Šampón na mastné vlasy

neferneferuaton
9. feb 2024

Ahojte, mam mdle vlasy, rychlo sa mastia, su take bez zivota. Dost mi padaju cize aj objemovo su o nicom. Skúšala som aj rôzne vitamíny na vlasy (Forcapil...). Samozrejme aj kozne vysetrenie ale teda su biedne. Potrebovala by som poradit nejake sampony (aj na mastnotu ) pripadne ak mate skúsenosti s vlasovym hnojivom a podobne. Ďakujem za kazdu radu

simca06022011
9. feb 2024

ja pouzivam bioxsine samopon, na striedacku treba s fyto.. neviem ako sa vola dalej (taky zeleny). K tomu este mam klasicky sampon, balzam, masku "kadernicku", kvoli tomu, ze tieto sampony lekarenske velmi vlasy v dlzkahc neosetria, ja mam z nich vlasy ako chemlon. Teda aspon u mna to tak funguje. Plus umyvam vlasy 2x do tyzdna (a ano, toto dosiahnut mi trvalo dost dlho, zo zaciatku za pomoci sucheho sampona som isla na 3x, teraz staci 2x :D)

nika_val
9. feb 2024

Hlboko vyčistiť vlasovu pokožku hlavy pretože môže byť zanesená (silikonmi z kozmetiky, minerálmi z vody) a to môže pomocť na to mastenie
Na vypadavanie pomôžu len a len vitaminy a pripadne masaže pokožky hlavy (aby si prekvila pokožku a tym stimulovala korienky)
Šampony same o sebe ti s rastom a padaním nepomôžu.
Tonika ako vlasove hnojivo a podobne z lekarne môžu byť prospešné ale nečakaj zazraky
Idealne je naniesť to tonikum a vtedy poriadne aj 5min masírovať hlavu (su na to take kefy)

alenka7777
10. feb 2024

@nika_val a ako prečistiť tu pokožku hlavy?

pkgirl30
10. feb 2024

Ja som už tiež vyskúšala kadečo na mastné vlasy, o dva dni som ich musela umyť, katastrofa, toľko som hľadala až som našla jednu dermatologičku čo tvrdila čím častejšie sa umýva a čím viac prípravkov používame tým je to horšie, takže som sa naučila natáčať si vlasy aby boli kučeravé, ani už neelektrizujú, vydržia aj 10 dní bez umytia, majú objem, vždy po 10 dňoch umyjem a dám na hodinu balzam a zabalím do uteráku , už to robím takto rok a mám pokoj

nika_val
10. feb 2024

@alenka7777 existuju čistiace šampony ktore su schopné zbaviť vlasy a pokožku hlavy tych nanosov silikonov a mineralov (pretože bežné to nedokážu)
Napr.: šampon K18 detox (zeleny) - pozor maju dva velmi podobne šampony takže nepomíliť si ich
Alebo Malibu C Un do goo šampon

Ak použivaš drogerkovu kozmetiku tak treba spraviť take prvotne prečistenie prvé 3-4 umytie používať iba tento šampon a potom ho používať už len 1krát do tyždňa ( to je zaklad on sa častejšie nepoužíva!!)

neferneferuaton
autor
11. feb 2024

@nika_val cize tymto umyt raz za tyzden ale ine dni pouzit iny? Mas prosím foto

nika_val
11. feb 2024

@neferneferuaton ano pretože ten K18 je velmi silny a keby ho pouzivaš pravidelne kazde umytie dlhodobo tak by vlasy a vlasovu pokožku az priliš vysušil
Pozvem ťa do skupiny kde píšem vela o starostlivosti o vlasy.
V skupine si všimni hneď hore uplne pripnuty príspevok
Je označený 💜naučne príspevky💜 a ten keď si rozklikneš najdi si tam nanosy na vlasoch a ich čistenie a cez ten # prejdeš na príspevok. Píšem tam všetko o tom 🙂

fido69
11. feb 2024

Pokožka celého tela musí byť mastná. Je to pre jej správne fungovanie dôležité. Aj vlasy či chlpy cicavcov. Jej neustále odmasťovanie šampónom spôsobu presný opak a pokožka sa ešte rýchlejšie mastí. Je to zákon akcie a reakcie.

Nerozumiem prečo si ľudia vytvárajú štandardy krásy bojom proti prírode - depiláciou chĺpkov, narovnávaním či kulmovaním vlasov alebo vychrtlosťou tela.

alenka7777
11. feb 2024

@nika_val ďakujem. Môžeš pozvať aj mňa?

nika_val
11. feb 2024

@fido69 ano pokožka aj hlavy ma byť mastná ale je rozdiel prirodzene mastná a nadmerne mastná
Ak je nadmerne treba to zredukovať nech je mastnota akokolvek prirodzená 😊

nika_val
11. feb 2024

@alenka7777 jasné, hotovo 😊

neferneferuaton
autor
11. feb 2024

@nika_val ďakujem pridala som sa do skupiny 😊 pozriem si tie príspevky a ďakujem za rady

neferneferuaton
autor
11. feb 2024

@nika_val a je lepsi k18 alebo malibu?

nika_val
12. feb 2024

@neferneferuaton za mňa K18 pretože nie je až tak silny
Malibu C je najsilnejší na trhu