Kam s 2,5 ročným dieťaťom v Košiciach, v Prešove?

jana3105
28. mar 2018

Ahoj žienky. Poradíte mi kam s 2,5 ročným dieťaťom v Košiciach, Prešove alebo okolí. Prípadne aj nejaké ubytovanie na jednu dve noci. Ďakujem.

luna116
28. mar 2018

@jana3105 Ahoj, nerozumiem celkom otázke, buď konkrétnejšia,chceš tip na nejaký výlet alebo aktivitu, príp. relax? Niečo skôr vnútri alebo von.

jana3105
autor
31. mar 2018

@luna116 čokoľvek. Manžel tam ide pracovne, tak si chceme s malým urobiť menší výlet. Takže fakt úplne hocičo, nakoľko vôbec nepoznám tie mestá ani okolie. Môžu byť ihriská, plávanie, nejaké výlety v prírode. .....

luna116
31. mar 2018

@jana3105
Prešov
- Aquapark Delňa (vrelo odporúčam),
- prechádzka v lese - Kvašná voda,
- ihriská vnútri - Brumík na Sídlisku 2, ihriská von - na Sídlisku 3 napr Park matiek, ...
prechádkzy okolo Torysy a kŕmenie kačičiek,
- soľná jaskyňa - na rezerváciu, sú tam aj hračky pre deti
- opálové bane pri Dubníku - vstup minimálne 5 osôb, rezervácia vopred,
- jaskyňa Zlá diera (za Prešovom)
- Šarišský hrad, Kapušiansky hrad

Košice
- ZOO (časť Kavečany)
- soľné jaskyne
- park pri stanici smerom na Mestskú plaváreň - kompletne zrekonštruovaný, množstvo hojdačiek, šmýkaliek, ... + kŕmenie kačičiek pri jazierku
- lesopark - okolie Dargovských hrdinov
- bábkové divadlo , kino Cinemax
- hvezdáreň

jana3105
autor
31. mar 2018

@luna116 veľmi pekne ďakujem za typy.

luna116
31. mar 2018

@jana3105 nie je za čo, ešte ma napadlo Košice - prechádzka po Hlavnej ulici, Dóm sv. Alžbety - je tam zboku vyhliadková veža, ale nič pre klaustrofobikov, Vrátna 4 - odbočka z Hlavnej ulice (cukráreň, kt.vlastní Belgičan s manželkou Slovenkou - lepšiu zmrzlinu, belgické wafle, pralinky a čokoládu som asi v živote nejedla + je tam aj kútik s hračkami pre deti), každý prvý víkend sú potulky mestom Košice so sprievodcom (poslušné deti do 3 rokov zadarmo), Kavečany - vyhliadková veža

jana3105
autor
1. apr 2018

@luna116 perfektne. Budeme mať z čoho vyberať . Ešte raz ďakujem.

tomascin83
24. júl 2018

Tip na výlet pri Prešove s deťmi: vrelo odporúčam reštauráciu Korimanka (www.korimanka.sk). Súčasťou reštaurácie je rozprávková farmička, detské ihrisko, rybník, detský kútik a krásny pobyt v prírode do 20 minút z Prešova. Veľmi čisté prostredie. Chutne varia a majú aj detské menu.