6 týždňové dieťa si pýta papať každú hodinu. Poradíte?

lusiana55
27. aug 2013

malý je čisto kojený, v noci aj cez deň sa dožaduje kojiť aj každú hodinu,prosím poraďte, na váhe priberá občas až viac ako treba.narodil sa s hmotnosťou 3700 gramov čo nie je žiaden extrém...

gooobi
27. aug 2013

ked si pyta tak mu daj 😀 Existuje tu skupina https://www.modrykonik.sk/skupina/2015/ kde sa urcite docitas zaujimave veci a baby radi poradia.

ivetkab.
27. aug 2013

Materské mlieko je najľahšie stráviteľné pre dieťa. Takže problém z toho dieťatko mať nebude žiaden. Ja som kojila a teda aj kojím aj každých 20 minút ak si to dieťa vyžaduje. Sú detičky, ktorým stačí každé tri hodiny ako to uvádzajú tabuľky a sú aj také ... netabuľkové. V žiadnom prípade neuvažuj o slabom mlieku a podobných nezmysloch ... drž sa a hlavne si uvedom, že si tu teraz pre dieťa a dieťatko Ťa veľmi potrebuje. Všetko ostatné nech Ti je nepodstatným a rob to, čo si dieťatko vyžaduje.

palomka
27. aug 2013

@lusiana55 skus si najst take potraviny co maju vyzivovu hodnotu co ho lepsie zasytia, viac celozrnych vyrobkov miesto vyrobkov z bielej muky...mozno mliecko ho tak nezasyti a potom je hladny skor. ale tiez nevieme ako dojcis, ci z oboch prsnikov alebo striedas, ze jedno papanie cisto z jedneho prsmika a druhe papanie z druheho. lebo ked vypije len predne mlieko z jedneho prsnika a nedostane sa k zadnemu mlieku kde je viac zivin a potom mu das dopapat z druheho, tak vlastne nie je zasytený a potom je hladny. 🙂 takze mu daj vypit jeden prsnik a dalsie dojcenie druhy
😉

lucka011
27. aug 2013

Podľa toho ako dlho kojíš. Ak krátko a sám sa ešte neodtiahne, tak skús kojiť trošku dlhšie. Potom je aj obdobie, kedy má dieťa zmeny čo sa týka papania. Dávaj aj častejšie keď je treba. Presne v tomto období som toto riašila aj ja, malá by iba jedla a ja som jej nedala, že však ona musí vydržať. Nakoniec som o mliečko prišla a potom by som si najradšej hlavu búchala. Ak to nie je od narodenia takto, tak je to skôr prechodné...

akinorev30
27. aug 2013

Ahoj, ja som tiež prvé mesiace kojila na požiadanie, malá bola veľmi plačlivá. Kojila som každú hodinku až 1,5 hodiny. Priberali sme 0,5 kg týždenne a to bol teda mazec 😀 . Je lepšie ak dieťatko papá viac a priberá ako keby máš problém niečo do neho dostať a nepriberá. Neboj časom sa to upraví 😉 len sa nevzdávaj.

libka1
27. aug 2013

daj mu ked si pyta, casom sa polepsi 😀 horsie su tie noci, cez den to clovek nejak ustoji 🙂

miku1
27. aug 2013

Moje robili to isté....Ja som to nejak neriešila, akonáhle bábo opýtalo papať, tak som jej papať dala. Boli chvíle, kedy si tá staršia pýtala aj každú pol hodinu....mladšia už pomaly začína ísť v sestriných šľapajách....Ešte pred mesiacom prespala v noci aj 4 hodiny v kuse, teraz sa budí každé 2 hodiny....trošku pocucá a spinká ďalej. Takže ak s tým ty osobne nemáš nejaký problém, že si pýta tak často, tak to nerieš a daj mu 🙂

katka.bn
27. aug 2013

Dojčíš na požiadanie, tak je to správne. Aj ja mám syna s veľkým apetítom a rýchlym trávením, papá menej a často. Jemu to tak vyhovuje, nedá sa nič robiť, a ja som si za tie 4 mesiace už zvykla. Ono sa to upraví samo časom. Staršiu dcérku som dojčila 2 roky aj 3 mesiace, a tiež boli dni, keď sa chcela dojčiť veľmi často, aj 18x za deň, a bolo to pre mňa nesmierne vyčerpávajúce, ale prijali sme to, že je to len na chvíľu a ono sa to naozaj samo upravilo. Neboj, vydrž, je to všetko úplne normálne a jeho časté papanie je tiež normálne. Ako písala Palomka, dbaj na to, aby vypil aj zadné mlieko. Veľa krásnych chvíl pri dojčení Ti želám! 🙂

marcelatje
27. aug 2013

jediná rada je že daj keď pýta prežili sme to viaceré 😉

zuzkat1
27. aug 2013

Daj ked pyta je to uplne normalne🙂

janinna11
27. aug 2013

Juuj, ako moj, v porodnici kazdu polhoidnku, potom hodinku, potom doma kazdych 20 minut, potom sme sa zacali nosit v manduce, zacala som castejsie jest :D a pit, asi tyzden som brala benedikt a senovku a teraz uz dokazeme prebuvat vonku aj 3 hodinky, ale to uz ho budim, ze mi chyba ta jeho pusinka a mam vela mliecka 🙂 Tiez som mala strach, vela a casto papal, aj dost pirbral, ale posledne skoro 2 tyzdne je to fajn 🙂 Tiez dojcim na poziadanie, len babatku daj, mozno je len smadne, a chce len trochu cucnut 🙂

katkabac
27. aug 2013

aj ja sa pripajam k ostatnym maminam kedy si pyta vtedy treba babu to mliecko dat.Myslim,ze teraz je aj to obdobie spurtu kedy dieta potrebuje viac mlieka a je stale na prsniku aby si ho vytvarilo(my sme si tym presli u kazdej jednej) To su take 2-3dni a potom to je zas normalne.Ale su aj take deti ktore papaju kazde3hodky(moja druha dcera) a take ktore su ovela castejsie na prsniku(moje 1 a 3 dcera).Ako bolo pisane nestresovat a nedavat UM a ked pribera tak je to ok.....

didi19
27. aug 2013

Nemam s tým skúsenosti ale ked dovolite pripojím sa,moja mama kojila den aj noc každe dva hodiny do 3r. Ešte som sa chcela opýtať či sa poriadne napapa alebo ti pri tom zaspáva,pokial podriemkava bud ho štekli a pod.aby sa poriadne napapá pokial nebuvka a je hladný neboj vyrastie z toho,treba len pretrpieť.

akrim1311
27. aug 2013

V 6 týždňoch potrebuje vysať viac mliečka ako doteraz.V knihe to mám napísané ako rastové"špurty".Ak budeš prikladať ako pýta,rozbehne sa viac tvorba mlieka.

vavrenka
27. aug 2013

neboj sa, je to uplne v poriadku. to len sme boli vycvhovanavni v tom, ze dieta potrebuje jest kazde dve-tri hodiny. moja mala sa dojcila ja castejsie, potom az do 6m kazdu hodinu (!!)- skoro na porazenie pre mna, ale vydrtzala som a potom sa to nejako predlzovalo a menilo a vlastne ani netusim, ci sa dojcila v nejkaych pravidelnych intervaloch 😉

katka2224
1. sep 2013

Aj moja to robila. 🙂
Vraj 3. a 6.tyzden a 3. a 6. mesiac su taketo kriticke, ked si deti pytaju viac.
A presne som sa aj ja docitala, ako pise aj @akrim1311, vola sa to rastovy sprunt.
Len treba vydrzat, a vobec nerozmyslat nad takymi nezmyslami, ze mas slabe mlieko a treba dokrmovat. Ono to telu par dni potrva, ale bude reagovat na vyssi dopyt po mlieku 🙂
Ja inac odvtedy, ako sa mi malinka narodila, jem iba celozrnne pecivo, ziadne biele. Skus, mozno napomoze. 🙂
Mala mi v noci prespi 8-10 hodin v kuse 🙂
Prajem vela trpezlivosti! 🙂

brmbo
1. sep 2013

Moja každé 2 h pytala,som potom robila ovseny odvar a zmiesala s mliekom a bola zasytena na 3 h

snezienka12
1. sep 2013

Skus si odsledovat, ci maly ozaj papka, alebo len dudle lebo mu je pri maminke dobre. Ak nepapa - nepreglga, skus ho nejako oklamat cumlikom a prsicko mu ponuknut az potom. Moja mala bola na prsicku skoro stale, myslela som ze papka - bola som neskusena, az potom mi doslo ze nemoze stale len jest, ze ona si len tak pri mne hovie, nepapa ale je jej dobre. Ak je ozaj taky hladosko tak si musis rezim prisposobit jeho potrebam. Isto sa to casom upravi.

olejka
1. sep 2013

Moja znama takto kojila a potom malo babo reflux z casteho papkania 😒 ...dve hodinky s budenim zaspatuckych pri predcasniatkach,kraasne priberali... dve a pol az tri pri donosenom/ to je moja skusenost a dudlovanie dlhsie ako dvadsat minut nema zmysel...iba sa s bradavkou po dvadsiatich minutkach hra..tak pozor na zlozvyk a vela trpezlivosti...kazde babo je ine a kazde sa to muselo naucit 😉

nativanativa
1. sep 2013

Ja by som si z toho hlavu nerobila. My máme pomaly 11 mesiacov a kojím tak často ako si to môj syn vyžiada. Navyše sa ti dieťatko na prsníku ukludňuje,potrebuje ťa,chce ťa cítiť - si jeho matka a najbližšia osoba ktorou sa cíti v bezpečí!!!

zuzanaklin
4. sep 2013

ahoj nic si z toho nerob moj maly ked mal 6 tyzdnov tak si nikedy pytal aj po pol hodinke, to sa ti casom upravi, teraz ma 3 mesiace a pyta si tak po 2 hodinkach, nezavadzaj urcite este ziadny rezim papania a daj mu ked si pyta, len musis vydrzat zaciatky je to tazke.... 🙂