Protivráskový krém

siskaa86
5. máj 2024

Máte nejaký overenia drahší co sa môže aj v období kojenia a je po 30tke?

ovaaa
5. máj 2024
marcellka32
5. máj 2024

Spf50

siskaa86
autor
5. máj 2024

@marcellka32 to je aká značka?

martul
5. máj 2024

@siskaa86 myslím, že kým ho nebudeš jesť, tak v ,, období " kojenia je v pohode.
Tento krém som mala, výsledok 0.

siskaa86
autor
5. máj 2024

@martul aký si mala?

amelia89
5. máj 2024

Tak nie je to len o 1 kreme, potrebujes na rozne veci rozme ucinne latky. Najlepsie na vrasky je retinolove serum ale to nie je doporucovane pri kojeni. Tak proste hydratuj a najdolezitejsie je cez den nosit spf50, to najviac ochranuje pred starnutim pleti… je fajn pouzivat aj rozne exfoliacie, vit C, niacinamide, atd atd je to komplexne no. jedne krem sam o sebe to nic moc nespravi

siskaa86
autor
5. máj 2024

@amelia89 aha

A čo by si doporučila si kúpiť konkrétne

lavender94
5. máj 2024

Keby vrásky mizli po jednom kreme, vyzerali by sme všetky na 20…. Hlavne ráno používať spf (10-krát podčiarknuté) ideálne spolu s vitamínom C, retinol neviem či sa počas kojenia môže, ale tak bakuchiol určite áno a po skončení kojenia prejsť na retinol. Použiť občas exfoliacnu kyselinu, nepoužívať mechanické peelingy a piť veľa vody. Takto sa starám o pleť od svojej 20ky a zatiaľ to asi funguje, vrásky nemám. Nie je to o jednom kréme. Krem je primárne určený na to aby pleť premastil a aby nestrácala vodu, ak aj ma nejaké aktivne zložky, tak sa nedostanú di tej pleti tak ako by sa dostali zo séra, treba si zaobstarať nejaké hydratačné kde je kyselina hyaluronova, bakuchiol, niacinamid, potom jedno exfoliacne napríkad s kyselinou glykolovou a striedať to, jedno napríklad s vitamínom C na ráno. Takže podľa mňa ak chceš aktivne riesit vrasky nabehni na nejaký skincare youtubovy kanál, kde ti všetko pekne vysvetlia a podľa toho si nakúp čo potrebuješ, ale krem ti fakt s vráskami neurobí vôbec nič.
Môžem ti odfotiť, čo mám ja konkrétne za produkty, mám zmiešanú pleť, takže je tam aj hydratačné aj antiakne

siskaa86
autor
5. máj 2024

@lavender94 ďakujem za podrobný opis..no mam už 38..a doteraz som to ani neriešila

sono2
5. máj 2024

@siskaa86 botox a krem fakt hocijaký aký tebe vyhovuje

siskaa86
autor
5. máj 2024

@sono2 jaj botox..no toho sa bojím

minenkak
5. máj 2024

@siskaa86 botoxu sa vôbec neboj

oli18
5. máj 2024

@amelia89 ani 10 kremov nic nespravi. Roky nezastavis. Istu cast urobi aj genetika plus botox, kyselina, plastika. Ziadna z vas sa este nedozila 60, 70tky, takze neviete posudit vysledok produktov, ktore pouzivate. Ja a moje kamaratky ano. Takze cim skor si to nastavite v hlave, tym lahsie sa zmierite so starnutim vasej pleti a tela vobec. Tym nechcem povedat, ze sa nemate starat, ale vysledok nebude vo vyssom veku taky, aky ocakavate, ak aj budete cely zivot pouzivat spickove pripravky

minenkak
5. máj 2024

@siskaa86 inak rodicia a starí rodičia sú asi najlepší ukazovateľ,ako budeme vyzerať v starobe

siskaa86
autor
5. máj 2024

@oli18 a co teda používať?

siskaa86
autor
5. máj 2024

@minenkak ale keď niektoré co si ho davaju vyzerajú vselijako 😀

simsalabim
5. máj 2024

@minenkak to by som nepovedala... moja starka robila cely zivot na poli, bola totalne vraskava - ved ochrana proti slnku vtedy nebola. Moja mama mala peknu hladku plet, samozrejme, sem tam s vraskami, ale nic hrozne, az do smrti vo veku 61 rokov. Na stva pleti podla man vplyva viac faktorov ako genetika a slnko je asi najhorsi nicitel.

minenkak
5. máj 2024

@siskaa86 skús neolutujes

minenkak
5. máj 2024

@simsalabim ja zas mám ,alebo mala som starých rodičov naozaj s minimom vrások a to boli celé dni von,rodičia tak isto a ja a aj môj otec, my sme slnkom priam posadnutí,ja si dám občas krém s faktorom,hlavne na dovolenke ,môj otec v živote nepoužíval a teda nepovedal by mu nik že má toľko rokov čo má .Tak ja už naozaj neviem

siskaa86
autor
5. máj 2024

@minenkak máš to vyskúšane?

minenkak
5. máj 2024

@siskaa86 botox, áno

siskaa86
autor
5. máj 2024

@minenkak takže si spokojná?..

minenkak
5. máj 2024

@siskaa86 áno

trema
5. máj 2024

Ak uz mas vrasky, tak botox, ak to chces ako prevenciu, tak spf denne a hydratovat a pouzivat retinol po skonceni dojcenia

siskaa86
autor
5. máj 2024

@trema už nejaké mam..nie až tak veľa..okolo očí a niečo na čele

siskaa86
autor
5. máj 2024

@trema spf koľko

lavender94
5. máj 2024

Botox tiež nie je zlý nápad. Určite si nepredstavuj nejaké extrémne kreatúry, ktoré napadnú hned každému. Toto sa nedeje po botoxe, to je väčšinou kombinácia plastických operácii, vyplní a botoxu. Ale ta starostlivosť o pleť, keď s tým začneš teraz, vie ešte veľa zachrániť. Nemusíš mať neviem koľko produktov, ja som na to zaťažená, tak som to možno trochu aj prehnala. Ale spf určite, retinol po skončení dojčenia tiež

minenkak
5. máj 2024

@siskaa86 toto je taký do kabelky sprej,majú v DM

trema
5. máj 2024

Spf minimalne 30, najlepsie 50

siskaa86
autor
5. máj 2024

@minenkak jej ďakujem