Ako zvýšiť tvorbu mlieka?

mamulienka0107
14. okt 2012

Milé mamičky, potrebovala by som od Vás poradiť. Mám 3 a pol-mesačnú dcérku, ktorú som doteraz iba kojila. Posledný cca týždeň jej však viditeľne moje mliečko nestačí. Doteraz some podobných kríz už mali viac (možno 5), vždy sa mi však opäť obnovila tvorba mlieka. Malá pri kojení plače, je nepokojná, odvracia sa od prsníka. Niekedy to už nevydržím, a prikŕmim ju umelým (možno raz za dva dni). Nepokojná a nervózna býva aj medzi kojeniami. Každé kojenie netrvá viac ako 8 minút, viac ju už totižťo nedokážem nútiť papať. Po každom kojení odsávam zbytkové mlieko (je ho však naozaj veľmi málo), odsávam aj medzi kojeniami, ktoré sa opakujú cez deň každé 2-3 hodinky, v noci spí najskôr 6-7 hodín, potom opäť každé 2-3 hodinky. Málo mlieka mám hlavne v jednom prsníku, ten odmieta úplne a pri odsávaní vždy odsajem tak max. 10ml. Už aj na pohľad mám jeden prsník minimálne o číslo menší:( Robím naozaj čo sa dá, jem a pijem dostatočne, pijem veľa čaju pre dojčiace ženy, myslím, že mám aj dosť pokoja. Myslíte, že je tu ešte nejaká šanca, že budem kojiť normálne? Kedysi som mávala takmer každú chvíľu oblečenie od mlieka, posledný mesiac však môžem o podobných "nehodách" iba snívať...

alja20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petra_maminka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka4u
24. apr 2016

@eveenka ahoj, viem, ze uz to je asi nejaky cas, ale chcela by som poprosit o radu, ako sa ti podarilo upravit sanie? Moj maly tiez neotvara pusinku poriadne a viac nenej saje len bradavku:( neviem ako by som to mala upravit... dakujem za kazdu radu

eveenka
24. apr 2016

@katka4u ahoj no vuac menej je to neustale iba prikladat prikladat a skusat vyhybat sa flasi a dudlom a pomoct mozes prostrednym prstom nech smeruje dole na jazyk a brusko smerom k podnebiu a davat mu ho sat k puse aby sa naucil otvarat pusku ono sa to zlepsi chce to len cas obe bsby potom zacali otvarat pusky ako vtacatka 😁 ak sa nebude darit tak treba vyhladat laktacnu poradkynu 🙂

katka4u
24. apr 2016

@eveenka hm neviem ci dobre chapem 😐 moj prostrednik mu mam strcit do pusinky, aby ten cucal? Nejako si to podla popisu neviem predstavit😊 u laktacnej som uz bola, ta mi radila tahat mu bradicku dole ked pije...to sice pomoze, ale on sa po chvilke povrti a zase sa da tak ako bol🙁

eveenka
25. apr 2016

@katka4u ano presne a strcit mu ho co najhlbsie do pusy 🙂 ajtakto sa da upravovat prisatie ale chce to hlavne cas...mne druhorodena cmukala od narodenia aj to je znak zleho prisatia no robila mi to pri kazdej polohe jedneho dna uz ani neviem kedy to odrazu robit prestala 🙂 tak potom len trpezlivost tahat bradku a skusat drzim palce 🙂

katka4u
25. apr 2016

@eveenka dakujem😊 budem to urcite skusat...to cmukanie mame aj my😁

eveenka
26. apr 2016

@katka4u este k tomu cmukaniu mi potom laktacna povedala ze su deti ktore to z nejakeho dovodu robia 🙂

suzanne3223
30. máj 2017

Ahojte, o senovke som sa docitala: je ozaj dobra na tvorbu mlieka???? Rastlina sa používa pre celkové posilnenie organizmu, zvyšuje tvorbu materského mlieka a znižuje hladinu cukru v krvi. Z rastliny sa zbierajú semienka, ktoré majú vplyv na lepšie odkašliavanie, posilnenie organizmu, majú protizápalový účinok pôsobia cholagogne, ovplyvňujú metabolizmus a spôsobujú mierny pokles krvného tlaku. Priaznivo pôsobia na znižovanie hladiny glukózy a triglyceridov v krvi. Nevhodné pre kojace a tehotné ženy z dôvodu obsahu alkaloidov - cholin a trigonelin. Pred použitím sa poraďte so svojou laktačnou poradkyňou alebo lekárom, či je pre vás výrobok vhodný.

nelita02
6. jún 2018

Ahojte, prosim o radu...
myslite, ze ma nejaky zmysel, zacat uzivat senovku a benedikt, ked mojmu 5 mesacnemu zarabam flase uz so 120 ml UM a ja len prikladam a moje mlieko ma uz len ako dezert? Ked odsavam, odsajem uz len max 30ml...
Momentalne fungujeme tak, ze najprv vypije flasu a potom moje, napak sme to robili, ale zacal ma s placom odmietat a cucne si az po flaske....
Moja utecha je, ze po zobudeni rychlo prikladam po leziacky a vypije aspon tu trosku, lebo sme mali obdobie, ze mna odmietal uplne, asi tyzden, sa nedal poriadne prilozit, len obcas na chvilku. Tak som teraz rada, ze aspon po leziacky si znova privykol na prsnik. Ale neviem, ci sa este vobec oplati zacat jest bylinky, ked ja tych jeho 120ml potrebnych asi nikdy nevyrobim na jedno jedenie...

janduska
30. júl 2019

@nelita02 uz je zo sice davno, co si dala prispevok, ale ako to u vas dopadlo? Lebo aj moja malá zacala odmietať prisat sa kvôli zubkom a trapim sa s odsavanim...ale postupne citim, ze je mlieka menej, no chcela by som ju kojit co najdlhšie. Ďakujem za radu 😉

otiliahorvathova
19. dec 2019

@slavik viem že už prešli roky ale citala som tu ohľadom tých liekov senovku a Benedikt kupila som si ich ale pise na obale ze neužívat počas tehotenstva a dojčenia....tak neviem

janduska
20. dec 2019

@otiliahorvathova Mozes kludne uzivat pri dojceni, aj laktacna mi to poradila, ale potom mi poradila brat Trioherb. To je vlastne vsetko spolu 🙂

otiliahorvathova
20. dec 2019

@janduska ďakujem krásne za odpoveď

moncita01
19. apr 2020

@janduska trioherb je super, mne pomaha pri tvorbe mlieka, uzivam 3x2, kojim uz 5.mesiac

caroline276
28. dec 2020

@mamulienka0107 ahoj mám problém neviem už týždeň odsať mlieko mala cicka aj sa spustí aky si nakoniec zvolila postup