HREBEŇOVKA NÍZKE TATRY - poraďte, mamky turistky 🙂

gloglo77
9. jan 2021

Pekný večer. Nájde sa tu maminka, ktorá išla hrebeňovku Nízkych Tatier v lete? 🌞

Pred 10 rokmi som išla 102 km/ 4 dni / 3 noci v smere:
1. DONOVALY (štart) - Ďurková (nocľah)
2. Ďurková - Dereše - Chopok - Ďumbier -Chata M.R.Štefánika - Čertovica (nocľah)
3. Čertovica - Remža - Andrejcová (nocľah)
4. Andrejcová - Kráľova hoľa - TELGÁRT (cieľ) .... trasa mi vtedy prišla úplne v pohodke

Tento rok by sme si to chceli zopakovať ALE:
- v smere od Telgartu na Donovaly
- kedže času už nie je toľko, chceli by sme to stihnut za 3 dni / 2 noci
Ako ste si to rozvrhli a kde ste nocovali? Na Remži prespavat nechcem, pride mi to nebezpecne takto uprostred lesa...

Rozmyslame nad alternativou:
1. TELGÁRT - Kráľova hoľa - Andrejcova (najmenej - iba 16 km)
2. Andrejcova - Remža - Čertovica - Chata M.R.Štefánika (riadny zaberák)
3. Chata M.R.Štefánika - Ďumbier - Chopok - Ďurková - DONOVALY (riadny zaberák)

Mužska časť to prebehla za 1-2 dni a presviedcaju ma, ze sa to da.. no aj tak budem rada ak sa mi niekto ozve, poradi, povzbudi, vyvráti moj plan. ❤

draik
9. jan 2021

@gloglo77
Všetko závisí od kondície, počasia, ale aj od termínu (problém s kapacitou ubytovania, útulní, dĺžka denného svetla). Pri takom tempe nie je veľmi čas si to užiť. Inak je to Ramža

martiiina69
9. jan 2021

my sme to dali s mužom za 3 dni a veru posledné 3 hodiny som skoro odplakala, čo som ledva stúpila na plosku nohy, a to sme turisti a chodíme s 20kg batohmi
prvú noc sme ale spali na Ramži, andrejcova bol kúsok a lepšie si odkráčať čo najviac

gloglo77
autor
9. jan 2021

A môžem sa spýtat na vas plan trasy? Alebo ako by ste odporucili?
Myslite, že Telgart (skoro rano) --- Čertovica v jeden den je nemyslitelne? 😕

draik
9. jan 2021

@gloglo77
Ak beháš traily a takto to pojmeš, tak by sa to dalo potiahnuť na Čertovicu (v rámci NT stíhačky sa ide až na Donovaly). Ono treba myslieť aj ďalšie etapy.

gloglo77
autor
9. jan 2021

A Z chaty M.R.Stefanika na Donovaly tiež asi nemožne, že?

No ja veľmi nebehavam (nudi ma to a ani mi to nejde :D) ....a hrebenovky - tak tie skor vo Vys. Tatrach...
Ale velka vdaka, že ste mi odpisali, do leta casu dost, zatial sa tam ani nedostanem (ine okresy).

lucik194
17. apr 2021

pytala som sa na casy muza, ale on beha trail, on by to dal v úplne inom case.... takze to neviem pomoct.... ale odporucila by som ti aspon zvazit batozinu aby ste boli nalahko do 10kg....na tri dni ti musi stacit

kamajka
17. apr 2021

@gloglo77 my sme sli Čertovica-Ďumbier za 13 hodin. Z Čertovice sme vyrazili cca 7:30 a vrátili sa späť cca 20:30. 8ročný to dal..aj keď je pravda že potom nešiel tri dni do školy..nevládal chodiť 😁

kamajka
17. apr 2021

@gloglo77 oprava Čertovica-Ďumbier-Čertovica za 13h.

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz