Narodeninové oslavy detí od 10 rokov s kamarátmi

0silvia0
17. okt 2014

Chcela by som počuť názory na narodeninové oslavy starších detí - od 10 rokov. U syna sa to veľmi v triede neriešilo a nerieši, ale u dcéry sa deti pozývajú na narodeninové oslavy. Väčšinou si oslávenkyňa pozve pár dievčat z triedy, niekedy 5, niekedy viac... oslavy sa robia väčšinou doma, niekedy mimo domu. Dcéra niekoľko krát bola pozvaná aj na oslavu spolužiačky, ktorá nie je jej kamarátka, možno dievča túžilo po veľkej oslave, možno po darčekoch, neviem. Ide o to, že moja dcéra takéto oslavy nerobí. Minulý rok pozvala na pizzu dve naj-kamošky a chvíľu boli potom u nás. Ale ona nechce pozývať k nám domov kopu detí, nevie, čo by s toľkým davom doma robila, nie je taký typ, ktorá si potrebuje užívať pozornosť a darčeky veľmi neobľubuje. Sama mi povedala, že každý nosí na oslavy sprostosti a ona nepotrebuje dostávať haraburdy. Ide mi o to, ako sa mám k tomu postaviť ja - tiež nie som typ na organizovanie takýchto akcií, mne úplne stačia oslavy v rámci rodiny, nemám talent na zabávanie detí ani nemám animátorské vlohy. Niekedy sa cítim hlúpo, že dcéra chodí na oslavy a my nikoho nepozývame, neviem, či je to slušnosť vracať takéto pozvania. Ale na druhej strane mám sa zapierať a robiť akciu proti svojej a dcérinej náture, premôcť sa a oslavovať, keď nás to obe nebaví len preto, aby sme to vrátili? Inak keď sa dcéry spýtam, čo robili na oslave, väčšinou decká behajú po dvore, alebo sedia a rozprávajú sa... minulý týždeň prišla z oslavy hladná ako vlk, pýtam sa jej, to si si nič nedala? Odpovedala, že pukance 🙂
Pritom kúpiť vhodný darček oslávencovi tiež nie je jednoduchá vec, včera som tým strávila 2 hodiny, dnes ju čaká zasa nejaká oslava...
Takže neviem, ako sa k tomu staviate vy? Realizujete sa na oslavách a baví vás to alebo skôr obťažuje ako mňa?

micha444
27. jan 2017
renca70
29. jan 2017

Ahojte, chcem sa len podeliť s mojou skúsenosťou s oslavou, snáď to niekomu pomôže. My sme zvykli robiť narodeninové oslavy, väčšinou v MC Donalde. Ale u nás ide skôr aj o to, že sme super partička rodičov a bol to dôvod stretnúť sa. Teraz mala dcéra 10 rokov, tak som jej sľúbila, že to urobíme trošku výnimočnejšie, ale zároveň už aj končíme s oslavami, max. dve kamošky do cukrošky. Nakoniec som našla https://www.facebook.com/Lezecka.Stena.K2.Brati... a bolo to úplne super, jednu chybu nemôžem vytknúť. Aj cenovo to bolo prijateľné. Tak ak niekto plánuje takúto oslavum vrelo odporúčam.

majkx
5. apr 2018

My ked sme malej robili oslavu 12stin sme spravili grilovacku a zobrali si vodny futbalik od firmy www.zabavka.sk
deti sa vysantili a neskor dosla chut aj na nas starsich, nevedeli sa od toho odtrhnut 🙂
Chlapci pekne prisli, rozlozili , davali na to pozor, potom zabalili a hotovo 🙂
Vyber maju pritom obrovsky pre mladsich, starsich, dievcata , chlapcov...je z coho vyberat vzdy 🙂

nikisvord
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marty85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nina004
28. okt 2022

Nášho v roku najviac zaujali knižky, vkladacie hračky, drevené kocky, lego Duplo. Kúpila by som hračku a k tomu nejakú knižku alebo oblečenie ( napr.teplákov nie je nikdy dosť,ale určite väčšie číslo) a nejakú výživku alebo chrumky pre detičky.