Čaj na dojčenie a vracanie

bessdonna
17. mar 2023

Ahojte zienky. Velakrat som tu uz riesila vracanie-reflux mojho uz 6tyzdnoveho babatka. Pri urcitych opatreniach sa to zlepsuje, dlho nevracala dcerka velke mnozstvo oblukom. Vynechala som aj caj na dojcenie, lebo ze aj z toho to moze byt. Odvtedy sa ale mliecka asi tvori menej. Chcem pit cajik aspon raz za den. Je to weleda caj na dojcenie. Obsahuje rascu, anyz, fenykel, senovku grecku. Mate skusenost, ze z caju na dojcenie vase deticky vracali?

nevenka
17. mar 2023

@bessdonna nasej skor vqdi kvoli prdikom. Ale ma aj reflux, ale tichy, nezvracia mi oblukom. Vcera som skusila brokolicovu polievku, no hruza, des. Bude mat 10 tyzdnov...😑.
Skus si kupit moringu, ja mam teraz tabletky od Advance. Z toho nenafukuje a tvoeba mlieka je po nej fakt vyssia, mne toto ovela lepsie funguje, ako ta rasca, aniz atd...este tak koprove semienko troaku zaberalo. Ale tymto dojciacim sa uz vyhybam. A to bolo tak pri vsetkych 4 detoch...

bessdonna
autor
17. mar 2023

@nevenka fuha no akurat som si spravila uz druhy caj po tyzdnovej prestavke tak uvidime. Ked ja vobec neviem ci mam mlieka vela alebo malo😶

leniel
17. mar 2023

@bessdonna ziadny caj nema vplyv na tvorbu mlieka. ziadny vyskum to nikdy nepotvrdil. ale moze mat vplyv na traviaci trakt co sa tyka plynov/boliestok a pod. Nepila by som ho, uvar si nejaky iny (pozor na mätu, a šalviu). Tvorba mlieka sa po par tyzdnoch stabilizuje, necakaj miesto prs nafuknute balony, pretekanie, tlak... proste urobi sa tolko mlieka, kolko dietatko realne potrebuje/a vypije . co znamena - dojci kolko dieta chce, ako casto chce. ked je bdele a nepokojne, kludne kazdu polhodinu. striedaj prsia pri dojceni. prsia nikdy nie su prazdne, kym z jedneho pije, v druhom sa mlieko tvori. pokial dietatko pije efektivne - ma dobre prisatie, prehlta, pribera - absolutne nie je dovod riesit kolko mas mlieka. neoddaluj dojcenie cumlikom - dieta ma cuckat teba - tym si navysuje tvorbu, nie gumu 😉

bessdonna
autor
18. mar 2023

@leniel ja som prve kojila 3 roky, nedavam cumlik a podobne, flasu nemame. Problem je v tom, ze od zaciatku vracia. Obcas oblukom do dialky. Naposledy sa dusila a nevedela sa nadychnut a velmi sme sa zlakli. Preto to vazenie a snaha o limitovanie, lebo je problem, pritom vraj reflux nena

bessdonna
autor
18. mar 2023

@leniel mozno teraz, ze sa ustalila tvorba uz mi prestane vracat a mozem ju vecer nechat na prsnikoch kolko bude chciet. Teraz vecer prebieha tak, ze ked vycuca viac ako 90ml uz ju dam dole. (hnusne vazenie pred a po) muzovi som povedala, ze takto to robili zeny, ktore po mesiaci zazracne prisli o mlieko. Tak mi povedal, ze tak ju zabi.... A som vybavena. Pocul od dvoch lekariek s 40rocnou skusenostou(s nulovymi poznatkami o kojeni), ze ju prekrmujem, povedala to aj jeho mama, tak moj laicky nazor ho nezaujima

leniel
18. mar 2023

@bessdonna 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️to mi je strasne luto, ze ma manzel na to takyto chory nazor😢... ale nesmies sa dat...a nie nie, toto naozaj nie je cesta...nevaz a nechaj ju dojcit sa, kolko potrebuje. vygrcka sa? ok, daj jej opat prsnik...

bessdonna
autor
18. mar 2023

@leniel to ale bolo ine grckanie. Dusila sa asi 30min.uz som nevedela ako ju mam drzat. Bojim sa ze sa zadusi.