Ako prestať kojiť 15 mesačného syna?

nicca000
22. feb 2013

Ahojte,poradte my mam 15m syna a chcela by som ho uz odstavit od kojenia,kupila som mu UM sunar ale vobec ho nechce,skusala som aj ine UM ale nechutia mu ziadne,
ako ho to mam naucit?bude chciet vobec este pit ine mlieko alebo ked ho odstavim uz nebude chciet ziadne,ake mate skusenosti ,dakujem

sivka
22. feb 2013

@nicca000
ahoj, ja som kojila do 18m., ziadne UM som nikdy nekupovala, este pocas kojenia si zvykol na acidko, takze potom pil len acidko. A ma ho rad doteraz. S ukoncenim kojenia ti ale neporadim, u nas to slo tak nejak spontanne do stratena. Ja by som ho nasilu ani neodstavovala.

brumka
22. feb 2013

@nicca000 ja som dcerku v 15m odstavila, behom tyzdna sme presli na um hami, sunar by som moc nedavala, malasom ho doma divne smrdel, a este som pocula nan same negativa. toto hami sme pili do 2 rokov, skus

mrva
22. feb 2013

ja som mala podobný problém. a urobila som to tak, že som postupne pridávala do materského mlieka UM (najskôr len 1/4, potom 1/2, potom 3/4 a nakoniec len trošíčku MM do UM - ktoré som si musela odstriekať, lebo mi praskali prsia 🙂
A keď nechce mliečko, tak mu ho proste nedávaj 🙂 Veď už má pestrú stravu, dokáže sa nahradiť aj iným. Staršia dcéra nechcela ani UM ani kravské a keď som s tým bola u lekárky, tak dr. povedala, že ju nemám nútiť, proste ho nepotrebuje. A nakoniec sme zistili, že má intoleranciu na laktózu, tak prirodzene mliečko nechcela.... Držím palce.

dukokatka
22. feb 2013

skus urobit kakao,Ja som tak odstavila dcerku ze som jej dala kakao do flasticky studene a zachutilo jej tak potom som jej ho ponukala. V noci sa raz budila tak som jej nedala nic poplakalaa zaspala trvalo to 3-4 dni a dolo fajn .Teraz v noci nepije nic niekedy caj.Vnoci je to len zvyk a od roka by dieta nemalo pit nic ked ide spinkat najedene.

zaneta08
22. feb 2013

ja som dcéru musela odstaviť zo zdravotných dôvodov keď mala rok, bolo to zo dňa na deň a ona mi potom cca rok odmietala akékoľvek mlieko alebo mliečne výrobky, lekárka nám vtedy poradila počkať 🙂 U známej tiež zabralo kakao na noc a cez deň divné chute na prsníku (tvrdila malému, že mlieko je pokazené). Ja skúšam svojmu malému tiež ponúkať rôzne mliečka, ale všetko odmieta, chutí len mm, takže pokračujeme v kojení ďalej, uvidíme dokedy 🙂

duska88
22. feb 2013

ja som tiež musela prestať kojiť zo dňa na deň, malému som začala dávať hami, prvý deň čo spapal tak aj vygrckal, ale na druhý deň už v pohode, odvtedy stále pijeme to isté mlieko, nemenili sme.

nicca000
autor
22. feb 2013

a ked si robila kakao tak ake mlieko si davala obycajne?mohla by som dat do umeleho mlieka napr.granko?

nicca000
autor
22. feb 2013

hami sme skusali ale tiez ho nechcel :(

gaby21
22. feb 2013

@nicca000 Moj starsi, hned v den odstavenia, presiel na cistu vodu z poharika, nikdy nechel flasu, cumel, ani ziadne umele mlieko. Nenutila som ho, z mliecnych vyrobkov spapa iba jogurt na ranajky a nic mu nechyba 😝 Neviem, ja by som nenutila, keby mna niekto nutil, tiez by sa mi to nepacilo 😀