Ako prevárať materské mlieko?

monicka44
15. máj 2012

poradte mi prosim ako sa prevara materske mlieko

lili777
15. máj 2012

@strapco13 čo mám chápať pod slovom skontroloval? bol dojčený a viac nikto neriešil. Priberal pomaly, ale potom začal normálnejšie. Bol extrémne spavý až po tej fototerapii ožil. Akurát v pôrodnici mi laktačná radila kojiť veľa veľa a aj pediatrička, tak ma zháčilo, že na odd. patolog. novorodencov sa kŕmilo o 10, o 1, 4, 7 a tak dookola. Inak nehrozilo, TAk keď nás tam prijali bolo pol 12, skoro ma zabili, že ho chcem nakrmiť a MUSELA som sa prispôsobiť ich režimu, dokonca v noci o 1 mu chceli dať UM, že vtedy mamičky nechodia kojiť! V jednej budove sa narodil, hovorili niečo iné a v druhej toto!

ivv
15. máj 2012

@lili777 😠 strasne.. prisposobenie sa ICH pravidlam je podla nich lepsie, ako mat tam k dispozicii mamu, ktora si dieta nadojci vtedy, kedy si to ziada.. 😔
ktora nemocnica to bola? ..
sorry ze som mimo temy.. 🤐

lili777
15. máj 2012

@ivv Kramáre🙂 Bola som z toho dosť v šoku. Ja som im vysvetľovala, že chápem, že oni tam musia mať režim /väčšina detičiek tam nemala mamičky, to boli predčasniatka/ ale môjho oni nemuseli chodiť kŕmiť ani prebaľovať, robila som to sama. Ale oni si trvalo na svojom

czechzuzanaba
15. máj 2012

@lili777 ja jsem taky byla na Kramaroch. Chteli, abych malou krrmila UM kvuli te zloutence, to jsem rekla, ze v zadnem pripade. Pak chteli ze oni budou krmit flaskou moje mliko, to sem taky rekla ze nee. No a pak teda ze mym odstrikanym strikackou, tak na to sem pristoupila, ale chodila jsem si ju krmit sama (dnes uz bych byla i proti tomu). Ja jsem jim neverila, ze co ji daji... Kdyz sem mela chut, sla jsem se na nu podivat, klidne i v noci. Nektere sestricky z toho radost nemely a povazovaly me za hysterku, nektere byly ok a nektere byly fakt mile. U me teda hormony po porodu delaly svoje, ja jsem to vubec nezvladala, ze musela mala jit na fotolampu pryc ode me. Ale zadny rezim jak jsi ty rikala hodinovy mi tam nikdo nenakazal. Cosi rikali o trech hodinach, no ja sem poslouchala dcerku a ne je 🙂
Kamaradka mela to same v Trencianske nemocnici jak pises - tam ji rekli, ze v noci kojit nemusi, ze ona taky nechodi v noci vyjidat lednicku...no neco strasne.

ivv
15. máj 2012

@lili777 😠 mali o robotu menej a aj tak sa im nepacilo.. inak na kramaroch bola aj jedna moja znama s malou co sa jej narodila v 26tyzdni.. ale ona tam s nou bola ubytovana tak neviem.. asi to bolo ine odd ako ste boli vy, a tiez ma "ine" zazitky.. sestricka co celu smenu klikala solitaire a vstala len ked jej bolo "treba", vypit kavu a zarobit mlieko pre deti 😠 a hygiena na take oddelenie bola vraj uplne zalostna..

lili777
15. máj 2012

@czechzuzanaba no toto režimové dianie je presne spred troch rokov, neviem ako to tam je dnes. Ja som mala na to nervy a tiež mi vadilo, že bol odomňa preč.

strapco13
15. máj 2012

@lili777 skontrolovat dojcenie znamena..pozorovat ako sa dieta dojci..ci sa spravne prisava, ci pije na prsniku, ci pije dostatocne /cize skontrolovat ako pije, ako robi pauzy v pohybe brady/ , ako sa sporavo po nadojceni, kolko moci a kaka ..toto znamena skontrolovat dojcenie ..nic ine

estterka
15. máj 2012

@monicka44 strapco13 ktora ti radi je lekarka a zaroven laktacna poradkyna 😉

elinka27
15. máj 2012

@lili777 uplne suhlasim so @strapco13, je potrebne skontrolovat dojcenie, pretoze ak sa prisava spravne a dojci na poziadanie, cize bez cumlika a flase da sa aj toto lahko zvladnut. A tym, ze podas mlieko z flase si nielen ohrozujes dojcenie do buducna, ale prevarat naozaj nema vyznam, nema to svoje odpodstatnenie, a ak ti poradim skus sa nakontakovat na jednu z poradkyn na www.mamila.sk a tiez ak si chces overit spravnost nasich tvrdeni, je tam aj online poradna, kde radi jedna z top poradkyn, ktora je priamo v kontakte s lekarom ktory ma niekolko rocnu prax v dojceni, a je to smutne, ale nasi lekari su v tomto este 100 rokov za opicami, aj ked cest vynimkam 🙂

hirjak
16. máj 2012

téma bola uzamknutá z dôvodu duplicity