iba ak ides teda na prehliadku ked sa ides pozriet sam tak vela vidis aj tak (tiez tu samotnu vyrobu len za sklom ale je to taka mala promo vyroba tak naozaj vela toho vidis) - a zase ked ides sam si strojcom svojho casu.. za mna urcite odporucam... velmi zaujimave... a je tam v dresdene este aj neja vystava ci vyroba alebo nieco o hygiene tusim to sme ale nehladali ani tak neviem presne, mozno raz ked budu decka vecie.. za nas dresden cely bol super.. aj hyst. centrum sice malinke + velky park tam botanicka zologicka + tato vyroba, nejake prirodne ihriska + vlacik .. 🙂 fakt odporucam 🙂

jaja1979
autor
15. nov 2017

Kedysi bol Den otv. dveri aj do atomky v Jaslov Bohuniciach, tam bolo treba sa vopred nahlasit a potom bola prehliadka v areali, do urcitych casti sa vraj dalo ist autobusom, z ktoreho bolo vidno priestory, ale bohuzial, odkedy zacala hrozba teror. utokov, tak vsetko zrusili. Ale mozno niekedy v buducnosti...

kvetinka75
15. nov 2017

asi by nebolo zlé zriadiť tu takú skupinu, kde sa budeme informovať, čo sa kde deje, kam sa dá momentálne ísť, aby sme vedeli. Nedá sa dostať ku všetkému, o veľa akciách sa dozviem až keď je po a takto je vyššia šanca, že nám neujde niečo, čo by sme chceli vidieť. V lietadle som ešte nebola. Keď to zaregistrujem bud. rok tak si spravíme výlet, spojíme to ešte s niečím a pôjdeme sa pozrieť

jaja1979
autor
15. nov 2017

@kvetinka75 Dobry napad, ale nemam sajnu, ako na to, nepatrim zatial ku ziadne skupinej - pomozes?

oskvarka
15. nov 2017

@jaja1979 ja som bola v atomke este zo skoly strednej.. to bolo veru zaujimave..
@kvetinka75 vyborny napad... 🙂 - mozno v homeschoolingovej skupine.. podla mna je to dost take homeschoolingove ;)

majusqa77
15. nov 2017

@kvetinka75 ja som za, prosim si potom pozvanku :P

kvetinka75
15. nov 2017

@jaja1979 no ja som v jednej či dvoch skupinách ale to som si dala že pridať do skupiny ale ako zriadiť skupinu, to nemám ani šajnu. Ja som taký PC ,,inteligent,, analfabet😅

fefe123
15. nov 2017

v Rakúsku Swarovski kristallwelten, pre deti ideálne, aj na celý deň....

dai
15. nov 2017

ahojte. v kitsee sme uz boli - detska tam chodia niekde aj zo skoly si vyrabat lizatka a cokolady - musim sa ich spytat kde presne ( nie som si ista ci do tej kitsee cokoladovne ) - urcite pojdeme kupit zase bananiky v coko - tie nam tam chutili😉 vsimla som si minuly tyzden ked sme isli do viedne ze na schwechate mali velku reklamu ze robia exkurzie - moj drobec miluje lietadla tak to urcite pozriem ( boli sme v niekolkych leteckych muzeach v Bavorsku a pacilo sa , ale predsa zive letisko a muzeum su 2 rozne veci )
v SR tiez hlavne stolne sme boli navstivit ( v kremnici ), mali sme dohodnutu aj sukromnu prehliadku jaskyn niektorych - staci sa nakontaktovat na ludi co tam robia a spytat sa ci su ochotni ( my sme boli skupinka tak 15 ludi...)
rozne firmy maju den otvorenych dveri, aj ked vela len pre deti zamestnancov... ten VW neviete ci je pre vsetkych?

tictactoe
15. nov 2017

@jaja1979 http://farmavychodna.sk/#page_navsteva
http://www.podvezami.sk/ - vyrobite si vlastnu mincu tak ako sa kedysi vyrabali, je to vlastne prehliadka podzemia - velmi zaujimave a poucne

kvetinka75
15. nov 2017

my sme raz boli tu: https://kidstown.citylife.sk/miesto/bon-manufaktur
práve keď sme tam boli, tak ukazovali ručnú výrobu karameliek. A videla som že robia aj workshopy pre deti.

kvetinka75
15. nov 2017

alebo ZOO kontakt na Liptove. Nie je to síce výroba ale všeličo sa nám tam postávalo v klietkach so živými zvieratami. Máme odtiaľ pekné zážitky.

kvetinka75
15. nov 2017

@oskvarka to je kde, aká skupina? Ako to tam pridať? Mne to dalo ponuku vytvoriť album. A to asi nie je skupina