Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

miriamkac
4. feb 2009

Jani a je to teraz na Janke vidiet, ze isla o 2 mesiace skor?? hehe...ved je krasnucka ako mamina a aj dost vysoka...nie?

lenca13
4. feb 2009

Tak napisem aj ja miery Radka 2800g a 48 cm,Timea 3400g a 50cm.Radka o dva tyzdne skor cisarskym,Timeu som tyzden prenasala a rodila so prirpdzene 😉

sticker
4. feb 2009

Erika s tou gyndou som na tom rovnako 😝 Tiež som nebola, takže tento rok MUSÍM!
Mary začala som krvácať 😉

mary3
4. feb 2009

No Mirka tak to ste zvladli uplne super ze deticky sa nepytali skor a tak skoro ste isli aj z nemocky..... ja som rodila tiez cisarskym pretoze maly bol otoceny naopak

miriamkac
4. feb 2009

Ja idem k zubarke zajtre... 😀 😀 😀 ....najhorsie to cakanie, aj ked som objednana na hodinu tak viem, ze min jednu hodinu si tam urcite este posedim... 😠

sticker
4. feb 2009

Miri niekedy tak premýšľam, že prečasne narodené deti bývajú dosť živé a ona teda neobsedí. Bavia ju len činnosti pri ktorých môže behať, skákať.....takže to je asi jediné. Teda dúfam, že už nič sa neprejaví 🙂 😉

lienka55
4. feb 2009

Jani tak to si musela mat riadny strach,ked ako prvorodicka si tak skoro rodila.Nevedela si co sa bude s tebou diat,vsak?A rodila si cisarskym?

lenca tak ty mas dve skusenosti za sebou,aj cisarsky,aj prirodzeny porod?Co bolo lepsie podla teba?

sticker
4. feb 2009

Na mňa teda zubár prekvapil - šla som normálne na čas. Síce prišiel predo mnou jeden chlapík, ale on mi sám povedal, že je až na jedenástu objednaný, takže som šla pred ním 🙂 Inokedy sa to tiež pretiahne aj na hodinu čakania.

miriamkac
4. feb 2009

Jani mozno este bude treba dozriet ked pojde na zapis do skoly, ci tam cosi nie je (hlavne ohladne sustredenosti) a ked tak, tak pojde o rok neskor. Inac si myslim, ze v 18-tke to bude uuuuuplne jedno. 😝

sticker
4. feb 2009

Lienka - ja som ani poriadne nevedela, čo sa deje, pretože do nemocnice som nešla rodiť, len si poležať na pozorovanie. A potom to jednoducho žiješ a všetko čo prišlo som brala akože to tak má byť. Takže sme cvičili, chodili na liečenie a skoro stále po doktoroch. Horšie by to bolo teraz, lebo už veľa vecí viem....čo všetko sa môže stať. Vtedy mi tá moje nevedomosť pomohla 🙂
A Julku som tiež prenášala a pôrod som absolútne nezvládla. Ešte že sme s deťmi skončili 😝

miriamkac
4. feb 2009

lienka aj ja mam dve skusenosti... 😎 (cisarsky a klasicky porod)

miriamkac
4. feb 2009

Janka, akoze si "nezvladla"? Ved sa mala narodila a je zdrava, nie?

sticker
4. feb 2009

Tiež som nad tým premýšľala, lebo ona je teda riadne nesústredená. Ja jej vysvetľujem a ona pozerá niekam mimo mňa a ja viem, že nemá ani "páru" o čom ja "točím" 😀 Štve ma to, lebo takýmto štýlom to v škole bude mať ťažké. Ale zase básničky vie v momente. To mi aj uč. v škôlke povedali, že sa na ňu spoliehajú....veď snáď za rok ju čo-to ešte naučím 🙂

mary3
4. feb 2009

Mirka tak aj ty napis co bolo podla teba lepsie, ci cisarsky alebo prirodzene....

lenca13
4. feb 2009

Ten cisarsky bol tiez dost urychleny kedze mala Radka otocenu pupocnu snuru tiez som tam isla len lezat pretoze som mala tehotensku cukrovku.A pri Timke bol porod dost rychly a bez problemovy ved Janka by vam vedela rozpravat 😀 😀 😀

sticker
4. feb 2009

Ja som nedokázala spolupracovať. A skoro do poslednej chvíle som nebola otvorená a Julka bola stále vysoko. Bolesti som mala síce od 14tej hodiny, ale také tie naozajstné začali o jednej ráno.... a tým, že som bola aj dosť "veľká" sa mi fakt zle tlačilo....takže tak 😅

miriamkac
4. feb 2009

No to viem, ze s tymto maju "predcasnici" trosku problem. Vies, ju musis zaujat, aby ti pri niecom vydrzala...ale este stale mas cas....a ved nakoniec za rok sa toho moze este veeeeela zmenit.

lienka55
4. feb 2009

Jani a tu Janku si mala cisarskym?A to len preto krvacanie si musela porodit skor,ake tam boli nasledky?

miriamkac a ty mas ake skusenosti s cisarskym a prirodzenym?

erika13
4. feb 2009

Babenky,tak sa mi pri vas dobre cita,ale musim sa vytrepat do roboty.
Stick,naposledy som bola u zubarky potom,co som 2 noci od bolesti nespala.
Ked to prestalo boliet,tak to napuchlo a vyzerala som akoby som zhltla ping-pong lopticku.
Tyzden mi vytahovala hnis a potm vytrhla,horsie ako porod ☹

Tak sa majte krasne pre dnesok 😝

sticker
4. feb 2009

Lienka Janka šla véééľmi rýchlo cisárskym, lebo hrozilo, že umrie ona aj ja.Musela som im aj povedať, čo majú spraviť -koho zachraňovať, ak by nastali kompolikácie. Keď sa odlučuje placenta, tak je zle...Janke nešla žiadna strava odo mňa.

miriamkac
4. feb 2009

Jani....ja neviem nad cim sa vzrusujes....ja ked som rodila malu, odtiekla mi plodova voda a mala sa noridila az za 33 hodiiiin. Tri noci a som "oxidovala" na izbe cakateliek.....

mary....jednoznacne bol pre mna lepsi prirodzeny porod a aj som hovorila, ze keby som mohla odrodim si aj chlapcov...no lekari mi to nedovolili...

sticker
4. feb 2009

Erika až mi zimomriavky po chrbte prebehli 😝 Ak sa to dá, tak príjemnú robotku 😅 😝

lienka55
4. feb 2009

Jani tak to ti teda nezavidim co si si uz musela vytrpiet pri tom prvom porode.Takze aj ty mas skusenost aj s normalnym aj s cisarskym?Ako si sa cictila vtedy ked ti pvedali ze umries aj ty aj maly,co ti vtedy vyrilo hlavou?

sticker
4. feb 2009

Lienka oni mi len povedali, že hrozí, že môže umrieť bábo, alebo aj ja...takže musia spraviť cisár. Takže som len myslela nato, aby ho už spravili.

mary3
4. feb 2009

Janka a kolko si potom musela byt s malou Jankou v nemocnici? teda ak ti nevadi ze sa pytam

lienka55
4. feb 2009

jani...oprava mala...napisala som ze maly... 😀

miriamkac
4. feb 2009

mary a Lukasko sa narodil prirodzenym, alebo cisarskym?

sticker
4. feb 2009

Janka bola v TN mesiac a pol. Ja som šla domov ako po cisárskom - takže na šiesty deň. A keď už nemusela byť v inkubátore, tak som tam šla ležať a "učili" nás starať sa o takéto malé deti 🙂

mary3
4. feb 2009

Teda Jani, ale Janka je zlatunka, to by clovek vobec nepovedal ze je skor narodena... a ty si tam za nou chodila a nosila jej mliecko ci ju krmili umelou vyzivou?
Mirka- Lukaska som rodila cisarskym aj ked boli nezhody medzi lekarmi o tom ako prebehne porod

miriamkac
4. feb 2009

Jani tak to si mala malu na oddeleni predcasne narodenych deti, ze? Aj ja som tam mala chlapcov a tiez ked ma prepustili po cisarskom isla som na jednu noc "lezat" na tu izbu pre doprovod k detom....no ja som tam bola len jednu noc, ale so mnou tam boli dievcata, ktore tam boli s detmi aj tri mesiace.....