Pravidelné kváskové výzvy - recepty

ink
18. sep 2018

Každá kváskujúca posadnutosť má podľa mňa svoje štádiá. Táto diskusia je miestom, kde si nadšenie z kváskovania môžme utužovať spoločnými výzvami.
Ak je recept, ktorý je tvoj obľúbený, alebo taký, ktorý žiaľ nevychádza ani na niekoľko pokusov tak, ako by si chcela, sem s ním. Vyskúšame ho urobiť všetky - zapojíme sa do výzvy. A spoločne si pozdieľame tipy, čo sa nám osvedčilo.
Každá, ktorá sa do výzvy zapojí a uverejní fotku a nejakú radu, dostane véľa <3 srdiečok. 🙂

siska1313
13. jan 2019

Dnešný remoskáč...mix múk...zajtra musím piecť zas😊

siska1313
14. jan 2019

Moje posledné dva kváskové dni: šišky z k1 zo špaldy - "tvorivo" som ich skúšala vykrajovať novými formickami na medovnicky, ale zle sa to pieklo, nabudúce klasicky okrúhle😀 domáci ražný knäckerbrot k telke, koka sušienky bez karobu, len s kokosom. Pivný chlebík z remosky potešil kamarátku a večer sa podarila aj špaldová pizza. Krásny večer všetkým😋😋

dolynkag
15. jan 2019

nejaká nová výzva?

siska1313
16. jan 2019

Dnes remoskový gazda, namiesto zemiaku zemiakové vločky...

siska1313
27. jan 2019

Dnes čerstvo upečené chlebíky. Menší olivový, väčší kefírový, oba z k1, mix špaldy a manitoby. Remoska obsadená, keďže som tam piekla mäso so zemiakmi na obed (inak neskutočne fantastické je mäso z remosky😉), takže upečené klasika v rúre na plechu. Vôňa neskutočná, na ten oliváč mám brutálnu chuť😉 krásnu nedeľu🌹🌹

lostriz
6. feb 2019

siska1313 ahoj siska, novy kvasok uz mam zalozeny, z novych speci muk na kvaskovanie.nevonia kyslo ma dobru konzistenciu, krmila som ho pre istotu 16 dni...piekla som chlebik, pizzu..starter sa nezdvihol , boli len bublinky na stene misy..v osatke sa zvacil chlebik k tretinu...tak uz nwm..mozno je to tym ze doma je 18 stupnov, mozno je kvasok znovu slaby....

pralinka86
6. feb 2019

Lostriz, a ako si dlho cakala? Aj rozkvas aj finalne kysnutie? 18stupnov je malo, tam bude treba dlhšie cakat

lostriz
7. feb 2019

@pralinka86..ahoooj, starter na pizzu aj na chlebik po 12 hodinach tak er vobc nenabra na objeme, boli bublinky na stenach misy...v strede startera takmer ziadne...robila som test ci plava na vode a ihned klesol ku dnu takze este potreboval kvasit, tak som ho nechala este dve hpdinky a obalila po bokoch utetakom aby mu bolo teplejsie ale nic sa nestalo...potom chlebik v osatke sa zvacsil o tretinu...musim skusit urobit starter a zakurit v jendej izbe a asi ln tak zistim ci je to kvaskom ci nie...dostala som radu ze by som ho mala dat pod poplon, ale podla mna by mal mat nejaky prisun vzduchu

lostriz
7. feb 2019

@pralinka86 a finalne kysnutie som nechala 3 hodinky....v recepte bolo 1,5 az 3....inak ked nespravne vykysne starter tak uz ten chlebik ani nie je taky zdravy ako by mal byt vsak?

lostriz
7. feb 2019

@pralinka86 jaj som sa pomylila, v recepte bolo finalne kysnutie 1,5-2hod

pralinka86
8. feb 2019

@lostriz ahoj 🙂 no vyzerá to, ze kvasok potrebuje ešte cas, dozrieť, možno ozdraviť. Skus ho mozno viackrát za sebou nakŕmiť.. slaby kvasok ti nenadvihne chlebík pekne. Take slabe bublinky nestačia. A možno aj čas predlzit, keď máte 18 stupňov. Cesto pri vykysnuti musí zdvojnásobiť objem. Na druhej strane, take pomalšie kysnutie možno bude mať vyhodu, ze to lepšie prekvasi, odrazí sa to aj na chuti.. len dopriať tomu čas

lostriz
8. feb 2019

@pralinka86 ahoj dakujem za radu🙂 skusim odobrat lyzicu z kvasku, prikrmim jednou lyzicou vody a muky abudem to robit aspon 5 dni ako keby som kazdy den piekla...a ptm dam na noc vykvasit do izby kde trosku prikurim aby bolo tych 22 stupnov.🙂 a ked uz ani to nebude dobre tak si uz budem musiet vyhladat. niekoho v okoli ci by mi nepodaroval kvasok🙂

lucina1100
18. feb 2020

@siska1313 ahoj, dala by si mi recept na tu vianocku? A čo mas na plechu okolo tej vianocky aby neztekala do strán? Dakujem

lucina1100
18. feb 2020

@siska1313 prosíme si recept😊

tessa11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana7508
Autor odpoveď zmazal
Zobraz