Ako ukončiť laktáciu?

luciachh
21. jan 2022

Ahojte, syn ma 3 mesiace, davam mu MM z flasky, nekojim, len odsavam. Mlieka mam habadej, aj si mrazim, kazdy den okolo 200ml.
Od marca začínam pracovať, to bude mať synator 4 mesiace a kusok, nie že by som mu nechcela dopriat MM, ale v práci ma odsavanie bude dosť obmedzovať. Čiže zvazujem, alebo teda rozhodla som sa ukončiť laktaciu. Obsavala som cca kazde 4 hodiny, v noci len raz, od pondelka odsavam kazdych 6 hodin, nemam pocit že by som mala mlieka menej.
Prosim poraďte mi ako si zastavit mlieko aby som nedostala zapal prsnika, ak by sa dalo bez liekov.
Prosim nerieste preco nekojim ale len odsavam a prosim nekomentujte preco idem do prace ani ze mam to skusit nejako sklbit. Ďakujem. 🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciachh
autor
21. jan 2022

@viestta ved preto sa Ptsm bonim sa zapalu prsnika ak by som to riesila takto, ano postupne budem casy predlzovat na odsavanie, ale nechcem si uhnat zapal

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciachh
autor
21. jan 2022

@viestta no to by bolo idealne, nemusela by som to ukoncit, lebo mlieka mam naozaj dost, nepoviem keby som odsala 100ml z oboch, ale ja odsajem tak 200 az 350ml. Cize hladsm dake rady finty. To ma nenapadlo odsavat menej, ďakujem 🙂 este ten mesiac chcem potiahnut a v polke februara zacat s ukoncovanim

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika23t
21. jan 2022

@luciachh predlžuj čas odsávania a hlavne odsavaj stále menej a menej. Ideálne zavolať gyn a nech Ti predpise lieky na zastavenie laktacie.

blondie333
21. jan 2022

@luciachh 200 az 350?😃 Lucka ty si sleha😃 Kde sa ti to tam zmesti?😁🙏🏻

heln
21. jan 2022

@luciachh ahoj, odsavaj len vtedy, ked citis, ze ta mlieko v prsnikoch tlaci a mlieko sa postupne prestane tvorit. ja som tak prestala v priebehu niekolkych dni a nemala som problemy so zapalom.

xxx23
21. jan 2022

Hlavne pi menej tekutin a mne pomohol salviovy caj

luciachh
autor
21. jan 2022

@blondie333 do prs s cislom 75I-G

elizuella
21. jan 2022

@luciachh kamoške vraj najviac pomohlo, keď jej muž omotal okolo pŕs plienku tak na pevnejšie. Ze to hej asi najviac pomohlo aby sa jej netvorilo veľa mlieka. Nemám odskúšané.

luciachh
autor
21. jan 2022

@blondie333 alw tych 350 je len rano😂

luciachh
autor
21. jan 2022

@heln dakujem, a nebol problém ano? Žiaden zapal?

luciachh
autor
21. jan 2022

@xxx23 ano tekutiny aj vsetko co teraz cítim ze mi pomáha na tvorbu obmedzin

alanko20
21. jan 2022

Salvia, mata, postupne predlzovat cas, vynechavat jednodlive odsavanie- teda miesto 4x denne casom len 3x, potom 2x atd. Mne zabera aj jest menej kalorii, menej cukrov, sladkeho, aj ked to ma sprdnu, ze aj zeny v koncentraku kojili, u mna to tak neprebiehalo. Musela som fakt s prepacenim zrat. To prehodnot podla toho, ako sa stravujes.

xxx23
22. jan 2022

@luciachh a este omotaj si do plienky prsia a stiahni… ja som tym presla v lete