• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako liečiť prechladnutie počas dojčenia?

10. novembra 2016 
Ahojte, prosim o radu, boli ma hlava, uzliny, a mam zachriipnuty hlas.....co si mozem dat, aby sa mi ulavilo? Plne dojcim, lieky sa bojim, je mozny paralen? Do caju si nechcem dat ani citron, ani med....mate s tym skusenost? dakujem
25. feb 2008 o 11:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sivocka, kúp si homeopatikum s názvom oscillococcinum, ja som sa ním vyliečila už dvakrát...
:wink: :wink: :wink:
25. feb 2008 o 11:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sivocka: mozes si kludne zobrat aj 2-3 paraleny denne.pred 2 mes. som mala neco podobne, akurat ak 38.5 horucku, za den a pol som bola zdrava :wink: ze vraj pri kojeni sa rychle uzdravuje...
25. feb 2008 o 11:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
paralen můžeš, doporučuji také Oscilococcinum - mě pomáhá :slight_smile:
25. feb 2008 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
suhlasim, oscillo je super :slight_smile:
25. feb 2008 o 12:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
dakujem dievcata, reklaMU NA OSCILO si pospevujem hocikedy, ale nenapadlo ma to....takze, este ze ste tu.... :slight_smile:
25. feb 2008 o 12:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No tam me Oscilo... nezabira :angry: a vsude kolem si to lidi chvali :slight_smile:
25. feb 2008 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
cermonca, to jsem ráda, že nejsem jediná komu oscilo nefunguje :sweat_smile: ale jinak jsem všude slyšela samé kladné ohlasy :wink:
takže sivocka směle vyzkoušej, snad budeš patřit k těm, komu zabírá :wink: paralenu se neboj a na bolavý krk můžeš ještě prubnout babskou radu: kloktej teplou slanou vodu (několikrát denně a hodně osolenou-asi jako trochu přesolené chipsy) to zas funguje mně
25. feb 2008 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Paralen můžeš - mě když bylo nejhůř, tak jsem slupla i 1 Ibalgin 400 a do rána jsem byla v pohodě :slight_smile:
25. feb 2008 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja si vecer dam strucik cesnaku, takto to urobim 3 dbi po sebe a mam po nadche a prechladnuti. Dolezite je dat si ho uz ked citis , ze sa Ti pusta nadcha, alebo Ti nie je dobre. Robim to uz niekolko rokov a neskalamalo ma to. Aj ked kojim, malemu to nevadi.
25. feb 2008 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Môžeš aj panadol, na hrdlo kalciový sirup, alebo hedelix a pod. Teraz je veľa sirupov, ktoré môžu aj dojčiace matky.
25. feb 2008 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@biba12 ahoj ... a prosim ta pri prechladnuti si ako davas ten strucikcesnaku,?LEN TAK ZJES ?ALEBO DO NIECOHO PRIMIESAS?DAKUJEM
6. nov 2010 o 09:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ziza55 davam si strucik cesnaku, nakrajam na male kusky a prehltnem ako liek. Pozuvat ho nezvladam:slight_smile: A este si davam med do caju, ale to si furt davam. A dobry je aj zazvor. Ja to robim tak, ze ho nastruham,necham vyluhovat a potom vypijem ako caj. Nie je to chutne, ale pomaha to.
7. nov 2010 o 07:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@biba12 dakujeeeeeeeeem isto vyskusam :slight_smile:
7. nov 2010 o 08:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Opatrne s tim medem, je to silny alergen :unamused:
7. nov 2010 o 09:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Můžete paralen i ibalgin (do mléka skoro vůbec nepřechází) pokud nemáte vysloveně alergické dítě tak je dobrý černý bez, čaj ři nachlazení. jitzrocelový i mateřídouškový sirup. S hedelixem opatrně, dával se i novorozencům, ale asi před dvěma lety to súkl omezil až od dvou let , při velké zahlenění lze i mucosolvan. A na kloktání je vinikající florsalmin nebo doma připravený odvar ze šalvěje a taky peroxid vodíku
7. nov 2010 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pocas dojcenia urcite odporucam oscillococcinum..mozes doplnit.coryzaliu na nadchu...homeogene na hrdlo...kazdu hodinu az do vymiznutia priznakov...potom predlzovat interval...su to take cmulaky....to mi zabralo aj teraz...v nedelu som sa citila zle...tak ako pred chripkou, virozou...zimnica a pod...brala som oscillo kazdych 6 hodin a v pondelok...normalne v pohode som fungovala...este ma to nesklamalo...fakt odporucam...mate aj ine take dobre skusenosti?
19. okt 2011 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som bežne používala a aj používam čaj s medom..dúfam, že sa neobjaví nejaká alergia.. :unamused: Ale na prechladnutie jednoznačne čaj a vit. C..Načo ďalšiu chémiu...U mňa oscillo vôbec nefungovalo.
19. okt 2011 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Citrovital na kloktání, pro podporu imunity echinaceové kapky (nechat odpařit alkohol), rakytníkový sirup a probiotika. K tomu šípkový čaj a vit. C s prodlouženým účinkem.
19. okt 2011 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,chcela by som sa opýtať či ten liek OSCILLOCOCCINUM môžem zobrať aj keď cítim hrdlo a mam plný nos,a ešte aj kojím,a ako ho mam vlastne použivať koľko kapsúl na deň alebo ako to je,ďakujem
27. sep 2012 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,chcela by som sa opýtať či ten liek OSCILLOCOCCINUM môžem zobrať aj keď cítim hrdlo a mam plný nos,a ešte aj kojím,a ako ho mam vlastne použivať koľko kapsúl na deň alebo ako to je,ďakujem
27. sep 2012 o 16:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
paralen je bezpecny, ale este lepsie zabrat cibulou, cesnakom, chutnejsie :slight_smile: dumbierom (zazvor) a bylinkove sirupceky s vitaminom C v miernych davkach a homeopatika urcite nic nepokazia, http://www.pilulka24.sk/oscillococcinum-tobolky-30-x-1-g
15. apr 2013 o 16:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Baby, momentálne som chorá, už druhý deň užívam oscilo, no ale v lekárni mi povedali, že 2x do dňa. Niekde som tu čítala, že to užívate aj každých 6h., aj v noci? Nie je to moc? Aj v letáku píšu, že 2 - 3x denne po dobu 3 dní. Ďakujem
15. okt 2014 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Theraflu-horuci napoj mate s nim niekto zkusenost,mozem ho ked dojcim???
21. nov 2014 o 08:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikolapaucinova Keď dojčíš tak Theraflu nie, podobný nápoj z byliniek má Dr.Weiss - ten môžeš. :wink: Alebo odporúčam čaj z čerstvého zázvoru+med+citrón
21. nov 2014 o 09:17  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte poraďte mi prosím kojim a prechladla som stále cikam po trošku
10. nov 2016 o 17:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok