Ako ste začínali s retinolom?

18. mar 2024

Ako ste začínali s retinolom? Ako často a kedy prejsť na silnejší? Je rozdiel v tom čo používa 30-40 ročná a v tom čo by som mala použiť ja keď mám 20? Ide mi hlavne o zosvetlenie a zjednotenie pleti, zmiernenie akné. Vrásky ešte moc nemám, ale myslím si, že aj ako prevencia by to mohlo fungovať.

deedol
18. mar 2024

skusila by som ten slabsi od geek and gorgeous na zaciatok. ja som skusila najskor od ordinary a cela som sa vysypala. g and g mi sadol, uz pouzivam ten silnejsi.

autor
18. mar 2024

@deedol mám kúpený 0,1%. Mal by byť zo slabších, prvé razy si to chcem ešte riediť s krémom alebo hydratačným sérom. A kedy zvysovat koncentráciu pripadne četnosť používania? Začať napríklad raz za týždeň, potom postupne 2-3x a keď dopouzivam balenie kúpiť silnejší?

tilly
18. mar 2024

Nie je na retinol už neskoro? Nespôsobuje fľaky na tvári už keď takto svieti slnko? Jasné, že bez 50 von nevyjdem, ale jar/leto radšej retinol kvôli flakom nedávam.
Vyzna sa niekto?

deedol
18. mar 2024

@tilly retinol na noc a von len so spf 50 🙂

deedol
18. mar 2024

autorka, skus a uvidis 🙂 kludne tak ako pises. koncentraciu neviem ci vyssiu, ja mam teraz 0,1% retinal z gg a zatial vyssie nejdem

tilly
18. mar 2024

@deedol ďakujem

nops
19. mar 2024

@tilly tiež si myslím.Mne kozmeticka povedala,že v tomto období už nepoužívať ani večer.Vymenila.som za Niacinamide sérum.V podstate to má skoro rovnaký účinok a dám si aj ráno

20erika07
19. mar 2024

@tilly ja si davam nonstop vecer cely rok a nemam flaky, ani neviem ake flaky by to mali byt, ale samozrejme denne spf50 .

20erika07
19. mar 2024

Autorka, ja som zacinala s retinalom medik8 č. 1, tak ako bolo v navode pouzitia, a ked som minula, prešla som na č.3 ,začiatok tiez postupne ako pisali . A ked miniem idem na č.6 a tak dalej.

ibatanecnica
19. mar 2024

pozri si tuto. ja som začínala s tým stredným https://eshop.natureal.sk/sk/plet/963-the-ordin...
Teraz používam A game

ibatanecnica
19. mar 2024

ale retinoly si dávam iba večer a keď sú najsilnejšie mesiace - máj-august, pre istotu nepoužívam. Alebo iba zriedka, ale bez SPF nevídem von a krémujem aj počas dňa, pre istotu

ibatanecnica
19. mar 2024

@nops a aký používaš? Ja mám od The Ordinary.

autor
19. mar 2024

@tilly vies čo, nikde som sa nedočítala, že by to vadilo, keď si budem pleť chrániť a spf reaplikovať aj počas dna. Samozrejme nedam si ho vtedy, keď budem na dovolenke, alebo dlho na priamom slnku, ale môj bežný deň je väčšinou v interiéri

autor
19. mar 2024

@ibatanecnica a samozrejme, že budem dávať večer.

autor
19. mar 2024

Mne svokra strašne naložila, že nemám taká mladá používať kyselinu hyaluronovu a retinol, lebo to su látky ktoré sa používajú na vrásky a keď si ich budem dávať tak skoro, moja pleť zlenivie a urobia sa mi skôr vrásky. Už som si o tom čo to počítala, takže je mi jasne že trepe dve na tri a práveže ich budem mať neskôr.

ibatanecnica
19. mar 2024

rob to, čo ty uznáš za vhodné. Druhý nech sa stará o seba. Moja dcéra má 23 a tiež používa rôzne prípravky nakoľko má problematickú pleť a toto jej pomáha.

laurita285
19. mar 2024

Však natrieš sa na suchú pleť a hotovko. stále je to len RETINAL 😀

nops
19. mar 2024

@ibatanecnica tiež som mala Ordinary a teraz Balea. Toto mi príde také príjemnejšie na konzistenciu. A na to denný s niacinamide SPF 30

ibatanecnica
19. mar 2024

@nops môžeš mi prosím ťa poslať link na ten denný? ďakujem,

autor
19. mar 2024

@laurita285 nemali by sa náhodou séra nanášať na vlhkú pleť?

iwet25
19. mar 2024

Inak baby retinol a retinal nie je to iste.

tilly
19. mar 2024

@20erika07 ja mám sklon k pigmentovym flakom

tilly
19. mar 2024

@nops no presne. B3 používam aj ja

ibatanecnica
19. mar 2024

@laurita285 nie retinol?

laurita285
19. mar 2024

@ibatanecnica však retinol aj retinal je stále pomerne slabučké sérum :D

A autorka nie retinoidy nanášať na suchú pleť

ibatanecnica
19. mar 2024

@laurita285 retinal by mal byť silnejší nie?

ibatanecnica
19. mar 2024

@nops ďakujem a aký je po nanesení? Pretože má aj dosť zlé recenzie, vraj hustý, zle sa vstrebáva, mastný.

nops
19. mar 2024

@ibatanecnica vieš čo vôbec.Aspon pre mňa je príjemný,ľahký,rýchlo sa vstrebe.Neznasam ťažké hutné krémy,mám mastnú pleť.Ale tak každému niečo iné sadne.