Výlet vlakom

nepic
8. nov 2022

Dobrý deň, túto nedeľu by som chcel ísť s deťmi na výlet vláčikom. Máme dve detičky vo veku 7 a 4 roky a zaujíma ich takmer všetko,skôr pôjde o ten zážitok ísť vlakom. Starsia-7 ročná pôjde druhý krát,mladší 4-ročný prvýkrát. Išli by sme z Považskej Bystrice resp z Púchova. Kam by ste poradili, ktorý smer,resp ktoré mesto,alebo kde je pekne? Nemusí to byť hneď do Košíc alebo Bratislavy,hádam niečo bližšie. A zároveň tam kam pôjdeme že by sme sa tam aj naobedovali,niečo vhodné a overené. Viem že v McDonalde je lacno ale nemusí to byť ani obed za 80€. Ďakujem za všetky rady a tipy a prajem pekný deň všetkým. 😀

deti95060810
8. nov 2022

choďte do ZA. veľké mesto, blízko. Mc Donalde je lacno? som myslela niečo iné resp. mám skúsenosť inú...😉
v skupine ZA ti poradia čo sa dá vidieť pekné v ZA...
Hrad Strečno

viestta
8. nov 2022

Trencin

nepic
autor
8. nov 2022

@viestta
V Trenčíne čo,alebo kam zo stanice?
Na hrade sme už boli.

viestta
8. nov 2022

@nepic mal si napísať, že si tam už bol. Co tak Piestany?

nepic
autor
8. nov 2022

@viestta
V Piešťanoch sme boli v tom kúpeľnom parku sa prejsť tuším minulý rok.
Myslel som to tak,že by niekto poradil "mi sme boli tuto a tuto vláčikom,kúsok od stanice bolo toto vhodné pre deti a tuto zas kúsok sme sa boli prejsť najesť a boli sme spokojný a páčilo sa nám". Mesta ako také sme prešli veľmi veľa,nakoľko veľa sa vozime autom kade tade.
@deti95060810
Ahoj,neviem to len ja mám taký pocit že tam je lacnejšie,v McDonalde s dvomi deťmi nechávam cca 20€,čo o reštauráciach sa nedá povedať. Uz bežne na Červeníku nechávam aj 15€ za obed,nedávno za rodinný obed 2+2 pri Šútove cca 65€,čo sa mi zdá dosť veľa.
A áno viem,keď si zoberiem z domu rezne tak ušetrím.

deti95060810
8. nov 2022

@nepic pri Šútove? myslela si konkr. reštiku? lebo to dobre poznám a neviem kde je tak draho ako píšeš... žeby MARKO?

nepic
autor
8. nov 2022

@deti95060810
Nie neviem či to tu môžem napísať názov, je to motorest pri hlavnej ceste.

rosabella
8. nov 2022

@nepic vlakom do Žiliny a potom MHD na Budatín. Neďaleko železničnej stanice v Žiline je xy reštík, kde sa dá najesť