Ako si udržať mliečko?

deniskaaaa
18. mar 2013

Ahojte mamičky, prosím Vás viete mi niektorá poradiť ako si mám udržať mliečko? Kojím zatiaľ 8 mesiacov, ale už mi končí, napr....večer ked sa mi malinká zobudí na 2. kojenie, už jej nemám čo dať. Dosť ma to trápi...:(((Viem, že kojenie nie je na stálo, ale ešte by som to chcela nejak potiahnúť. Doktorka mi dala aj homeo na mliečko, pijem veeeeeeeeeela vinei..........Máte nejaké skúsenosti, čo Vám pomohlo? Ďakujem za každú radu. Dúfam, že to tu ešte nie je,lebo všade som čítala len o odstavovaní a nie udržaní, ak je ospravedlňujem sa mamičkám,ktorým to vadí. Pekný deň.

lealujzaleo
20. mar 2013

8 mesiacov nie je až tak málo a možno je správny čas ju jednoducho odstaviť. bez plaču a slzičiek. to môžem len tíško závidieť. prvú dcéru som kojila 17 mesiacov, druhú 22 a odstavovanie bolo strašné. teraz má syn 15 mesiacov a z odstavovania mám obavy. viem, že ma teraz veľa mamičiek odsúdi, ale keď malý často vstáva aj v noci, mávam migrény a nemôžem žiadne lieky. to tiež nie je moc dobre.

tatianka79
21. mar 2013

Ahojte,vsetky rady su fajn,ja mam tiez mliecka tak akurat a to mam 4 mesacneho synceka,velmi mi zalezi na dojceni ale ja nemozem prikladat velmi casto koli tazobkam,ked nema uplne stravene co ma v brusku je to ako kolotoc 🙂 zas tazobky atd...chcela som odsavat ale od sameho zaciatku uz v porodnici mi to jednoducho nejde,vystriedala som viac odsavaciek a nic...takze tymto aj ked inak najlahsim sposobom si ja nepomozem ☹ obcas si dam ricinus,jedine vtedy viem co su naliate prsniky,asi skusim more milk ked to vacsina odporuca...

1karuska
21. mar 2013

Ja mam 2 mesacnu dcerku a malo mliecka tiez a to prikladam skoro kazde dve hodky,pijem vodu 4L za den,jem Costi a Senovku grecku v kapsuliach a malinka krici o dusu pri papani,neskutocny strajk.... ☹ to si este aj odsavam aby sa viac tvorilo a nic 😢 prsia vobec nemam naliate 😢 do teraz to bolo super,teraz uz to trva tyzden a som len krok k UM ☹ ...dufam,ze odolam a nepodam ho 😢 a mlieko sa zacne tvorit

luba41
21. mar 2013

@1karuska ja by som sa nespoliehala len na bylinky, ale odporúčam zavolať laktačnú poradkynu, kým nie je neskoro. A mäkké prsia nič neznamenjú, práve naopak, prispôsobila sa "ponuka spotrebe"
http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...

1karuska
21. mar 2013

@luba41 Laktacna tu bola prisatie dobre, odporucila uzivat lieky a nic z toho nezabera..... je to na nervy a zvlast ked vidim ako sa malinka trapi a place skoro pri kazdom papani a to aj bez neho niekedy je dost nepokojna ako sa to poondialo vsetko ☹

sendy182
21. mar 2013

@1karuska prečo si odsávaš? v noci prikladáš?.........mimo kojenia ak jemne stlačíš bradavku strieka mlieko?........aké intervaly kojenia máš?.........

lauricka
21. mar 2013

vinea uz nie je co byvala, takze uz ti nepomoze, je mi luto,radsej si urob kavu meltu, cigorkovu, caro....A co sa tyka liekov, tak toto. Mas vyskusane? http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/domper...
A ak nic nepomoze, osem mesiacov je fajn,nerob si s tym starosti.Velakrat to horsie znasa maminka nez babo. Zvladnete to urcite.

lauricka
21. mar 2013

@1karuska viem, ze je to blby pocit, no nie je to tragedia. Ak nepomaha ani Costi, tak to uz teda fakt neviem, preco to tak mas. Nemas moc stres? UM nie je ziadna tragedia. Kup malej k tomu probiotika (napr. infants dophilus) a zvladne aj to, ak bude treba. Je vela deti kojenych a stale chorych a deti na UM, co maju imunitu dobru a su malo chore. Dokonca tazko povedat, ci su kojene deti az tak zasadne zdravsie, zavisi to predsa aj od zivotneho stylu cloveka, ktory vedie od detstva cely zivot...a to je podla mna zaklad zdravia (alebo choroby). A niekedy sa laktacia znizi len prechodne.

luba41
21. mar 2013

@1karuska skoč si pre "morálnu podporu" tu na MK do Fotoblogov , na ľavom boku máš Skupiny a prihlás sa do skupiny Dojčenie 😉 možno tam nájdeš, to čo hľadáš

1karuska
22. mar 2013

@sendy182 odsavam preto aby sa robilo viac mlieka,ale uz nejdem bo mam prsia vytahane a aj tak sa nenalievaju.... 😒 v noci malinka papa dakedy dva krat dakedy tri krat, na poziadanie 😖 mimo kojenia mlieko tecie aj strieka ked stlacim,nestrieka stale....intervaly kojenia ani nemam nejak stanovene skratka ked chce vtedy ma....byvalo to kazde dve hodky a teraz ked sa to poserkalo 😝 tak je to hocijako....niekedy za hodinku aj dva krat ale to je len trosku alebo za za 2 hodky,3 hodky....viac hodin nie....

1karuska
22. mar 2013

@lauricka stres nemam takze neviem skor som uz v strese ked ju vidim ako stale place pri papani a to sa naozaj snazim byt v poho ked ju idem prilozit...aj zo zaciatku je to ok asi tak 2-3min. a potom plac 😢 viem na UM sa predsa neumiera takze ked to uz bude naozaj moc akutne tak ho dostane a basta....ale zatial sa drzi uvidim dokedy 😒

lauricka
22. mar 2013

@1karuska no, pokial bude prospievat a priberat, ak uz nie, to uvids sama, ze uz je treba nieco urobit. Zvladnete to, neboj

luba41
22. mar 2013

@1karuska ale prsia nemajú byť naliate. Myslím, že sa stresuješ zbytočne, možno máš práve veľa mliečka a malej prudko tečie. Skús zmeniť polohu kojenia. Kúp si šatku, malinkú veľa nos a prikladaj na každé požiadanie... 😉

sendy182
22. mar 2013

@1karuska ak nemáš preplnené resp. máš vypráznené prsníky po kojení tak neodsávaj..týmto sa mliečko neutvorí 🙂 ...malá si robí svoju potrebu mliečka....no ak sa jedná o kojenecký štrajk a myslíš že je malá preto nespokojná že má málo mliečka tak skús popozerať témy o kojeneckom štrajku..... v noci pri kojení prestriedať oba prsníky v jednom kojení nezabudni i v noci sa napi pohár letnej vody pred a po kojení......trošička sa ukľudni....pozri malej ústočka či nemá biele fliačiky....ty si môžeš skontrolovať bradavky..........a hladne kľud.... 🙂 🙂 🙂 🙂 .....skús viac polievok jesť hlavne také "zapražené".....často prikladať z oboch prsníkoch.....ja som pila pred a po kojení iba čistú vodu.....a čaje na podporu kojenia.............držím palce....zvládne to........verím že je to len prechodné 😉

majaff
22. mar 2013

@koralovka aj mne sa niečo porobilo s tým mliečkom asi dva dni mám pocit že toho mliečka je menej a to tým že prsníky nemám tak naliate ako pred tým ale keď mala pije tak zo začiatku jej asi veľa nejde ale potom sa to rozbehne ale veľa robí aj psychika som s toho nešťastná keď mám pocit že mliečko nieje. ale malá mi za dva týždne pribrala 0,5kg tak si myslím že dobre 🙂

poisonblu
22. mar 2013

@majaff ja mavam tiez niekedy prsia na prasknutie a niekedy su ako vechte...ja uzivam aj homeo ricinus na mliecko...ale malemu asi staci aj z makkych prsnikov, lebo nepyta skor...ale tiez chvilku taha naprazdno a potom to uz ide

koralovka
23. mar 2013

@majaff Jasné, že máš mliečko🙂nesmie Ta ani napadnúť, že nie a panikariť čo budeš robiť a či nie je hladný atd Môže to trvať pár dní až dva týždne ked je ho menej, ale normálne sa prikladajte a veľa pi vody, mlieka, ak by bolomimihl ad nédokrm ho Bebou a hlavne klud, vráti sa ti Aj keby si mesiac nemohla kojiť a potom by si znova prikladala nabehlo by ti mliečko, ja som rok nekojila a ked na ulici zaplakalo dieťa nabehlo mi mlieko🙂neboj sa prekonáte to a ide sa dalej

koralovka
23. mar 2013

@poisonblu Ak maličký prospieva a nepýta pričasto je to ok, stačí mu čo si potiahne, neskôr už nebývajú prsia tak naliate ako zo začiatku, iba ak by si celé hodiny nekojila nazbieralo by sa

koralovka
23. mar 2013

@sendy182 Ano prikladať z oboch prsníkov je dobré pri každom kojení🙂

koralovka
23. mar 2013

@lealujzaleo Mne sa syn odstavil sam v roku, po hospitalizácii, a dodnes banujem, že som to nepotiahla ešte, že som neskúšala neskôr sa ku kojeniu vrátiť, lebo tak sa začali naše trampoty, ked sa odstavil. Zistila sa mu alergia na kravské mlieko a nemohol teda nič z mlieka, ani vianočku ak tam bolo sušene mlieko,grckal i Sunary umelé mlieka..hroza..same sojove a pohankove kravinky a stále mi chorlavel na dýchacie cesty a zubky sa mu skazili..keby som bola kojila je pokoj a ušetril by si plno problémov☹S dcérami som bola chytrejšia, malú som kojila do dvoch rokov a je oveľa zdravšia, má pekné zuby a ja klud na duši Takže kojiť kojiť kojiť Odstavila sa mi celkom v pohode, povedala som jej že mliečko už nemám, a dala jej kakauko vo flaši s dudlikom, tak dudlala kakao a zaspala, a druhé dni to isté a nakoniec zabudla🙂No a pred spaním kašičku alebo krupicu aby nebola v noci hladná a nesnorila a ak aj vstala dala som jej teplý čajík do flašky

koralovka
23. mar 2013

@koralovka Hlavne nesmie cítiť nervozitu z teba, aj v noci keby sa zobudilo, radšej ho vezmi na ruky a zaspievaj mu, alebo ponúkni čajík, odved pozornosť, no prso neponukaj, kamoške zabralo zalepiť bradavku leukoplastom že tam má bo bo

koralovka
23. mar 2013

@tatianka79 Malý má reflux?Normálne si ho nakoj a bežte von aby sa zabavil nejako tri hodiny a zasa priložiť, vtedy nemusíš ani odsávať mliečko, ak prikladáš aj v noci zo dva krát mliečko sa bude tvoriť Ak má reflux je dobré dať Gastrotuss ten pomáha aj na prdíky, a rektálnu rúrku ak už je naozaj zle. Ak má citlivé trávenie len ho koj a nemiešaj to s umelým mliekom, moj malý to neznášal

koralovka
23. mar 2013

@lealujzaleo Malý často vstáva z iných dôvodov ako z hladu, je to o takom muckaní sa, on ani nepije len cmúla a mucká sa, samozrejme to unavuje, ale vyrastie z toho, pred spaním ho nakrm aby nebol hladný, kašou alebo krupicou, spáva s tebou? Ak hej, asi si ho len pritiahneš a na boku kojíš a spíte dalej, nie? Hlavne žiadne zažínanie a povyk, ani ho neoslovuj len prilož po tme prsník a spite dalej

zuzkat1
23. mar 2013

@deniskaaaa odkial mas ze jej nemas co dat? Hlupost. Pekne ju priloz a nech saje. Prsnik nemusi byt na prasknutie. Kojim uz 3roky. Existuju aj bylinky popytaj sa v lekarni.caje pre dojciace... Atd. A hlavne odstavaj medzi kojeniami nevadi ak nic nepojde.do mozgu sa dostane info ze ma vytvorit viac mliecka.

poisonblu
23. mar 2013

@koralovka no moj pribera asi nad hranicu, len niekedy zvykne pytat castejsie a vtedy mam prsia makke moc a aj malo mliecka...on ma 4,5 mesiaca a uz 7,5 kg...narodil sa ako 3,5 kilovy

zuzkat1
23. mar 2013

@tatianka79 materske mlieko nezatazuje brusko. Mozes kojit casto ak babo chce. U nas na bolest brucha zaberalo opatovne nadojcit

zuzkat1
23. mar 2013

@deniskaaaa moja do 14mesiacov nepoznala vodu ani ziadne somariny len mlieko moje. Aj v lete. Malo kojis a davas vela ineho. Mlieko sa rozbehne bude to len chciet trpezlivost.

zuzkat1
23. mar 2013

@poisonblu nevadi ak pyta casto. ja som kojila kazdu hodinu. Aj v noci. Ak pyta daj. nemusis mat prsia naliate.

zuzkat1
23. mar 2013

Baby zaklad je pochopit ze dojcenie je prirodzena vec. Nepozerat na hodiny a nedojcit podla nich. Ked pyta date ked nepyta nedate. A vsetko bude fajn. Deti su rozne. Niektore papaju aj kazdu hodinu a niektore len kazde 3. Oboje je v pohode. A deti sa menia. Menia aj navyky v jedeni. Nerieste. Dajte kedy pyta.

zuzkat1
23. mar 2013

@lealujzaleo kamoska nekojila ani den a maly jej vstaval do rokov kazde 2hodiny. Daj ho k sebe a ani nebudes vediet ze ste boli hore. Fungujem tak 3ti rok