Ako ukončiť nočné dojčenie?

bellugia
28. nov 2011

Ahojte. Ako ste zvládali odstavovanie bábätka od nočného dojčenia? Myslím 6-12m+ ? Moja sa budí niekedy 2x niekedy 4 za noc /má 8 mes./ a je to dosť vyčerpávajúce, tak by ma zaujímalo, keď ste prešli na metódu nedať piť a nechať plakať, ako to prebiehalo a kedy ste docielili úspech? Vďaka za postrehy. 😕

madlei
15. dec 2013

no moje milé dojčiace mamičky, o týždeň má moje dcéra 2 roky a stále je ešte dojčená. podľa mňa je normálne ak sa dieťa (6-12m a aj viac m) budí v noci na dojčenie. doteraz RAZ v noci dojčím, keď nám idú zúbky (ešte dva neprerezané nám zostávajú) tak aj častejšie. spať ide okolo 9 a o pol 5 ráno sa nadojčí a potom spinká ešte do 8-pol 9. ráno si dá mliečko ešte v posteli a potom hneď za tým raňajky. ja za seba hovorím, že by som ju netrápila v noci plačom, nestresovala, je pravda že sme nočné dojčenie čiastočne obmedzili- s tatinkovou pomocou, keď sa budila skôr, tak tata išiel k postieľke a hladkal a utišoval, ale iba keď veľmi neplakala. ak bol plač silný, srdcervúci, tak som išla ja. a postupne sme sa dostali na dnešný režim. veď na to sme tie detičky mali, aby sme sa o ne starali. a som rada že dojčíme, ešte sme neboli chorí, ani soplíkoví...

cliuska
15. dec 2013

Tiez si myslim, ze je to len od zvyku, to nocne papanie. Ja som sa bala, ze mala bude hladna, lebo tiez dost toho v noci popila, ale zistila som, ze jej to nechyba. Ked dobre papa pocas celeho dna, v noci to uz nepotrebuje. UM (toho sa ani nahodu nenapije) alebo vodu sme v noci ani neskusali dat, aby si zase na to nezvykla, a nepytala to. Este pred mesiacom som si nevedela predstavit, ze sa da prespat celu noc, a teraz je to uz realita 🙂 Baby, drzim palce, aby to vyslo aj vam 🙂

veriiii
15. dec 2013

suhlasim s mdurickova-je to zvyk.-neruseny nocny spanok je lepsi na regeneraciu a rast ako nekonecne budenie sa a dozadovanie sa mliecka....a vyspi sa konecne aj mamicka a v mnohych pripadoch cela rodina..co sa tyka nocneho dojcenia,- to je nevyhnutne ak ide o vyhradne dojcenie, teda odporucenych prvych 6 mesiacov,kedze v noci je najvyssia hladina prolaktinu a bez dojcenia by sa coskoro prerusil cyklus dopyt-ponuka,o preplnenych prsnikoch rano ani nehovorim....ale ked uz je dieta na prikrmoch a prijima aj ine tekutiny pocas dna, tak v noci vie prespat aj bez mliecka-tj neumrie bez neho....

bellugia
autor
15. dec 2013

@hamca No nezávidím 🙂 Moja má už viac ako 2,5 roka 🙂 Nekojím od 1. narodenín, sama sa odstavila.. A odvtedy prespí celú noc v pohode 🙂

monyccka
16. dec 2013

@bellugia ako prebiehalo odstavenie? Ako k nemu doslo? Bolo to nahle, alebo tomu nieco nasvedcovalo aj skor?

standu
16. dec 2013

Nuz k teme "o zvyku".. starsiu dceru som dojcila v noci do 20tich mesiacov. 3 noci si pomrncala, dala som jej dudel a spala. no a potom sa do piatich rokov budila na cikanie... 😒 takze neviem... lutujem, ze som ju pre dezinformacie nedojcila dlhsie.
podla mna je nocne dojcenie uplne normalne a kvoli udrzaniu tvorby aj ziaduce. com skor si maminka zvykne a vezme to ako fakt tym skor sa lepsie vyspi. kolko x ani neviem, kolko x sme boli v noci hore. mladsiu chcem kojit do prirodzeneho odstavenia. aj so starsou, aj s mladsou spime v jednej posteli a je to podla mna omnoho jednoduchsie. susedka ma jeden apol rocneho a v noci jej vstava aj 8x!! na UM, caj a podobne.

bellugia
autor
16. dec 2013

@monyccka náhle 🙂 Neviem, jednoducho si zmyslela, že už cicíkovať nechce 😀 haha... Nuž, akurát sme boli na východe, tak som mala čo robiť fungovať s plnými prsiami do nasledujúceho dňa, ke´d sme prišli domov a potom som to riešila zaväzovaním a pod. Mlieko sa robilo hurá ďalej, ale malá už nechcela vôbec. Nič tomu nenasvedčovalo, možno sa menej budila v noci, alebo dlhšie trvalo, kým sa prisala, špekulovala. Potom už nechcela 🙂

monyccka
16. dec 2013

@bellugia dakujem za odpoved..nuz uz sa len modlit, aby si aj ta moja prisavka zmyslela.. ;) a normalne raz pila a najblizsie sa uz neprisala? Mne to pride ako zazrak :D vooobec by som neprotestvala keby sa moja rozhdla aj dnes v noci odstavit..uz mam po tom roku celkom dost ;)

bellugia
autor
16. dec 2013

@monyccka hehe, áno, dá to zabrať, keď je to tak náhle, ale dá sa to zvládnuť a je to aj úľava, áno 🙂 rok úplne stačí podľa mňa a dieťa si to určí samé...

noccikalili
16. dec 2013

Moja mala ma 25 mesiacov a stale je dojcena, aj vecer a mna ani nenapadlo ju odstavit, ved deticky potrebuju mliecko do 3rokov a od materskeho mlicka zdravsie neexistuje...ved ked pojde do skolky sa to u nej zmeni a casom si odvykne ale nasilu ju odstavovat od prsnika urcite nebudem🙂

monyccka
17. dec 2013

@noccikalili blahozelame. Velmi prinosny prispevok v diskusii "ako ukoncit nocne dojcenie".si lepsia matka ako my,o tom niet pochyb, obetava, ochotna, scitana a ochotna urobit vsetko ore svoje dieta. My, ktore mame aj povinnosti pocas dna, druhe diets, ktoremu sa treba venovat, lebo je tiez nase, pracu, aby sme vyzili, pripadne nevyhovujuci zdravotny stav, by sme sa mali hanbit a vobec nevychadzat medzi ludi, ked sme schopne chciet brutalne nasilu odtrhnut dieta od prsnika uz v roku.. odporucam zvolat snem donekonecna dojciacich matiek a nahlas zvolat "fuuuuuj"...

monyccka
17. dec 2013

@bellugia vdaka na info o priebehu u vas..

noccikalili
17. dec 2013

@monyccka ty mi tu o com tocis? co mi take vypisujes? myslela som ze tu je diskusia kde mamicky pisu nazory svoje. bud si vstala s lavou nohou alebo si dobre podrazdena osoba. . .a predstav si ze som hrda na to ze este stale mozem dojcit! vela mamiciek by si to prialo ver mi, nez kupovat drahe mlieka!

lulubenc
17. dec 2013

@lili777 Ahooj, prosim ta mozes mi napisat ako ste isli na odstavovanie? Ako si zo zacala atd,,ja sa tiez chystam asi odstavit lebo noci su strasne a uz aj cez den je len pri mne, ani sa sama nezahraje, mame 10 mesiacov a aj ten problem ze UM mi vobec nechce pit cize neviem vobec ako nato, dik za kazdu odpoved

lili777
17. dec 2013

@lulubenc No moja tiež nejakú dobu potom vôbec nepila mlieko. Ale časom začala. Skús jej dávať v strave - čiže nejaký zeleninový prívarok, tvrdý syr, jogurt....to postačí. A odstavovanie - musí s ňou 3-4 noci spať niekto iný. Asi keď bude plakať, tak ty by si to nezvládla a dala jej a taktiež ona vie, že keď je tam mamina, treba sa dožadovať. Od tatina dobre vie, že mlieko nedostane. Proste u nás manžel si zobral postieľku so sebou do inej izby, prvá noc bola ťažšia, budila sa často. Vždy jej dal dudel, v nutnom prípade čistú vodu z fľaše. Druhá a tretia noc už boli v pohode, zobudila sa 2-3 razy dostala dudlík a spala. Ja viem, že sa to ťažko verí, ale deti ozaj za 5-6 dní zabudnú, že sa vôbec kojili. Keby si jej tak na desiaty deň ponúkla prsník, tak sa uškrnie a otočí, že čo od nej chceš🙂 mám to odskúšané pri oboch. A moc neodporúčam ju preučiť na nejaký čaj v noci - to je len od jedného zlozvyku k druhému. držím palce

monyccka
17. dec 2013

@noccikalili este raz si pomalicky precitaj nazov temy. Vola sa "ako ukoncit nocne dojcenie". Stale ti nedochadza, ze tu nejde o to, ci si ty hrda na to, ako dlho dojcis? No bohuzial, nejde. Na tlapkanie po pleci pre obetave matky dojky je tema inde. A nie jedna. Nuz tam sa skus pochvalit, aka si hrda a ako si odhodlana atd, ony ta budu chvalit, nic sa neboj. A na utoky na moju osobu nebudem reagovat 🙂 a aspon jeden prispevok skus k teme, t.j. vies, ako ukoncit nocne dojcenie? Alebo ta to zaujima? Naco si vlastne vosla do temy, ktora ti je cudzia, kedze si s nocnym dojcenim vyrovnana a spokojna?

ivinka29
17. dec 2013

No tak ja mam dcerku ma 22 mesiacov a v noci kojim cca kazdu hodinu....Skusala som odstavit, ale mala z toho akurat tak stres a potom sa mi bala zaspat...tak to nechavam tak, ved hadam sa nebude budit na kojenie do 15-tich... 🙂 A este k tomu mi teraz prestala cez den papat a chce len mlieko a to každych 20 minut....bola som s nou aj u doktorky a ta mi povedala, ze treba to len vydrzat. Je to dost vycerpavajuce, ale ked sa inak neda, musim vydrzat.

noccikalili
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
noccikalili
17. dec 2013

a tie utoky si ty zacala na mna!citaj vyssie! ale asi aj to smies len ty a druhy ma drzat usta!

monyccka
17. dec 2013

@noccikalili takze k teme predsa nic nedas? 🙂 Uz si sa pochvalila, objasnila si nam dolezitost materskeho mlieka, prskla si na mna a urobila si velke fuuuj. To je vsetko k ukonceniu nocneho dojcenia z tvojej strany?

lulubenc
17. dec 2013

@lili777 Tak to nevyzera nejak tazko no uvidime, lebo manzel je do noci v praci cize asi sa na par dni prestahujem k rodicom. A vecer si ako uspavala? Lebo mi len pri prsniku

lili777
17. dec 2013

@lulubenc No my sme nezaspávali na prsníku...na to som si dala pozor už skôr, aby som ju to nenaučila - po skúsenosti s prvým. Tak nech si k nej len ľahne a pritúli si ju.

vrn
17. dec 2013

skor ako sa zacnete stresovat od oducania precitaj si toto http://dojcenie.wordpress.com/category/mamicka-... Ja som nad tym tiez x-krat uvazovala hlavne pri druhej, ale vydrzala som obe dcery az do 2 rokov dojcit, aj v noci. Niet rychlejsieho sposobu ako dieta uspat ked ma v noci nejaky problem - zubky, strach z odlucenia a pod. Drzim palce a pevne nervy 😉

noccikalili
17. dec 2013

@monyccka
@monyccka asi mi nerozumies. vies aj ine slovo okrem fuj!? ukoncujem diskusiu s tebou pani mudra a nie diskusiu o ukonceni nocneho dojcenia. a asi musis byt velmi mudra ked zastavas nazor ukoncit nocne dojcenie u 8mes. dietata.ked nekojis tak ti vstane na umele mliecko ale urcite sa aspon raz take male dieta zndudi v noci! zeby 8m prespalo v klude celu noc?🙂

monyccka
17. dec 2013

@noccikalili zas a znova..otazka neznela ci dojcit aj v noci a ci sa babo bude budit atd..ale AKO UKONCIT nocne dojcenie. A ak sa nemylim, od teba sme este necitali ziadnu radu, nocne dojcenie nechces ukoncovat, nepoklaas to za potrebne a tato tema ta nezaujima. Takze pytam sa opat: co ta prinutilo zapojit sa okrem toho, ze si sa chcela pochvalit, ako bravurne to zvladas ty?

noccikalili
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
noccikalili
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monyccka
17. dec 2013

@noccikalili skoda takychto prispievateliek na mk.

noccikalili
17. dec 2013

vsak,aj ja to vravim!

suelab
16. okt 2014

Mamičky, aj ja potrebujem pomôcť ohľadne odvyknutia od nočného dojčenia. Môj malý má už rok, budí sa aj 10 krát za noc. Spí sám vo svojej izbe v postieľke, neuspávam ho. No i tak sa budí, podľa mňa len preto, aby ma cítil. Už som skúšala i mliečko v fľaše, krabicové, umelé, čajíky. Nič nepomáha. On tú fľašku ani cítiť nechce. Len moje prsníky. Prosím, pomôžte. Musím skončiť s dojčením v noci, nakoľko v decembri ma čakajú nočné.