15 mesačná dcéra by spala cez deň len na prsníku

alena0305
20. aug 2013

Dcéra má 15mesiacov a 8kg (narodila sa skôr s váhou 1910g). Je stále kojená ale papá máličko - preto som ju doteraz nechcela odstaviť. Ale začíname mať problémy s denným ale aj nočným spaním. Od 10mesiaca spí v noci s nami - lebo keď zistí do 5min. že bola preložená do postieľky - už je na nohách a hrozný rev. Keď spí pri mne - budí sa cca 3-5 krát za noc. Cez deň spávala 2krát - dokopy cca 1,5 hodiny. Asi od 14m. spí 1x - niekedy 40 minút a niekedy aj 1,5 hodiny. Zaspávala vždy na prsníku. Sem tam zaspí u babky na rukách- ale to vie iba babka - u mňa cíti mlieko a strašne plače. Teraz však 20minút cucá a nie a nie odpojiť - hneď je hore - alebo sa zobudí do 5 minút. Čiže podrieme 20 minút za celý deň - a potom je celý deň nervózna. Čo robiť- ako uspať?? Odstaviť ju?Vyplakať do vyčerpania nepomáha - a po narodí mala 2mesiace apnoické pauzy (monitor pípal aj viackrát za deň alebo noc) tak nechcem riskovať nejaké zdravotné problémy. Skúste mi poradiť - tie čo tým prešli. Lebo každé dieťa je iné. Starší syn spával vždy len vo svojej postieľke a od roka celú noc.

magic08
20. aug 2013

A bol by problem si s nou lahnut a nechat cuckat kolko bude chciet? ak tvrdo zaspi sama prsnik pusti? ja som si presla niecim podobnym a riesila som to takto. aj dcera vyspata a aj ja oddychnuta. robota nie je zajac, neutecie...

mamainprogress
20. aug 2013

Mam ten isty problem s uspavanim vo vnutri. Riesim to tak ze davam cez den spat do kocika vonku. Vozim ho kym zaspi a potom odparkujem, takto pospi aj 2 hodinky. Vnutri je to katastrofa - prsnik, spanok, odidem a o 20 min je hore. Vynimocne zaspi aj vnutri na dlhsie ale to je max hodina. Pomaha len byt vonku v kociari.
Ma 14m.

sante81
20. aug 2013

@alena0305 počkala by som ešte mozno pár tyždnov, dcére by som na tvojom mieste vyhovela. moja kojena uz nieje , ma 14 mes a tiez su tie noci teraz hrozné, občas aj denny spánok, musím byt pri nej, drzat ju za ruku, v noci sa pyta do postele ku mne, uz jej lezie 14 zub, tak zatnem zuby a vydrzím.

xlucia
20. aug 2013

@alena0305 jednoznacne odstavit. zacne papavat, tym padom aj lepsie spat. u nas to tak bolo

sonice
20. aug 2013

@alena0305 možno idem byť chorá, alebo jej lezú zuby. Každopádne ťa uisťujem, že to NEBUDE NAVŽDY!!!

Prsník jej neodmietaj dávať, lebo o neho začne bojovať o to viac - bude sa báť, že jej ho nechceš dať.

Drž sa!

alena0305
autor
20. aug 2013

@magic08 No dlhšie ako 20-30minút som neskúšala. Ona už sama chodí a cez deň pri nej nič neurobím - stále ju musím mať na očiach a má dni kedy sa stále pýta na ruky. Takže dá sa mi robiť iba keď spí a mám aj staršieho - ktorý ide teraz do prvej - takže nás čakajú úlohy.