Ako zistím veľkosť klobúčikov na kojenie?

aislinn785
5. mar 2016

Mamičky, plánujem si pre istotu do pôrodnice kúpiť klobúčiky na kojenie. Dôvod mám z predošlej skúsenosti. Značka Medela vyzerá fajn. Avšak má tri veľkosti, S-M-L. AKo zistím svoju veľkosť?? čo sa vlastne meria? podľa bazáru tu na koníku veľa mamičiek zle odhadlo veľkosť. Ďakujem za rady.

ajka_paradajka
5. mar 2016

Ja si myslim,ze rozhoduje aj velkost dvorca okolo bradavky. Ja ich mam dost velke, skusala som velkost S aj velkost M, z esiek mi maly nevedel dobre pit,tak sme zostali pri emkach a kojime tak uz skoro 6 mesiacov. Ono princip toho klobucika je v tom,ze do vnutra ti nestiahne len bradavku ale aj dvorec okolo bradavky,cize to musi zalezat od toho...aspon si ja tak myslim 🙂

mia265
5. mar 2016

Mne v pôrodnici hovorila sestrička,že S, lebo bábatko má malú pusinku, nie od veľkosti dvorca. Mali aj také balenie, čo bolo S a M ,ale nepamatam značku

luba41
6. mar 2016

a načo klobúčiky? ako vieš, že ich bude treba..v drvivej väčšine ich treba nie je, resp. skor kazia dojčenia ako sú pre dojčenie prospešné..

aislinn785
autor
6. mar 2016

@luba41 už jedno dieťatko mám a kojenie sa nepodarilo. Mám plochejšie bradavky, možno aspoň na začiatok by klobúčik pomohol. Veľmi rada by som druhé kojila, a keď to pôjde na začiatku s klobúčikmi, chcem byť pripravená. Mám veľké dvorce, tak naozaj neviem akú veľkosť....

luba41
6. mar 2016

@aislinn785 namiesto klobúčikov sa radšej skontaktuj s nejakou laktačnou poradkynou už teraz..vysvetlí, ukáže iné riešenie..a hlavne ked prvé dojčenie nevyšlo..bradavky určite neboli problem..

candii
6. mar 2016

Ja som si kupila L a su mi velke ... zbytocnych 10e...

aislinn785
autor
11. mar 2016

@luba41 jj,len uprimne,kazda nasteva aj pri prvom.dietati 25eur:((

luba41
11. mar 2016

@aislinn785 tak snad existuje aj lacnejšia..a vieš aké chyby si robila pri prvom dieťati? okrem riešenia velkosti bradaviek? prelúskaj mamila stránku, tam je kopui info a vieš si podla článkov porovnať, čo si robila nesprávne...aj tuto sa opýtaj v skupine https://www.modrykonik.sk/group/8304/

qwertxy
11. mar 2016

Ja som na doma kúpila väčšie ako som mala v pôrodnici a ku podivu pil lepšie z tých väčších. Ale potom sa naučil aj bez nich asi po mesiaci

aislinn785
autor
12. mar 2016

@luba41 Dakujem moc za linky, nastudujem co sa da a uvidim ako to dopadne v praxi 🙂)

bam11
22. júl 2019

@aislinn785 ahojky. Síce stará téma, ale skúsim. Mam. Ten istý problém, veľké dvorce, malé bradavky. Prvého sa mi kojiť nepodarilo a teraz sa mi narodil druhý a tiež sa nevie prísť. Pomohli tie klobúčiky? Ďakujem za odpoved

aislinn785
autor
22. júl 2019

@bam11 ahoj, nepomohli... Práveže ale pomohla stimulácia bradaviek pred kojenim, bud som si ich riadne povytahovala rukou, pripadne párkrát potiahla ručnou odsavavackou. A potom kojila. Už som vedela aký problém čakať a tak som sa vedela lepšie zariadiť ako pri prvom dieťati. Držím palce.

bam11
22. júl 2019

@aislinn785 ďakujem pekne

slanav
3. jan 2021

Prosim vas neboleli vas bradavky z tych klobucikov?

marvin1234
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veron03
26. feb 2023

@aislinn785 ja mam tiez velke dvorce, ploche bradavky.. strasili ma aj kamosky, aj sestricky v porodnici, ze mi bude treba klobuciky... prd... nevedela som ich dat na prso, ani pouzit.. esteze tak! kojim uz druhy rok a bez nich.
klobuciky ti to len skomplikuju, radsej sa skontaktuj s laktacnou poradkynou, ak si budes istejsia