Cievka na dokrmovanie

baruska666
25. aug 2023

Pekný večer. Mam mesačnú dcérku a musíme dokrmovat. Doteraz som to riešila fľašou,ale dcérka sa začala viac zlostit na prsníku. Preto som sa rozhodla dokrmovat cievkou priamo na prsníku. Viete mi poradiť kde a akú cievku objednať? Mam jednu z lekárne, ale je krátka,fľašu musím mať medzi prsiami a mlieko potom tečie samospadom. Dakujem

any3108
26. aug 2023

@baruska666 v lekárni sa dajú dostať, ale nie v každej
Cievka ma označenie CN-01

anavixy
26. aug 2023

Ano, v lekarni si pytaj cievku CN01 (original je urcena na kanylovanie pupocnika, existuje aj hrubsia, ktora sa pouziva ako nasogastricka sonda, ta nie je vhodna na dokrmovanie), skus nemocnicnu lekaren, tam by ju mali mat urcite 🙂

baruska666
autor
26. aug 2023

@any3108
@anavixy pozerám zevta co mam doma ma označenie CV 01. To bude asi ta väčšia. 🤦‍♀️

anavixy
26. aug 2023

@baruska666 presne tak 🙂

baruska666
autor
26. aug 2023

@anavixy tak teraz mam dilemu,že či ju používať alebo radšej dokrmovat z fľaše než mi príde ta užšia

anavixy
26. aug 2023

Ak jej to ide aj s touto a nie je to prilis silny prud, tak pouzivaj kludne 🙂

baruska666
autor
26. aug 2023

@anavixy práveže mam pocit ze to zhlta rýchlejšie ako z fľaše a potom je nervózna. Celkovo som posledne dni zufala,lebo 5 minút aktívne saje z prsa,potom dostane 100ml UM a ešte je nervózna, tak jej dám aj druhé prso a po hodine pýta zase. Dostane opäť prsník a až potom väčšinou zaspí.

anavixy
26. aug 2023

A teda take ze nadojcit ju z oboch prsnikov na jedno dojcenie a nedat UM to nefunguje vobec? Ked aj o hodinu znova tak isto, ale pre tvorbu mlieka by to bolo urcite lepsie.
Osobne by som to urobila takto: v prvom rade rychlo zohnat tu spravnu velkost cievky 🙂 a potom teda nadojcit z jedneho prsnika, pocas dojcenie stlacat prsnik nech jej mliecko dobre tecie, ked sa odpoji, dam dieta na druhy prsnik, zasa stlacam, necham nech saje kolko chce, ked sa odpoji, vratim sa k prvemu praniku, dam cievku s dokrmom a zasa prilozim na prsnik uz s cievkou. Na dalsie dojcenie zacinam tym druhym prsnikom.
To ze po hodine chce znova je ok, zrejme to ma hlavne na to zaspatie, to je vporiadku, je to aspon dalsi stimul na tvorbu mlieka. Dolezite je aby co najviac sala z prsnikov (samozrejme v ramci tvojich možnosti), v noci tiez, to je pre rvorbu mlieka velmi dolezite a dojci vzdy ked sa da v kontakte koza na kozu, stravuj sa dostatocne a vyvazene a pi vela tekutin, ak by si si chcela davat bylinky, tak len v normalnom davkovani. A cievku mas pichnutu cez cumel vo flasi? Pozri este aj suplementor od medely mozno by ti to bolo pohodlnejsie, hoci je to trochu investicia. Drzim palce, je to narocne, mas moj obdiv 🍀🍀

baruska666
autor
26. aug 2023

@anavixy ďakujem za radu, dnes som to tak aj riešila ze som dala oba prsníky a až potom prikrm. Mne mliečko tečie aj samé, je ho dosť, keď kojim z jedného, z druhého mi dokáže samovoľne natiect aj 40ml za cca 10 minút. Ale mala mí nepriberala, tak doktor povedal ze vela dojčiť a prikrmovat, aby nebola hladná. Dnes napríklad doobeda stále pýtala papať, poobede už to bolo lepšie, o 17tej dostala oba prsníky a ešte aj fľašu a spinkala do 22. To som jej dala prsník, zaspala mi na ňom, tak dostala este 100ml flasu a hned spala dalej. Zahtra, najneskor v pondelok poriesim tu cievku. A hej, mam ju cez cumel vo flasi, som pozerala aj skumavk, ze by som kupila, ale tie som nasla max 45ml.