Kam sa ísť s deťmi vyblázniť v Novom Meste nad Váhom?

maruschka
9. aug 2007

Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀

lienka55
11. okt 2010

😠 Ahojte,
konecne som sa sem dnes dostala,nefungoval mi net. 😠
Musela som dnes varit,pretoze vcera sme mali krasnu nedelu,boli sme s malym v ZOO Lesna,a potom sa moji chlapci boli este okupat v Uherskom Brode,bolo super,az na to ze ja som sa nekupala. 😒 No a este som zehlila. 😝
A pomalicky si pojdem pre drobca do skolky.

@moncika15 Moni aj mne dnes padli oci na tie tvoje tt,fakt to letiiiiiiiii. 😉

@janette4 Zanka je mi to luto ze vam to nevyslo s tym 3D ckom. 😖 Co sa tyka tych mien co vybral moj poloviciak tak to su Misko a Janko,lenze uz z jeho rodiny maju po dvoch Jankov aj Miskov a mne sa tieto mena vobec nepacia a co je najhorsie,ze ked sa opytas maleho ako sa bude volat babo tak povie Minko,to je Misko. 😠 😠 😠
Som z toho zufala,a este k tomu riesime aj kto bude krstny,Davidkovi je moja segra a chcem aby bola aj druhemu,ale on chce teraz brasku.A to je nechem. 😠
Predvcerom som sa strasne povadila so svagrom,zase zacal s vycitkami ze preco nedavam k nim(svokrovcom)maleho,blaaa,blaaa, a atd.Vobec mi to nie je treba taketo stresy,neviem dokedy to bude u nas trvat??? 😠 😢

Ivetka sa vam neozvala,ako sa ma??? 😉

janette4
11. okt 2010

Ivetka to má teraz asi dosť perné a asi nemá náladu sem moc chodiť. 😢

@dada78 Adelka,áno,papučky treba,aj sebe môžeš zobrať.je tam síce koberec,ale v telocvični nie,tam sú len parkety.inak je tam káva a čaj,môžeš si spraviť,majú tam minizoo-deckám sa to veľmi páči.ja tam s Maťom chodím od jeho necelého roku.

@lulu723 Ludka,inak aj jedna kamarátku tu na Turej robí ti plienkové torty,ak by si chcela.

moncika15
11. okt 2010

@lienka55 boli este zvieratka povonku? lebo my xceme skocit tiez este do bojnic kym sa nerozsypem len neviem ci to ma este vyznam 😅 a na druhej strane neviem ci to este zvladnem 😀
u nas by bol boj tiez pri vybere krstnyx ale ustupila som 😅 lebo muz xcel jeho kamarata 😅 akoze nic proti nemu ale krstny rodic je nieco viac ako len clovek ktory decko podrzi na krste. tak som nakoniec mojnavrh aby bol moj brat krstny ani nenavrhla a dali sme rovno muzovu sestru s frajerom, my sme krstny ix malej tak to kazdemu pirpadalo logicke 🙂 ale druhemu bude urcite moj brat 😎

moncika15
11. okt 2010

@janette4 to je mi luto s tym 3D 😒 u mna to bolo prvorade na co sa odkladali peniaze preto sme boli 3x 😅 😀 je to fakt super zazitok. pri matovi ste boli?

janette4
11. okt 2010

@moncika15 pri Maťovi sme boli.aj teraz sme chceli,aby sme mali pamiatku.ale zo 164€ moc neodložíš,keĎ z toho musí vyžiť 3členná rodina a ešte si z toho platím nemocenské 😝 ☹

U nás som pri Matúškovi navrhovala krstného môjho najmladšieho brata,ale nakoniec sme na mužove naliehanie dali jeho sestru s mužom.aj to tak dopadlo 😠 teraz sám povedal,že druhému dáme môjho brata,snáď to bude lepšie. 😒 ale mám ešte jeden dôvod,o ktorom polovičiak nevie:ak by sme náhodou niekedy išli od seba,nech je aspoň jeden krstný rodič z mojej strany,lebo z jeho rodinou by som sa určite nestýkala.

moncika15
11. okt 2010

@janette4 😕 to myslis takto do buducna? take veci ma ani nenapadli

ivet78
11. okt 2010

ahojte kočeny.
to teda takto myslíte do budúcnosti. Ja ked som dávala deti na krst- pri všetkých mám moju sestru- tak ma to ani takto nenapadlo a našťastie to ani moj nejako moc nerozoberal... prečítala som len kúštik, tak idem čítať dalej
Ps ja som na 3D nebola, lebo pri prvých dievkach to ešte nebolo a potom ked to už bolo, tak bolo kopu iných výdavkov pri deťoch. Tie čo ster boli určite to bolo pekné pozerať na babátko ...teším sa s vami a tak trocha aj závidím.... 🙂 🙂 🙂

lienka55
11. okt 2010

@moncika15 no Moni poviem ti ,ze na tvojom mieste by som uz nikam nesla,ja som mala dost,nohy ma boleli,kedze cely den som bola na nich.
Ja si nerozumiem so svagrovou frajerkou a neviem si do buducna predstavit ,ze by boli krstny,predsalen moja sestra mi bude vzdy blizsia,vzdy mi viac pomohla co sa tyka aj s malym,takze ja nemam co riesit,a z ich strany taka pomoc nehrozi.To nie je len byt krstnym na papieri,terba sa aj tak chovat. 😉

mirkaff
11. okt 2010

ahojte babuse...
takze stretko mate na Turej..ze,ak som spravne pochopila... 🙂
ja do Polska neplanujem ist na maso,chcem koberec do novej obyvacky,vysoky vianocky stromcek,niake ozdoby popozerat..a tak.len skoda ze su tam neni kocky pre decka alebo niake stavebnice,tu zato vyvalim k vianociam nehorazne sumy.
Ivetka opatruje maminu?? alebo co sa deje??niak som mimo obraz.ja mam nocnu a zajtra idem na deviatu k zubarovi,no asi zaspim na kresle.
ked ste tu preberali tych krstnych rodicov...kes sa narodila Martinka automaticky som ratala ze krstnymi rodicmi bude moja najstarsia sestra s muzom.lenze ona to neviem z akych dovodov odmietla,,tak je jej krstny otec moj bratranec z druheho kolena.a ked sa mal narodit ondrejko tak mi sme skor ratali s tym ze krstnou mamou bude ondrejova sesternica Veronika,,ale nakoniec sa tam vterkla ta moja najstarsia sestra,,mam dojem ze je hryzlo svedomie,ked odmietla ist Martinke za krstnu mamu,,tak som nechcela byt sv..ina a suhlasila som.u nas som mala taketo veci na starosti ja,pretoze ondrej neni pokrsteny,takze som v podstate bola rada ze mi nechal volnu ruku a ze nerobil problemy.

janette4
11. okt 2010

@mirkaff Mirka,Ivetke cez víkend zomrela mamina,tak asi vybavovali pohreb ☹

@lienka55 keď som sa švagrinej pri tej poslednej hádke spýtala,či vie,na čo sú krstný rodičia povedala mi,že keĎ sa rodičom niečo stane,aby sa postarali.tak som jej povedala,že ak čaká,kým "skapeme",aby si Maťa začala všímať,seriem na nich.ona za ním prišla len keď mal nejaký sviatok,pritom rodičom do vedľajšej bytovky chodila,a naposledy,keď mala prísť a neprišla mu gratulovať k meninám,tak povedala,že ona by mu to len medzi dverami dala.Ja som mala o krstných rodičoch inú predstavu,ale asi všade to berú ináč 😒

@mirkaff sú tam aj hračky,lacnejšie ako u nás.my sme aj malému tam pokúpili vtedy.

janette4
11. okt 2010

@moncika15 keď zisťujem akú rodinu som "získala" vydajom,tak musím takto rozmýšľať. 😝

moncika15
11. okt 2010

@janette4 kaslat na muzovu rodinu, brala si si predsa jeho a nie jeho svagra ani svokru 😝 ja sa tiez neikedy pozastavim nad muzovou rodinou ale v podstate uz na nix nemam slov 😅 zacala som to riesit tak ze komu sa nelubi nex ma boza vrit 😎

lienka55
11. okt 2010

@moncika15 keby som to tak aj ja brala mylsim muzovu rodinu,ale ja to nedokazem,viem sa iba trapit a nic nepovedat. ☹

mirkaff
11. okt 2010

moncika to bola uplne triezva fakticka poznamka zo zivota.......nech ma bozaju v r.i.t. 😀 😀 😀 ja som nieco v tomto zmysle zacala praktizovat zo dna na den...vrelo odporucam..
Ivetke umrela mamina.. 😢 😢 😢 ved neni davno bola tusim na niakej opreracii,ak si dobre spominam..ona bola vazne chora??
tak super ze su tam aj hracky,ja som tam bola len raz,aj to 4roky dozadu

lienka55
11. okt 2010

@mirkaff ano bola na operacii a potom to slo s nou akosi dolu vodou a nakoniec prislo toto...... 😢 😢 😢

jarabicka
11. okt 2010

Ahojte babeny, mi nato stretko neprídeme, vo štvrtok cestujeme na východ, mamina ma 60-tku 🙂 , takže škoda, že sa nemôžme stretnúť ☹ ...ja akurát vypekám, chcem mamine niečo zobrať napečené a stredu idem pre tortičku, dávala som si piecť, tak kde Lenka a Erika, tak som zvedavá 😉

lienka55
11. okt 2010

@jarabicka Evicka a aku si si dala robit,co pekne,som zvedava na foto.A najdete to,idete si pre nu???

jarabicka
11. okt 2010

@lienka55 dala som si urobiť košik s ružičkami, tak už som zvedavááá🙂...no zatiaľ neviem kde máme ísť, veď som ti chcela aj písať ohľadne toho alebo sa opýtam priamo Alenky🙂...

ostrovcacka
11. okt 2010

Ahojte dievcence, vidim ze tu riesite krstnych rodicov, aj my sme s tym mali problem ale nakoniec sme sa dohodli urobili sme kompromis, dali sme muzovho brata ktory je slobodny a moju svagrinu a ju preto ze ja som tiez bratovim detskam krstna a ze aby neboli dvaja chlapi pri krste tak sme to vymysleli takto a boli spokojny vsetci aj jedna aj druha rodina,mojej svagrinej ked som to oznamila bola strasne stastna ani len vo sne si nemyslela ze poziadame ju, ona je romka ale nam to nikomu vôbec neprekaza je ina ako ty ostatny a hlavne je dobra mama velmi dobre sa stara o svojich chlapcov a Vanesku lubi to je dôlezite a samozrejme ju lubi aj Mirkov brat a aj ona jeho nikdy si neodpusti dat mu pusinku. 🙂
@mirkaff ano aj hraciek tam maju habadej a vselijakych ja som kupila malej taku motorku odrazatko stala iba 15 éciek u nas by stala aj raz tolko, ozaj zabudla som vam povedat predala som hupacku stala 35 a predala som ju za 25 a dokonca si ju prisiel vyzdvihnut jeden pan az k nam domov takze som rada, ja by som chcela malej kupit kuchynku k narodeninam uz sa blizia neviete o niecom?
@janette4 Zanka netrap sa nad tym 3Déčkom ani my sme neboli ale my sme ani nechceli ist, jedny nasi znamy boli a povedali ze bolo to pekne ale ze to su neskutocne peniaze co za to pytaju a radsej tie peniaze sme dali na nieco ine pre Vanesku co aj ona by z toho nieco mala, ale dievcence urcite ak na to mate nasporene korunky musi to byt uzastny zázitok.

@janette4 Zanka preco si platis nemocensku? ma to neake vyhody?

moncika15
11. okt 2010

@ostrovcacka praveze z toho 3Dcka ma vela aj to dieta 🙂

ostrovcacka
11. okt 2010

@moncika15 to ma prekvapuje akoze babatko ma z toho vela ked je este v brusku? prave ze ten ultrazvuk si myslim ze nerobi az tak dobre babatku

moncika15
11. okt 2010

@ostrovcacka nie ked je von z bruska. no ja ako dospela by som si velmi rada pozrela ako som vyzerala v brusku 😵

lienka55
12. okt 2010

Dobre ranko,
ja mam dnes taky veget,iba periem,este povysavam.

@ostrovcacka Janka mi sme pri malom na 3Dcku neboli a to bola poriadna blbost,pretoze sme mohli byt pripraveny dopredu co malemu bude ,ale teraz ani trosku nevaham,len preto to chcem absolvovat,aby som vedela ci je baby ok???Nie kvoli tomu ako vyzera. 😉

janette4
12. okt 2010

Dobré ránko.
Ja mám dnes tiež veget,navarené ešte je,upratovať nebudem,aj tak to nemá význam,možno hodím do pračky.Doobeda chcem ísť s malým do baby klubu,Adelka,dúfam,že sa stretneme 🙂 a poobede s ním chce ísť tato,tak budem oddychovať-chcem si zasadiť cibuloviny.

Ono to 3D nie je len o tom pozrieť sa,ako bábo v brušku vyzerá,ale dr.pozerá aj rôzne vývojové vady a vrodené choroby,ktoré sa pri normálnom sone,ani pri tých genetických testoch nevidia.aj keď niečo zistia,už s tým síce nič nenarobíme,ale aspoň majú rodičia sa s tým do pôrodu zmieriť a pripraviť sa na to,pozisťovať si liečbu a pod.je to potom asi menší šok,ako keď čakáš,že sa ti narodí zdravé dieťatko a potom ti povedia nejakú diagnozu.
a predsa len 30ka je už za mnou,tak mám trochu obavy,ale budem dúfať,že všetko je ok.

@jarabicka potom hoď foto tortičky,som zvedavá.už som videla diela tej Alenky na FB a teda kukám jak puk.

janette4
12. okt 2010

@lienka55 no k tým menám,Janko by som nedala ani ja.Miško je pekné meno,pokiaľ tonie je neviemkoľká generácia a nevolá sa tak polka rodiny.
my sa menami ešte moc nezaoberáme,polovičiak nedal ešte žiadne návrhy,Tomáš a Lucia je len pracovná verzia,takže uvidím.

lienka55
12. okt 2010

@janette4 Zanka mozes mat aj pod 30tkou......... ja som zivy priklad. 😢 😠

janette4
12. okt 2010

@lienka55 Leni ja viem,ale vtedy som akosi automaticky brala,že dieťatko bude zdravé.teraz si skôr uvedomujem,čo všetko sa môže stať a pod.

lienka55
12. okt 2010

@janette4 tak prosim ta vobec nad tym neuvazuj. 😉

janette4
12. okt 2010

@lienka55 Lenka,ja neuvažuejm nad tým,či bude choré alebo nie.neviem to celkom vysvetliť,ale toto tehotenstvo beriem celkovo tak inak.....asi zodpovednejšie,neviem.Proste pri malom som brala automaticky,že všetky poradne,testy aj soná boli v poriadku...teraz chodím s malou dušičkou,či je všetko ok.možno je to tým,že mám Matúška,že sa viac bojím.neviem,či chápeš,ako to myslím...

lienka55
12. okt 2010

@janette4 jasne ze ta chapem,aj ja po tom vsetkom co sme si uz prezili to beriem uplne ale uplne inak. 😉