Ako sa dajú spevniť prsia po ukončení kojenia?

lulu2407
3. apr 2008

Ahojte mamicky, chcem sa spytat a aj poradit, ako si viem sprevnit psia po kojeni. Ked boli plne mliecka, tak boli uzasne pevne a teraz nemaju ziadnu stavu 🙂 Rozmyslala som aj nad tabletkami Decolen, uziva ich niektora?

titkovamiriam
3. feb 2009

siri cvicenim urcite

sasanka78
3. feb 2009

Ucinny cvik na spevnenie prsneho svalstva: Spojte dlane ako pri modleni, prsty sa opieraju vystrete o seba, zdvihnite ruky pritom do vysky cela (alebo oci) a potom zatlacajte dlane jednu do druhej. V zrkadle uvidite, ako sa prsia pri kazdom zatlaceni do dlani zdvihaju... vtedy je to spravne. 😉

tatiana305
19. apr 2010

ja som tiez prestala kojit..kojila som sice len 3 mesiace lebo som stratila mliecko a moje prsia su v katastrofalnom stave. pred trehotenstvom som mala male prsia..take dvojky.. a pocas tehotenstva sa mi zvacsili o 2 az tri cisla..co bol obrovsky rozdiel. avsak teraz.. ked mliecko odislo.. odisiel aj objem.. a prsia mam naspat.. akurat ze su uz skoro na bruchu len koza.. a ostatok nikde.. preto by ma zaujimalo ako ste na tom boli vy? a ako je to mam este nejaku sancu ze sa mi to aspon zcasti upravi a koza sa este stiahne?? alebo poznate na to nejake osvedcene recepty?

herka
31. máj 2010

ahojte,som tu po prvy krat ...mala som mensi uraz takze sedim pri pc a hladam ako tie nestastne prsia vymodelovat a na nic som neprisla...precitala som si co ste si tu pisali a nic z toho ..ani tabletky ..ani cvicenie... ani studena voda nepomaha ...ale zrejme je to individualne..tak som sliedila na strankach plastickej chirurgie a vysliedila som ...mastopexiu alebo jednoducho pexiu...lenze ma to hacik ostavaju po nej asi dost nechutne jazvy a naco pekne pevne prsia ked sa nebudem moct vyzliect...ozvite sa niekto kto uz to podstupil alebo nad tym uvazoval...potrebujem poradit ...som po dvoch porodoch starsiu som kojila 26 mesiacov a mladsiu 23 mesiacov nikdy som to nelutovala a ani nerozmyslala nad tym ze ako budu moja prsia vyzerat po kojeni ale ...baby je to katastrofa... ☹

konzolka
7. aug 2010

@yanikovamamina
ahojky,..no ked to tak susam vyzera to hrozivo,hehe,ale mozno nejakej tej pravdy natom bude,..tiez som mamina a po dokojeni mam prsia onicom..dakujem za radu

hannah82
6. máj 2011

Dobre cviky na prsia ma aj Cindy - podla tej kazety som cvicila este ako 14rocna 😀 a minule som to cele objavila na youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=p5bIYvd5b9g

je to rozdelene na 5 casti. Cisto cviky na prsia su tu:

https://www.youtube.com/watch?v=yYmjpkXMiAU

od 2.31 minuty. Len sa predtym rozcvicte ak sa vam nechce cvicit vsetko 😉 A ak nemate cinky vezmite proste pollitrovky vody. Ja cvicim s 1,5 kilovymi, ale idealne su asi kilove.

vonavakvetinka
6. máj 2011

@hannah82
dakujem za link, vyzera to super, aj ti tie cviky pomohli na prsia?

hannah82
8. máj 2011

@vonavakvetinka na posilnenie svalov uplne perfektne, to citis hned na druhy den po cviceni. necvicim to pravidelne bohuzial, pri dvoch detoch sa to neda - resp nie je energia (mala ma 10 mesiacov a syncek 6 rokov). teraz som prestala kojit tak som hladala nejake clanky a diskusie o spevneni prs. a nic nove som sa nedozvedela :( ale hovorim si mozno tymto niekomu pomozem, co sa tyka cvicenia. chvalabohu nemam prsia vytahane po pupok 😀 kedze som nikdy velke nemala, pocas kojenia prvy polrok ano, aj v tehu, ale v tehu som si ich poriadne masirovala kazdy den (myslim ze na znacke kremu az tak nezalezi, dolezita je masaz) a pocas kojenia som tak raz do tyzdna cvicila. mala mi nikdy mliecko kvoli tomu neodmietala, jasne ze som to neprehanala aby som nemala brutus svalovicu. a dolezite je urcite aj nosenie vhodnych podprseniek, ja som si zvykla nosit take sportove minitielka na doma (z Tesca zn. F&F su paradne, miesto podprdy na kojenie) - su makkucke, aj na noc super, da sa v nich dobre kojit, a na von som nosila norm s kosticami. co sa tyka cvikov na prsia uz som poskusala asi vsetko (cviky na strojoch vo fitku, body trimmer, tlacenie dlani proti sebe atd), ale tieto zapajaju fakt cele prsne svalstvo a vysledok hned citis.

vonavakvetinka
8. máj 2011

hannah82, este raz pekne dakujem, super
dnes ich idem cvicit prvy raz, tak som zvedava, ale vyzeraju byt ucinne
tiez ich nemam az take vytahane, ale predsa, uz ta elasticita nie je ako pred tehotenstvom, tak aspon pre dobry pocit a urcite lepsie ako nic nerobit
inac, krasny den matiek este prajem 🙂

hannah82
9. máj 2011

@vonavakvetinka potom daj vediet ci zaberaju, ja mam mensiu svalovicu po vcerajsku 😀 som si povedala ked uz tu vypisujem rovno si zacvicim..

vonavakvetinka
10. máj 2011

tak som si tie cviky na hrudnik odcvicila vcera, lebo den predtym som nemohla a su ozaj dobre, citim cely hrudnik + ramena
urcite ich budem cvicit pravidelne, dnes si chcem zacvicit inu svalovu partiu
hannah82, ty cvicis aj ine cviky okrem hrudnika?

hannah82
10. máj 2011

@vonavakvetinka musim 🙂 po tehu som zostala cela ochabnuta. s kamoskou sme zacali chodit raz tyzdenne do posilky (na crossovy trenazer), obcas som cvicila doma brusaky, a ked sa nepodarilo do posilky, tak som si odcvicila celu Cindy (na ktoru som dala link). IBA prsia som necvicievala, to len teraz ako sme si pisali prvykrat. 😝 a teraz ked je pekne tak vybehnem na korculiach kedy sa da... v lete ideme na dovolenku a ked vidim tu ochabnutu kozu na bruchu a na prsiach uaaaaaaaaa musim zacat poriadne makat inak si kupim tankiny s elastakmi 😀 ty ako cvicis? podarilo sa ti dostat bruso do "povodneho stavu"?

lara1705
11. máj 2011

tak s tymi prsiami mam problem aj ja, mam tri odkojene deti až do 1,5 roka a prsia ☹ sama hrôza, male, moja 12 ročna dcera ma aj to väčšie.Ideme v lete na dovolenku, tak som si musela kupovať plavky-podprdu vystuženu ☹
Tiež by som rada vedela že čo mam s tym robiť alebo nam už niet rady? ☹

dai
11. máj 2011

ahojte,
ja som si mastila prsia aj brucho tymi mastickami na spevnenie pokozky - trosku to zabralo... Brucho sa podla mna da spevnit klasicky cvicenim... prsia - no, cvicenim sa daju spevnit svaly, ale urcite sa nenavrati prsiam pevnost a tvar ako mali pred tehotenstvom.
ja mam lara1705 opacny problem - prsia mi narastli a nezmensili sa ani po kojeni... takze mam pri vyske 162 cm C;cko, momentalne uz asi D-cko... prsia som mala krasne ( B, pevne ) - pre mna idealne ( aj pre okolie 🙂 ) - teraz sa sice muz vytesuje nad ich velkostou ale mne sa nepacia ...takze ja ratam s tym ze po odkojeni pojdem na plasticku operaciu - podla mna je to jedina moznost ako navratit prsiam ich pevnost ...

adrika214
10. jan 2012

neviete niekto poradit, na spevnenie prs a ci cvicenie naozaj zaberie?

dedian
12. jan 2012

@dai, @herka
ahojte, chcem sa spytat, absolvovali ste niektora uz plasticku operaciu? ja som dai presne tvoj pripad, pred tehotenstvok krasne B a teraz D (a vyska len 159), a to naozaj hrozne... syna este kojim ale uz len cez den a zaroven som tehotna s druhym babom ktore tiez chcem kojit takze zakrok pripada do uvahy az potom.... cvicenie a sprchy to mi pride uplne neucinne, tak sa pomaly obzeram po nejaych info a skusenostiach hlavne...lebo pohlad do zrkadla je dooost frustrujuci...

indiankaindi
14. jan 2012

Ahojte, pridám sa. Tiež mám problém s prsiami. Pred tehotenstvom som nemala najmenšie a vždy som z toho mala hrôzu a počas tehotenstva a kojenia sa mi ešte zväčšili až je to teraz dosť nepekné. Najhoršie je, že neviem nájsť vhodnú podprsenku. Nosím vystužené, s kosticami, ale vždy sa mi po 10 minutach posunú ramienka, predĺžia sa sami od seba a mám prsia skoro na bruchu. Mám pocit, že sú ťažké a neviem ako dosiahnuť, aby boli aspoň trochu tam,kde byť majú. Okrem toho, ak sa predkloním, hneď vyliezajú. Skúšala som aj väčšie podprsenky, ale tie mi zase trčia a vyzerá to ešte horšie. Samozrejme nosím také, že látka je aj zhora trošku, ale aj tak mi vždy vybehnú, potom si to popravujem (čo je hlavne v spoločnosti dosť problém) lebo by som vyzerala ako tirolská dojka 😅 Som z toho zúfalá. Nad zákrokom neuvažujem, bojím sa a vzhľadom na menšie zdravotné problémy by narkóza nebola asi najlepšie riešenie. Neviete poradiť? Buď typ, značku alebo nejaký grif? ☹ Ďakujem

hannah82
14. jan 2012

a skusala si "zmensujuce podprsenky"? pozri nejake tu.. www.otto.sk do vyhladavania daj "zmensujuca podrpsenka" je ich tam kopec

indiankaindi
14. jan 2012

@hannah82 take niečo aj existuje??? 😅 Super,ďakujem idem to hneď pozrieť 🙂

hannah82
15. jan 2012
dai
16. jan 2012

@dedian asi nepotesim, momentalne som na velkosti DD 😒 uvidim ked dokojim co z toho bude...

dedian
16. jan 2012

@dai , ja sa tiez toho obavam, ze tak dopadnem.... sestre sa pri prvom nezvacsili prsia ani o centimeter, pri druhom jej narastli z B na C ale uz 8 mesiacov po porode mala spat svoje B a normalne koji dve deti... ja som teraz chcela odstavit maleho lebo uz ma to dost vycerpava vzhladom na druhe tehotenstvo, ale sa obavam ze ak ho odstavim tak sa mi znova pri nalievani zvacsia prisia... to vyriesi potom fakt len plastika... tak drzim palce..inak pozeram ze tvoje mladsie dietatko ma 6 mesiacov...takze kojenia si este asi uzijes 🙂

gucccinka1
7. máj 2012

Také krémy,tabletky pomáhajú veľmi málo, je to zbytočná investícia. Cvik môže tiež pomôcť, ale nikdy nevráti prsníku ten tvar po ktorom túžime...,,ako pred tehotenstvom." Všetky super fitnesky by si nedali silikóny, keby mali také krásne pevné prsia,dokonca podmienkou je v súťaži,aby mali silikóny, známa vyhrala zlatú medailu maj.sveta a silikony hadam sa bojíme každá čo sa môže stať neskor po 10 rokoch aj ojazdené auto hrdzavie a nieje v móde...Ja som mala malé prsia pred, a teraz mi narástli o dve čísla, nosila som kvalitnú elastickú podprsenku počas kojenia čo mi možno pomohlo aby mi nespadli na zem a sprchovala som ich pred kojením studenou a vlažnou vodou aby malá mala vždy čistý prsník a voda mi len vyvolala že začalo od seba tiecť mliečko. Teraz po kojení mi ostali dve kožky, sú Ľahké a chýba mi tá záťaž mliečka.. napriek aj tomu všetkému rozmýšľam o implantátoch... čo naši doktori majú zlaté ruky čo sa týka zahraničia,,,skoro samé umelinky,,,a cena trojnásobná ako u nás...chcelo by to zázrak baby ") keď boli malé boli aspoň pevné, a ani silikóny netreba...

zuziq8
8. máj 2012

@gucccinka1 pekne si to napisala, my chceme este jedno babo, no potom tiez uvazujem na silikonmi... teraz po prvom to nie je ziadna slava, no a co mi ostane na hrudi po dvoch, hehe 😀 ...a chcem ta len poopravit, ze nikde na sutazi nie je podmienkou mat silikonove prsia..ale vzhladom na to ze pri takej fyzickej zatazi a pri tom ze fitnesky na sutazi maju 0% tuku, by bolo asi smiesne mysliet si ze im aj ostanu nejake prsia, hoc mali predtym aj 4ky...takze silikony su jedina moznost pre ne a ich uspech 🙂 tym som samozrejme nechcela povedat nic zle, velmi dobre viem ako to na takych sutaziach chodi. 🙂

matta308
8. jún 2012

@hannah82 Ahoj, ako si najdem tu Cindy na youtube?? lebo to video uz je zmazane a neviem tam ziadne take cviky najst...dakujem...🙂

hannah82
8. jún 2012

@matta308 tu je link:

https://www.youtube.com/watch?v=UdX_XLkEcD4

na prsia cvici od min 3,20
ak by to zas niekedy zmazali, dajte si na youtube vyhladat "cindy crawford next challenge" a v niektorej casti to najst 😉

hannah82
8. jún 2012

@hannah82 "pomocka" na hladanie - cvici po leziacky s cinkami 🙂

matta308
8. jún 2012

@hannah82 dakujem pekneee...🙂 a aj to na tie prsia pomaha?? vidis nejaky vysledok? 🙂 ja som mala volakedy vypracovane prsia,ale ako som zacala kojit a prestala cvicit,tak to je hruuza...

hannah82
8. jún 2012

@matta308 je to lepsie, ale zazraky sa bohuzial nedeju. posilnis si svaly, ale so samotnymi prsiami to divy nenarobi. uz je tam ta koza natiahnuta, tkanivo nejake zlemracene, to proste cviky nezmenia. musim sa donutit k pravidelnym masazam, snad to trosku pomoze. uz som sa asi zmierila s tym, ze nic neni jak driv.. 😖 este ze existuju push-upky 😝 pomohlo aj pravidelne cvicenie (na cele telo), predsa len kto cvici/sportuje ma ine drzanie tela, ramena vzadu tiez vedia spravit opticky zazraky. ale musim povedat ze po tychto cvikoch ma clovek omnoho krajsi dekolt, nie dosku ako predtym, skratka je plnsi.

maribell
22. sep 2012

skuste kliky o stenu ... tie spevuju prsne svaly ... ja ich robim aj teraz ked kojim a radsej ani bez podprsenky nechodim ..len v nutnych pripadoch (ked sa sprchujem) ... ..mam normalnu podprsenku (kosikovu) a ked si chcem prsia prevetrat tak kosiky vyvratim na rub a tak chodim..bradavky su na vzduchu a prsia su drzane kosticou