Avent natural a dojčenie

luciannka83
16. dec 2014

Milé mamičky, prosím dajte svoje skúsenosti. Ako rýchlo sa vám odstavilo dieťatko, keď ste dokrmovali fľašou avent natural? A odstavilo sa vôbec? Viem, že začiatok kŕmenia fľašou je začiatok konca dojčenia, no už nemám nervy na dokrmovanie cez cievku, hlavne keď viem, že je u mňa nevyriešiteľný problém a budem musieť dokrmovať dlhodobo. Brala som už všetky dostupné doplnky na podporu laktácie, sústavne som v kontakte s laktačnou poradkyňou no dojčenie je pre mňa skôr na záťaž ako na úžitok. Prosím neukameňujte ma za tento výrok, viem veľmi dobre ako je dojčenie pre dieťa dôležité no podľa mňa nie za každú cenu. Zanedbávam tým staršieho syna, ktorému nemám ani kedy dať jesť. Keď nedokrmujem, tak dojčím každú hodinu pol hodiny, kým vyžmýkam doslova a do písmena cca 40-50ml mlieka z prsníkov stláčaním a neústalým striedaním P a Ľ prsa aj 3x. Večer je to ešte horšie, zaspáva až okolo 23tej a dojčíme sa od cca 17 do kým nezaspí takmer nonstop. Dojčenie v manduce nie je pre mňa reálne, nakoľko je dojčenie pre mňa aktívna práca, nič popri nej nemôžem robiť. Keď dokrmujem cez cievku, tak mi celé kŕmenie trvá skoro hodinu, lebo kým vyťahá prso, potom cievku, proste na cumel by to šlo rýchlejšie. Malý ma 2 mesiace a je mi na druhej strane ľúto ho odstaviť a nie som ešte s tou myšlienkou stotožnená no v slabých chvíľkach a keď nestíham mám fakt chuť dať fľašu a vykašľať sa na dojčenie. Toľko z mojej spovede ☹

katarinamarkova
16. dec 2014

@luciannka83 ani jedno z troch sa mi pri flasi neodstavilo, pouzivala som aj tu avnet flasku v kombinacii s inymi....vsetky nemali kedykolvek problem striedat dudel, flasu, prsnik.
takze u nas neplati - flasa ci dudel rovna sa koniec dojceniu.
ale zase na druhej strane mliecka bolo dost, tak neviem co to spravi v tvojom pripade.

alikaa
16. dec 2014

@luciannka83 Preco si to zbytocne komplikujes tym, ze najprv kojis a potom este davas cievku po prste? Laktacna ta neucila dokrmovat s cievkou priamo na prsniku?

darina1952
16. dec 2014

@luciannka83 ahoj, ako čítam tak si stále v jednom kole... a to nie je dobré pre teba fyzicky ani psychicky - nie si v pohode a to má tiež veľký vplyv na tvorbu mlieka. Prečo si nekúpiš odsávačku mlieka - manuálnu alebo elektrickú a neskúsiš si mlieko takto odsávať pravidelne napr. každé 3-4 hodiny počas dňa? Áno, je to investícia, ale nemusíš si kupovať úplne novú - stačí ti aj používaná "z druhej ruky". Odporúčam manuálnu Avent, alebo elektrickú Avent, Medela. Mliečko si odsaješ a mala by sa tým rozbehnúť aj laktácia (tvorba mlieka), a potom ho fľašou dáš malému 🙂 Dieťa bude nakŕmené za kratší čas ako hodinu 😉 a ty budeš spokojná mamička, ktorá nezabudne dať staršiemu dieťaťu obed 😀

luciannka83
autor
16. dec 2014

@alikaa dokrmujem na prsníku, ale až po dojčení.

luciannka83
autor
16. dec 2014

@darina1952 odsávačku samozrejme mám 🙂 staršiemu synovi som 8 mesiacov odsávala mlieko a nie je to žiadna pohoda, lebo som len odsávala, alebo bola s malým, tiež jeden kolotoč. Keď máš veľa mlieka, tak odsaješ rýchlo, no mne trvá trištvrte hodiny kým odsajem 80tku čo je ešte stále málo ako malý potrebuje, tak som do odsávania a dávania cez fľašu bude posledná možnosť, ako mu dať MM. Najradšej by som bola, keby to odsal on 🙂 Ja s laktáciu mám problémy. Mám strašne výkyvy kvôli šž. Nie je to jednoduché.

mabliss
16. dec 2014

Ked sa nedá,tak sa nedá. Verím,že laktacna bude kadečo vymýšľať,len,aby ti pomohla a aj zarobila... ale treba zapojiť aj zdravý rozum a nájsť riesenie,ktoré bude vyhovovať celej rodine. Skúsila si,čo sa dalo,nie každému sa podarí dlhodobo dojcit. Ale rozhodnutie je na tebe. Držím prsty. Mimochodom,ani u nás fľaša dojcenie nepokazila...

darina1952
16. dec 2014

@luciannka83 keď máš vážne zdravotné problémy, ktoré majú významný vplyv na tvorbu mlieka, tak je na čase sa rozhodnúť či predsa len neprejdeš na UM. Nikto ti za to hlavu neodtrhne, ani ti nevezmú za to zo sociálnej poisťovne materskú dovolenku.... uľahčíš si to a nebudeš sa trápiť. Dieťa bude najedené a ty budeš spokojná mamička 😉 ...ja som mala prvé dieťa predčasniatko a strašne málo mliečka som dokázala odsať a maličký sa sám nechcel riadne prisať.... tak som dávala UM a nič mu nechýbalo - krásne vyrástol a viem že som urobila to najlepšie čo som pre neho mohla urobiť. 😉
Takže ak to dojčenie/odsávanie je u teba takéto trápenie, prejdi na UM 🙂 ...malý rastie a mliečka bude potrebovať stále viac, takže sa dokrmovaniu asi aj tak nevyhneš. 😉

luciannka83
autor
16. dec 2014

@darina1952 nie sú to vážne zdravotné problémy, ale bránia tvorbe mlieka 🙂 Ďakujem za názor.

terezka1947
16. dec 2014

@luciannka83 aj ja som pouzivala tuto flasu a ked som mala problemy,ze som kojit nemohla...davala som bud moje mlieko alebo umele...ale neodstavil sa mi syn...nakoniec som musela s kojenim skoncit pre opateru mamky a nebol cas kojit niekolko hodin denne 😒 ..taaakze sme opat skoncili na flasi Avent....
takze,u mna rozhodne neplati,ze flasa pokazila kojenie...

alikaa
16. dec 2014

@luciannka83 A nechces tu cievku dat skor? Teda napr. ze najprv nakojis z jedneho, potom z druheho a potom pri dalsom prelozeni das cievku? Nebolo by to rychlejsie?
A vlastne dokrmujes preto, ze maly slabo pribera? Doktorka nakazala prikrmovat? Nestacilo by mu len tvoje mlieko? Nie je to len o tom, ze by si chcel len proste cuckat?

katpetdo
16. dec 2014

@luciannka83 maly bol skor narodeny s miernymi komplikaciami po porode, takze dojcenie od narodnia neprichadzalo do uvahy. prve 3 mesiace som dosavala kazde 2h (aj v noci, som mala nastaveny budik) a rozbehla prisernu nadpordukciu. maly bol takmer 3 mesiace na flasi a potom sa z nicoho nic prisal a flasu uz nikdy nevzal do ust. takze tiez to nemusi znamenat zaciatok konca, ale moze. dobra mama sa nehodnoti podla dojcenia/nedojcenia...musis sa rozhodnut tak, aby ste boli vsetci spokojni.

ja som inak princip pouzitia cievky nikdy nepochopila, mas za to moj obdiv

zahradka76
16. dec 2014

@luciannka83 ja som kojia 14 mesiacov a viem presne o com pises, nebolo to idealne dojcenie a som rada, ze to mam za sebou. Daj flasku a prajem Ti, aby sa Ti pekne "na nu chytil" a dojci dalej, kolko sa Ti bude dat a budes vladat. A ked nebudes vladat, tak zostane flaska...ale urcite lepsie ako sa uplne znicit...

luciannka83
autor
16. dec 2014

@alikaa doteraz priberal priam ukážkovo. Vážila som ho po každom kojení, aby som vedela koľko vypil a dojčili sme sa do vtedy kým toho nevypil kolko mal. Keďže priberal pekne, tak som prestala vážiť a dojčila som ho na požiadanie no posledné dni to už bolo neúnosné, tak som ho včera zvážila, že koľko pribral a za 4 dni 25gramov, tak ho je treba asi dokrmiť, keď celý deň sa chce dojčiť každú hodinu a večer takmer nonstop.
Dalo by sa dokrmiť aj tak, no chcela som aby max. vytiahol a tak som ho dokrmila. Cítim sa ako schyzofrenik, lebo na jednej strane by som dojčiť chcela aj na úkror dokrmovania a na druhej strane nemám už na to nervy a chuť, lebo stále začínem do znova už neviem koľký krát, no nikdy to také zle nebolo ako teraz.

alikaa
16. dec 2014

@luciannka83 Vela vie urobit stres, vahy nemusia byt presne, navyse babatia tiez nemusia priberat stale podla tabuliek. Co vsetko si brala na podporu tvorby mlieka? Ked pises, ze si brala vsetky dostupne prostriedky na zvysenie tvorby. Beries nieco aj teraz? Costi si tiez skusala? A teda s dokrmovanim pribera uz idealne? Mozno by som skusila znova na par dni vynechat dokrmovanie, ci to naozaj nie je len o pscyhike.

luba41
17. dec 2014

tak ako píše alikaa..u Teba je to o psychike..zbytočne riešiš, sleduješ..ak máte dobré prisatie, daj tomu volný priebeh..nesleduj kolko, pije ako pije..neváž, váženie hrozne stresuje, stačí raz za2-3 týždne...ak máš šatku, malého daj do šatky a noste sa, dojčite počas nosenia ..môžeš sa popri tom venovať domácnosti aj staršiemu..cievku odlož, privelmi sa upriamuješ na detaily..flašku, cumle ani nerieš..dávaj malému kedy zapýta..ponúkaj oba prsníky, stláčaj ku koncu, počas jedného dojčenia môžeš vystriedať aj viackrát každý..nesleduj mäkkosť prsníkov, MM sa tvorí priebežne a je tam..ak si Ty nervozna, tak malý je z Teba nesvoj, preto si vyžaduje neustále Tvoju prítomnosť / cez prsník/ aby sa uistil..vela mamín si to uvedomilo a prestalo riešiť podobné problémy, zrazu bolo všetko ako má byť.. napr.my sme mali štrajk / odmietanie prsníka v bdelom stave, dcéra sa prisávala len v polospánkua a spánku/..proste som neriešila, nestresovala, prispôsobila som sa dcére tak ako ona chcela a štrajk sa "poriešil sám"..
k večeru si prečítaj https://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatk...