Ako prestať dojčiť?

tobnuf
20. jún 2016

Poradte mi prosim Vas chcem prestat kojit ale moj maly je strasny cicik men. Zaspava na prsniku.. ukludnuje sa aj niekolko krat v noci. Ma zachvilu 7 mesiacov. Prosim o radu od tych ktore si tymto presli

lalaben
20. jún 2016

Ahoj,ja som kojila 19 mesiacov a uz vyše týždňa čo sme prestali.malý bol presne ako píšeš,až do rána prisatý.ale zas nemáme dudel.pred týždňom som ochorela a brala antibiotiká-hovorila som lekárovi,že kojím a keď som si prečítala ,že sa neodporúčajú pri kojení tak som musela rázne prestať.teraz mi prespí skoro celú noc čo pred tým bol každú chvíľu hore.pritúlim sa k nemu keď ideme spať,hrá sa mi s tričkom a hľadá ale ja mu vždy poviem,že mliečko išlo pá-pá a on sa s tým zmieri a zaspí.až sa čudujem,že to tak ľahko išlo lebo veľa krát odmietol umelé mlieko a dožadoval sa môjho.len zas mám problém,že ma bolia prsia,tvrdnú mi a mlieko sa mi stále tvorí.musím ešte toto vyriešiť.

tobnuf
autor
20. jún 2016

@lalaben .. ked on este nerozumie ma iba 7 mesiacov ale ja uz nevladzem ☹ .. prisati vkuse v noci sa budi .. tiez nemame cumlik ale uprimne radsej by som bola keby mal..

alchemilkazltozelena
20. jún 2016

@tobnuf ja som sla na to postupne..vynechavala som kojenia..trvalo mi to od leta do januara..hlavne v noci to bolo tazke..ked xhcela mlieko dala som ju k nam, hladkala ale mlieko nedala..bolo to tazke, plakala ale zvykla si...nejde to zo dna na den..postupne som vynechala aj ranne kojenie a to tak ze mi trebalo ist k dr cize sme museli skoro rano vstavat a jednoducho nebol cas na kojenie v posteli..aj zaspavat som musela naucit bez mlieka..tiez boli protesty ale zvykla si..chce to najma vela casu a vela vela velmi vela trpezlivosti..mala teraz zaspava pri hudbe, drzim palce..
a aby sa mlieko netvorilo som pila salviovy caj

lalaben
20. jún 2016

Ja viem ,že je menší ,ja som tiež už odvtedy prestávala ale vždy som mu potom aj dala lebo som nevydržala počúvať ako plače.ja som bola teraz tými liekmi nútená prestať.skús mu dať len vodičku do fľašky keď bude plakať.pokúšam sa spomenúť keď bol môj taký malý čo asi na neho platilo-chcela by som ti pomôcť lebo aj ja som s týmto dlho bojovala a viem,že je to ťažké.možno je ešte fakt malý možno aj preto sa to aj mne nedarilo skôr.ja som mu dokonca aj namiesto kojenia dala do úst dudel ale hneď dostal nervy a vyšmaril na zem.možno som mala skusiť dať do fľašky vodičku.

evittam
20. jún 2016

@tobnuf Ahoj, vo veku tvojho syna som obe deti dojčila už len ráno, na obed (ak mali záujem po príkrme) a večer. Večer už aj normálne večerali - buď kašu, alebo nejaký príkrm alebo podobne....a pred spaním "cicik" - spali už v tomto veku celú noc. Takže vyskúšaj obmedziť postupne dojčenie. 😉 A tiež v noci skúsiť dať vodu,čajík - možno je len smädný. 😉

tobnuf
autor
20. jún 2016

@evittam najhorsir na tom je to ze ani prikrmy mu nejako neberu.. nechce velmi papat skoro nic nezje

maria117
20. jún 2016

@tobnuf svetova zdravotnicka organizacia WHO odporuca dojcenie do 2r. Do 6mesiacov vylucne tzn.bez prikrmov......Prikrmy su nieco navyse,co postupne ochutnava,spoznava.....a osobna skusenost, s dojcenim je praveze jednoduchsie zvladat zubky,choroby,nechutenstvo aj spanok.... Kojim pocas noci po leziacky, malu mam pri sebe v posteli a takmer uz ani nevnimam,ked sa zobudi...mozes prestat,ale aby si potom nelutovala,...

lemonlady
20. jún 2016

@tobnuf moja dcera ma skoro 18 mesiacov, dojci sa od narodenia velmi casto v noci, tiez som mala fazy, ze uz uz to nezvladnem, ale vzdy vtedy sa stalo nieco, kvoli comu som bola za dojcenie vdacna (choroba, zubky a pod.). Podla mna nie je nic jednoduchsie a ko dojcit. Skus si ho dat na noc do postele, uvidis ako ti to ulahci vstavanie na dojcenie

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
soniell
20. jún 2016

@tobnuf môj prvý syn sa kojil 8x za noc (+samozrejme cez deň) do 12mesiacov.. bolo to pred 8 rokmi..ale tú neskonalú únavu čo som cítila si viem dokonale vybaviť i dnes.. zo dňa na deň som sekla s nočným kojením. Plakal cca 7 nocí (stále menej a menej) s tým, že sme k nemu chodili každých 15 min. ubezpečili ho, že ho veľmi ľúbime a mliečko v noci skrátka nie je..ponúkli sme mu trochu vody (nechcel). Tie prvé 2-3 noci boli fakt peklo. Cez deň som kojila koľko si len žiadal. Prvé dni si kompenzoval aj nočné kojenie..potom to pozvoľna ustalo. Nasledujúci rok som kojila výlučne cez deň, koľko si želal. Sám počet i dĺžku kojení znižoval a tesne pred 2 narodeninami mi povedal ,,už necem" . Druhého syna som kojila tiež dva roky s podobným priebehom. Ten ma však v noci budil len 2 max 3x ..a zrušenie nočného kojenia zobral pokojnejšie, hoci si tiež poplakal..malo to rýchlejší priebeh. Tiež si chýbajúcu nočnú dávku kompenzoval počas dňa..a tak ako pri prvom to pozvoľna prešlo do normálnych koľají..a v dvoch rokoch som ho odstavila.

edn
21. jún 2016

ja som obom dceram v 7 mesiacoch proste v noci nedavala jest.. ked sa zobudili, dala som dudel, pohladkala, chytila za ruku ( skusala som, co zaberie) a hotovo.. ked som chcela prestat kojit, proste som im dala umele mlieko a ked sa ho naucili pit, tak som im davala to.. ani jednu nenapadlo pytat prsnik..

babatkoo
21. jún 2016

@maria117 suhlasim. Ja kojim 13 mesiacov, napriek tomu ze vstavam v noci kvoli prsu aj 7 x. Vzdy rano si poviem ze koncim 🙂 Este nam idu zubky (uz ma 12) neviem si predstavit ako velmi by som ho teraz este ja navyse trapila s tym ze by som mu nedopriala sa na prse upokojit, napit. Takze rady co tu pisete si rada zapamatam a vyuzijem ked budeme mat vsetky zubky vonku. Pevne nervy a pokojne noci vsetkym kojacim maminam 🙂

silvi407
21. jún 2016

Nám veľmi pomohol manžel. Prvým veľkým krokom bolo, keď sme v 10.mesiacoch večerné kojenie - pri ktorom mi malá zaspávala na prsiach a niekedy to trvalo aj hodinu - nahradili fľaškou a kravským mliekom. Odo mňa dcérka fľašu nechcela, strašne plakala, no keď jej fľašku dával ocko, tak spokojne papala. Trvalo to asi dva týždne, kým ju večer choval manžel a potom zobrala fľašku už aj odo mňa bez problémov. Následne sme v 12.mesiacoch skončili aj s nočným kojením a to tak, že sme boli na dovolenke a v noci k dcérke vstával manžel. U neho prsia nehľadala, trošku si ju zobral na ruky a následne zaspala. Po týždni som sa k nej mohla aj ja budiť, mliečko už nehľadala. 🙂

dominikav123
22. jún 2016

@tobnuf chcem sa opýtať ci sa od mala budil tak často v noci kvôli kojeniu alebo sa to zvyšovalo spolu s vekom

tobnuf
autor
22. jún 2016

@dominikav123 .. ono je to ako kedy. Ale ked bol novorodenec to bola cista katastrofa. Ja som nestihla zaspat a on uz hore. Ja sa normalne cudujem ze som to zvladla ked na to spominam. Teraz ked mu idu zubky tak sa zobudi iba si podudkat a to ma rozculuje. Keby sa zobudil na hlad tak ok. Ale on sa zobudi niekedy aj 10x si podudkat 😡

miriam11
22. jún 2016

@tobnuf ahoj, ani my sme nemali cumel, presne to iste sme mali ked mal 7 mesiacov, povedala som si dost, musim prestat kojit. 20x za noc bol hore, ja som uz nevladala. Tak som kupila UM, to bol boj, aby zacal pit z flasky, vyskusala som asi 5 typov a ani jednu nechcel. Potom som z netu objednala flase Tommee Tippe a zacala pomaly odstavovat a museli sme davat aj cumel. Uplne odstavit sa mi ho podarilo po 2 mesiacoch. Potom uz bol hore tak 2x za noc, dala som mu flasu s UM, vypil, dala som cumlik a spinkal. Ked mal rok tak uz prespal celu noc. Vela stastia.

tobnuf
autor
22. jún 2016

@miriam11 boze .. kiez sa mi to podari co najskor. Aj sa trosku bojim do toho pustit

ivankaberrynka
22. jún 2016

Nasa ma 10 mesiacov a kojim ju este rano a vecer. Buduci mesiac by som chcela jedno kojenie vyradit a v roku možno odstavíme úplne. Kojenie som vyradovala postupne po mesiaci a nahradzam jedlom. V noci sa mi tiez casto budila a chcela ist na cicku. Dostala som radu, ze mam skusit teply caj v noci. Tak som vecer uvarila harmancekovy a v noci som chodila prihrievat. A ono to zabralo. Teraz uz prespi celu noc. Tiez sme bez dudlika, ani z flase mi nechce pit. Avent hrncek s mäkkym naustkom mi zoberie. ALE, ja by som ti odporucila vydrzat. Nocne kojenie 7 mesacnemu dietatku by som neodopierala este. My sme v 9 mesiaci pridali veceru + potom kojenie pred spanim a budila sa uz len zo 2-3x. Kym papa malo prikrmov cez den, tak moze byt v noci naozaj hladny.

tobnuf
autor
22. jún 2016

@ivankaberrynka to mas tiez pravdu. Este sa to pokusim vydrzat aspon do tych 10m .. a uvidime vsak uz ked som 7m vydrzala

rrybka
22. jún 2016

@lalaben juj no skoda keby ste kontaktovali mamilu by ste sa dozvedeli ze to tam maju napisane aby sa chranili nie ze to je ozsj tsk.osobna skysenost..atb som brala ale odmietla som prestat som si za tym vehala a dozcedela som sa zaujomave veci cize som kojila aj brala lieky dva tyzdne.a dalej kojime uz 21mes.

rrybka
22. jún 2016

Pardon za preklepy ale sa mi zle pise na mobile

rrybka
22. jún 2016

@tobnuf to nie je iba o hlade treba si popozerat viac o kojeni starsich deti a celkovo dieta ked ma strach boli ho nieco proste sa potrebuje ukludnit na prsku preto aj ked sa v noci prebudi pitrebuje prsko aby znova zabumbalo

tetapetra
22. jún 2016

@tobnuf ja som to mala 26m 😉. Skor bol odplienkovany ako odstaveny. Nas bol teda starsi ako tvoj. Chces ho odstavit alebo obmedzit kojenie?

ivankaberrynka
22. jún 2016

@tobnuf ano, ja si to hovorim stale 🙂 ze ked som uz tolko a tolko vydrzala, tak to nejako dam. Teraz si vravim, ze uz asi iba 2 mesiace 😉 Mne nasa pediatricka povedala, ze dojcenie ma vyznam do toho 1 roka cca. Ale dlhsie dojcenie urcite nie je skodlive, len uz trochu zbytocne. Neviem kde je pravda, ale mojej dcere toto postupne odstavovanie nevadi, neplace mi, takze spokojne sme takto obidve 😉

katarina644
22. jún 2016

@tobnuf ahoj, kojila som sedemnast mesiacov, myslim, ze v siedmych mesiach je to dost skoro, ak mas dobre mliecko. nesla by som tak skoro na umele. aj ked druheho som mala na umelom a nic sa mu nestalo, ale v noci sme sa budievali tiez tak tri styrikrat. takze neviem. ale v siedmych, ak mas dost mliecka a dobreho by som kojila aspon do roka. potom pomaly odstavovala.

tobnuf
autor
22. jún 2016

@ivankaberrynka tak dufam ze dlhsie ako rok nebudem kojit 🙂

tobnuf
autor
22. jún 2016

@katarina644 dakujem za nazor a mas aj pravdu. Ze je skoda davat UM ked ml8ecka je dost.. ved to ze je este malinky este vydrzime a potom.aj ked sa rozpapa postupne obmedzovat

tobnuf
autor
22. jún 2016

@tetapetra aspon obmedzit ale tak pokial sa poriadne nerozpapa tak obmedzovanie nema vyznam .. a prikrmy zatial 0 bodov

tobnuf
autor
22. jún 2016

@rrybka no ved vsimam.. ze troska podudle uisti sa ze som pri nom otoci sa a spi..

asocial
22. jún 2016

@tobnuf podla mna to riesis strasne skoro...ale chapem ta..ja, ked bol prvy syn rovnako stary, som zazivala rovnake pocity ako ty...bolo mi ho luto..nakoniec som.ho kojila vyse 2.5 roka...a ano, v noci to bolo 2.5 roka aj vyse 10x za noc..spal vsak vedla mna..dala som prsnik a bolo...teraz mladsi je na tom podobne..ten mrnci v noci ani neviem kolkokrat...ja by som vydrzala este..