Zelené pleso - počasie 1. jún

malulienka
29. apr 2024

Ahojte
Otázka pre tých, ktorí majú skúsenosti reálne.Aké býva počasie v tomto období na Zelenom plese? Ako sa obliecť?
Býva tam ešte sneh?

vanilkovazmrzka
29. apr 2024

Pred par rokmi v maji este sneh bol. Teraz s tymto divoko premenlivym pocasim tazko povedat… treba si overit par dni pred odchodom.

la_dolce_vita
29. apr 2024

Presne tak, treba pozriet par dni vopred. Kazdopadne je dobre mat nieco teplejsie v ruksaku, prip dalsie suche tricko. V juni vie byt teplo, ale aj chladno. Chodim pravidelne v juni na niekolkodnovu turistiku a je to rozne. Teplejsia vetrovka, ale aj kratasy. Predpoved byva dost presna.

pribinak
29. apr 2024

Tatry čo sa týka počasia sú nevyspytateľné. Mizes ísť v kraťasoch a mizes ťahať bundu. Ideálne je fakt zisťovať pocasie pár dni vopred.

dixitka
29. apr 2024

Bola som tam 2x na konci mája. Prvý raz v tielku, spálili sme sa, sneh ani náhodou (iba semtam fliačik v tieni). Druhý raz sme boli naobliekaní (bunda, sveter, na hlave šatka - aj zimnú čiapku by som si dala, ale nemala som :D ). A boli úseky, kde sme po kolená zapadali do snehu (bol odmäk, ale sneh sa ešte nestihol roztopiť, takže sme šli po ňom a občas sme sa skrátka z ničoho nič preborili)

lakebabe
29. apr 2024

@malulienka zelené pleso zisti pred odchodom aktuálne, počasie je tam veľmi nestabilné už som tam na jar zažila sneh po kolená aj tenkú sofsthellku

gabriellka
21. máj 2024

Prosím vás tie čo chodíte pravidelne. Dá sa v pohode zaparkovať na parkovisku biela voda? Nebýva preplnené?

malulienka
autor
22. máj 2024

Ďakujem za info, pozriem deň vopred, len dúfam že nebude pršať lebo ubytovanie už zabookované😉
@vanilkovazmrzka
@la_dolce_vita
@gabriellka
@lakebabe
@pribinak

la_dolce_vita
22. máj 2024

@gabriellka mimo sezonu sa da rano v pohode, ale cez prazdniny alebo statny sviatok som zazila plne parkovisko rano o 8 hod. Ja som bola tuto trasu velakrat...

gabriellka
22. máj 2024

@la_dolce_vita 😏😏😏. Presne toto som nechcela citat. Chcela som ist z Nr niekedy na otočku ale obavám sa že keby som prišla okolo 9tej už bude obsadené parkovisko