Mám šediny a farbím sa na tmavo

16. jan 2024

Ahojte, mám dlhší čas takú dilemu. Mám takmer 40r a som úplne šedivá. Ide o to, že mám husté čierne vlasy a vždy som si ich dávala farbiť na tmavo (cierna, tmavohnedá), moje prirodzené sú gastanovo hnedé. Vlasy mi rastú veľmi rýchlo a po 2 týždňoch mám škaredé odsrasty, tak som uvažovala nad tým, že si ich dám presvetlit, nech tie šediny nie je tak vidieť, ale problém je v tom, že som tmavý typ, mám snedú pleť, resp dožlta, nechcem vyzerať ako slečna z luniku, myslím, že mi rozumiete... nejaká rada?
🙂🙏

natalia912
21. jan 2024

@akvi to áno🙂 ak sedivies pekne ako tie ženské na ig🤣 a nie ako nejaký vypelichany husky 🤣😂 ja som sa snažila tiež "priznať" šediny...ale proste ...ešte nie🤷

akvi
21. jan 2024

@natalia912 kým ich nemáš úplne odrastené, tak to nevyzerá dobre, to je fakt. Ale vlastne ani nezistis, aké ich máš, kým nie sú úplne odrastené. Mala som pár kríz, keď som si nebola istá rozhodnutím, ale prišlo niečo, čo mi pomohlo to prekonať (zima- čiapka, potom kovid 😂😂 keď sa na mňa sucitne niekto pozrel, že hm, je to hrozné, že sú kaderníctva zatvorené 😅). Takže som vydržala a som veľmi rada, mne sa moje vlasy páčia a tí, čo ma nepoznali ako tmavovlásku, tak sa pýtajú, či to mám melír alebo čo. A negatívne reakcie dávajú zásadne tí, ktorí ma poznali dlho a nevedia si zvyknúť. Ale teda hlavne v začiatkoch, keď to objektívne nevyzeralo bohvieako. Teraz už je to ok, ani nepamätám, kedy naposledy niekto komentoval v zlom zmysle.

dadis
21. jan 2024

@akvi Mas moj obdiv, mne sa to paci velmi. Ja sa na to odhodlam, ked sa odhodlam na skratenie vlasov.

unique
6. mar 2024

Vyzera to super. Ja som z rovnakeho dovodu tiez riesila zosvetlenie. Mam to podobne ako ty. Ale po mesiaci uz mam svoje tmave odrasty aj so sedinami a v tej bledej farbe je to hned vidiet. U teba to je ako?

autor
6. mar 2024

@unique bola som už druhýkrát na zosvetlenie, konce mám už taký špinavý blond 👏 je to lepšie omnoho, určite kričia menej tie šedivé vlasy. Je to somarina, že je jedno akej farby vlasy sú. Na svetlejsich to tak nekričí. keď som mala čierne, musela som si farbiť každé dva týždne. Teraz v pohode po 6 tich týždňoch to bolo. Za mňa oveľa lepšie. Jediná nevýhoda je, že tie zosvetlovane vlasy treba naozaj udržiavať, resp starať sa o nich oveľa viac. Takže masiek, kondicionerov, olejcekov som nakúpila za vyše 200€, ale tak zas to budem mať už na nejaký čas.

unique
8. mar 2024

No a ked ti vyrastaju tvoje tmave vlasy? Mas pocit ze je sediny menej vidiet?

autor
8. mar 2024

@unique menej, lebo moje vlasy sú hnedé, neviem presne identifikovať farbu, trošku svetlejšia ako čokoládovo hnedá. V čiernej mi to kričalo hned už po týždni.