Tipy na výlet v okolí Banskej Štiavnice

jaja1979
14. júl 2017

Bol by niekto ochotny poradit mi, co vidiet v okoli Banskej Stiavnice? Zajtra idem po deti do tabora, ktory si uzili v blizkosti tohto krasneho mesta a ja sama tuto cast Slovenska vobec nepoznam - poradili by ste mi, co vidiet, kam sa ist pozriet?
Deti maju od 7 do 13 rokov, takze nieco, co by ich zaujimalo. V bani boli pocas tabora, aj tajchy boli pozriet, takze to uz asi nie, na kupanie to tiez zajtra nebude... Ak mate nejake tipy na asi poldenny vylet, popripade nejaka medzizastavka smer Stiavnica - Trencin, budem rada, dakujem. 🙂

jarka212
14. júl 2017

My sme tam boli akurát teraz v stredu a vo štvrtok, veďla Banskej Štiavnice je Svätý Anton, prehliadka kaštieľa, nádherne zariadený kaštieľ + výstava poľovníctvam na veľkom okruhu boli aj deti, trvalo to cca 1,5 hod.
Po meste sme mali aj prehliadku mesta so sprievodcom, ktorý nám rozprával o daných budovách, neviem či je to zaujímavé pre deti? a potom je tam Starý aj Nový zámok, tak možno aj ten pozrieť?
Je to krásne mesto so svojou históriou, posedeli sme si aj v meste, na káve, koláčiku, aj pivovar Erb sme si boli pozrieť a aj dajaké obchodíky. Boli sme spokojní.

terezka1947
14. júl 2017

@jarka212 prosim ta,Sv.Anton je cely pristupny?vzdy,ked sme tam dosli,nieco rekonstruovali😢

jarka212
14. júl 2017

@terezka1947 áno, v pohode bol otvorený, videli sme zariadené miestnosti, veľmi krásne, takisto kaplnku vymalovanú, tú sme obdivovali a aj samotnú expozíciu poľovníctva - vypchané zvieratá, ale aj medvede, jelene, vlci, líšky, vtáctvo, ako dosť, čo sú môžu aj deti pozrieť, mali sme veľký okruh, sme boli hneď zrána na 10 hod, ale čo už šli po nás, tak bolo viacej ľudí aj s deťmi, ale stojí to za to a podporujeme naše - slovenské mestá a pamiatky 🙂

terezka1947
14. júl 2017

@jarka212 dakujem,bola som tam 3x,dokonca naposledy sme boli posledni,co videli original kresby po chodbach,mali ich davat do depozitu a nahradit ich kopiami.....je to super kastiel,krajsi ako Betliar,kt.mam blizsie a viac napozerany

jarka212
14. júl 2017

aj my sme sa zhodli, že krajší ako Betliar, len škoda, že tento nie je taký spropagovaný, aby o ňom sa dozvedeli mnohí iní ľudia a šli ho navštíviť a tak podporiť pamiatku na Slovensku 🙂

kristinajo
14. júl 2017

http://www.zveropark.sk/ Odporucam toto. Ja tam velmi pekne a mate to po ceste domov 🙂

stankadu
14. júl 2017

ahoj my sme chceli ísť na živý šach v Štiavnici, no nejak nevydalo. https://www.facebook.com/banskastiavnica.travel...

jarka212
15. júl 2017

áno, veru na to tam mali reklamu, že živý šach tam bude a takisto robievajú "salamandrový" alebo jašteričkový sprievod po meste, keďže podľa legendy 2 jašteričky - strieborná a zlatá priviedli pastiera k pokladom a odvtedy sa ťažilo v B.Štiavnici a preto mali tieto jašteričky aj v erbe