10,5-mesačné dieťatko a dojčenie

15. aug 2022

Ahojte maminky, aj u vás je to tak, (tie co kojite) že čím je dieťatko staršie tým sa viac dožaduje kojenia? Prikrmy má zavedené všetky, ktoré papať môže, aj mliečne výrobky, no mam pocit, že čoraz častejšie pýta kojenie. Vždy som ho kojila na požiadanie, neskôr sme sa nastavili tak, že sa koji už len pred každým spánkom, samozrejme aj v noci keď sa zobudí. Teraz sa začal po mne liepat, šplhať a sťahovať mi tričko a chce sa dostať ku cicke 😂 príde mi to vtipne ale pomaly ale isto som okolo roku chcela prestať kojiť ale takto mám z toho obavy, keď si takto "pýta" 😂 samozrejme dodržujem našu pravidelnosť a nekojim ho vtedy keď on chce.
Ako to mate vy?
Je čas prestať kojiť úplne?
Ďakujem 😁

daniela2202
15. aug 2022

Nie, nechaj ho.. 😊, to je najlepšie , čo mu môžeš dať, ja som kojila 2 roky a vôbec nebýval chorý 👍 a sestra 3 roky 😂😂😂

diaalex
15. aug 2022

Moja presne to isté 🤦🏻‍♀️ Má 9m, cez deň ešte ako tak, no v noci sa vždy chce kojiť, ledva spíme 1,5h vkuse 😐

autor
15. aug 2022

@diaalex ja nášho v noci neuspim inak ako pri cicke :/ pri tom večer a cez deň je zvyknutý zaspávať sam v postieľke. V noci to nejde 😂 v noci jedine cicka, čiže tiež nemáme úplne ideálny spánok

diaalex
15. aug 2022

Moja keď uvidí postieľku reve :( cez deň v kočíku zaspí a v noci tiež pri kojeni zaspáva

ls56
15. aug 2022

Minimalne do roka by sa malo podavať mlieko. Buď materské alebo vo forme UM. Byť na tvojom mieste tak vydržím do roka určite a potom uvidim podľa toho ako to bude. Ak by sa dožadoval často, tak odstavim. Tiež planujem odstaviť v roku 🙂

autor
15. aug 2022

@ls56 ja mam z toho strašne obavy, ho odstaviť. Ešte som sa neodhodlala odstaviť ho na nočné kojenie 😂 ja neviem ako inak ho uspim v noci 😂 dosť som unavená cez deň, lebo je dosť aktívny, tak v noci som rada keď mu dám len cicku a mam pokoj 😁 neviem si predstaviť byt sním hore a ukludnovat ho v noci až kým nezaspi. Máte na to niekto nejaký recept? 😂 Lebo keď nedám v noci cicku tak reveeeee a to ho preberie a je hore aj dve hodiny 🙈

angel993
15. aug 2022

V noci by som neriešila, radšej daj cicku, nech sa veľmi nepreberie, lebo sa nevyspite obaja. Je ešte malý, možno mu idú zúbky, má separačnú úzkosť a potrebuje ťa. Ja mám tiež 10 mesačného a akonáhle si sadnem na zem hneď je pri mne a ťahá mi tričko. Trošku si cucne a ide sa hrať. Po chvíli sa zase vráti a cucne si. Ja si to užívam že ma potrebuje.

autor
15. aug 2022

@angel993 dúfam, ze ma neukamenujes ty alebo iné maminky ale ja asi nie som ten typ matky. Veľmi som ho chcela kojiť a dosť som si kvôli tomu aj vy trpela na začiatku čiže mne kojenie nikdy nebolo "po chuti" neviem si to užiť. Robím to vyslovene len kvôli synovi 🙂 takže aj preto by som okolo roku chcela skončiť s kojenim, ale neviem ako na to bez veľkého boja 😂

elizabet173
15. aug 2022

po poslednom príspevku ťa úplne chápem, aj keď som ti tiež najskôr chcela napísať, aby si ešte vydržala. Skúsila by som, či by ho v noci neuspal muž, ty by si spala v obývačke, keby ťa nevidel a necítil, či by to nedal. Viem, že veľa žien odstavilo tak, že odišlo na pár dní spať k rodičom, kamarátke, na hotel a pod. Vôbec ťa nejdem kameňovať, ja nie som zástanca kojenia za každú cenu až po psychické zrútenie sa matky, naopak, obdivujem ťa, že si to dala doteraz, ale 10,5 mesiaca je ešte príliš málo, aby dieťa pochopilo. Ale možno prekvapí, vyskúšaj, čo som ti napísala vyššie, držím palce

autor
15. aug 2022

@elizabet173 ďakujem teda za pochopenie 🙂 áno o tomto som pocula/čítala, len musím muža na to nahovoriť. On je totiž to veľký spáč a ťažko sa mu vstáva ku malému 🤷‍♀️ musím ho do toho dokopať niekedy, nech to aspoň skúsi cez víkend keď nepôjde do prace. Ja si myslím, ze za par dní by to krpec pochopil.

autor
15. aug 2022

@diaalex čítala som, ze keď dieťatko plače pri pohľade na svoju postieľku, je dobre aby ste spríjemnili to miesto. Na stenu nalepiť obrázky a pred spaním si ich prezerať alebo sú kolotoče co premietajú na stenu obrázky, tvary, alebo čítať v postieľke rozprávku alebo len tak spievat, rozprávať sa. Jednoducho s príjemnit to prostredie kde ma spinkavat. Nám to pomohlo 🙂

angel993
16. aug 2022

Neviem, čo som také napísala že máš pocit, že ťa idem ukameňovať. Stačilo napísať do úvodného príspevku že kojiť nechceš, že ho chceš odstaviť a neradila by som, lebo nemám skúsenosť. Teda moju radu, ktorá bola myslená najlepšie ako mohla, beriem späť.

autor
16. aug 2022

@angel993 nie nie, nehnevaj sa. Viem, ze sú také mamičky, ktoré nevedia pochopiť moju situáciu, preto som radšej takto napísala. A nikde som nenapísala, ze vyslovene nechcem kojiť. Chcela by som ho najprv odstaviť od nočného kojenia a potom aj od denného. Pekne postupne. Nenapísala si nič zlé, len ako matky sa evidentne líšime, co je normálne, nemôžme byt všetky rovnaké 🙂 takže, prepáč ak ta niečo urazilo a aj tak ďakujem za tvoju radu 🙂 pekný večer

angel993
16. aug 2022

Jasné, v poriadku, pekný večer aj tebe 😉

mareri
28. aug 2022

podľa mna je čas na to ho odstavit. Aspon moj nazor. Dávala by som potom umele mliečko