Čím kŕmiť 11 dňové bábätko?

zuzkarobko
29. jún 2012

maly sa nechce prisat a nemam uz ani vela mlieka ked ho nepije davala som mu nutrilon ale zevraj moc pribral tak co mu mam davat aby tak rapidne nepriberal nemam mu davat radsej sunar neviem ako dalej ked ma len 11 dni

maslenka47
29. jún 2012

Moj maly za prve 4 dni schudol 300g a potom za dalsich 15 pribral skoro 800g.. to je skoro 400g/tyzden. To by tvoju doktorku asi porazilo 🙂 Normalne mu daj Nutrilon kolko si pyta, pripadne v tomto teple mozes skusit cistu prevarenu vodu alebo detsky caj (feniklovy alebo anizovy) - moze byt len smadny.
Hlavne sa nesnaz za kazdu cenu kojit ako to tu maju v oblube radit. Je somarina tyrat dieta aj seba len preto, ze to niekto na fore povedal. Ja som toto pochopila az po 3 tyzdoch, dvoch laktacnych "poradkynach", homeopatikach a inych sprostostiach. Ked bude tvoje dieta hladovat z toho ze sa nevie nakojit, tak ti nasledne toho Nutrilonu zje viac ako potrebuje, lebo "vie", ze zase bude dlho hladne.
MM je pre dieta idealne, bohuzial nie vzdy sa da. Ja som si prvy mesiac odstrikavala (odsat mi neslo), lebo po 2 tyzdnoch uz maly nebol ochotny sa prisat (od narodenia mu to islo krasne, holt nemal tam nic..) a nikdy toho nebolo viac jak 50ml/den.

murinka
29. jún 2012

ak mas malo mliecka tak sa skontaktuj s laktacnou poradkynou-ta ti iste pomoze.bola by skoda davat um...prikladat,prikladat,priklada-jedine tak zvysis produkciu mlieka.drzim palce

katren
30. jún 2012

@zuzkarobko ak si zufala, tak kup UM, alebo sa skontaktuj s laktacnou poradkynou.....zalozenie duplicitnej diskusie tvojho drobca nezasyti

gp2000
30. jún 2012

@lalinko2010 no presne to som chcela napísať,že tu sa NESMIE napísať,že nekojíš 😠 lebo sa do teba všetky super matky pustia 😠 😠 ,zobrala si mi to z jazyka 😀 😀 či z klavesnice 😀 😝

jespera
30. jún 2012

Ja napisem vseobecn - lebo neda mi ked som precitala niektore prispevky, niektore ste pisatelke naozaj si myslim poradili k veci, ale niektore ste take mudre az to boli.....Pisatelka je zhruba cca 2 tyzdne po porode a vy jej tu davate rady...no coment..., ja by som chcela vidiet vas ake by ste boli hrdinky....

Ked si spokojna ty aj tvoje babatko - neries ze pribera vela, ze nekojis a podobne blbosti....

euka210
30. jún 2012

moj priberal kilo za mesiac prve 3mesiace...ked som isla v 3m na USG klbov, tak som stretla holku, co sla na sekciu ten den ako ja...moj mal vtedy 7,5kg a jej 8,5, lebo prikrmovala UM...takze je normalne, ze pri UM deti priberaju viacej.

graceful9
30. jún 2012

@zuzkarobko ahoj, my sme na nutrilone a malá priberala takto:
pôrod. váha 3670 g
1.mesiac 5200g
2.mesiac 6300g
3.mesiac 7200g
4.mesiac 8100g
5.mesiac 8700g
6.mesiac 9500g
ideme mať 7 mesiacov a isto bude mať cez 10 kilo,,,,a to je dievča,,,,je to dosť ale ja jej nemôžem povedať, zlatko si tučnučká, už nebudeš papať pol roka, lebo takúto váhu majú ročné deti,,,,kojené takto nepriberú, deti na UM sú vždy ťažšie,,,netráp sa, dieťa nemôžeš nechať hladovať pre to že veľa priberá,,,🙂

bubutko
19. jan 2013

sorry ale to je taka blbost porovnavat dve rovnako stare deti ze vazi o kilo viac len preto lebo ho krmili UM. kazde dieta pribera inak, poznam pripady ze su babetka gulate a su plne kojene, tak ako si moze niekto nescitany dovolit tvrdit ze rovnako stare deti a jedno ma o kilo viac len preto lebo je na UM? dobra hlupost.
a tiez som si vsimla ze jak tu niekto napise ze ma problem kojit uz mu vsetky mamicky radia len laktacnu poradkynu ako keby to bol nejaky hriech alebo zlocin ked nekoji, a ako keby ta poradkyna prisla a mavla zazracnym prutikom a zrazu supermamicka uz plne kojla. a pritom, MM nie je vseliek, a co poznam uz dospelych ludi plne kojenych a vobec nekojenych tak stale nechapem preco sa na slovensku vyvija taky strasne stresujuci tlak na mamicky s tym kojenim. mna ani moje sestry mama nekojila uz od zaciatku a nemam ziadne choroby ani alergie a chora som uz nebola ani nepamatam, ziadne chripky nic, to iste moje sestry. a moj muz aj jeho surodenci boli plne kojeni dlho a kazdy rok chripka, virozy atd, oslabena imunita. takze nestresovat sa, ja teraz napoly kojim a na poly davam UM a nebudem uz kontaktovat ziadnu poradkynu, lebo ma jej rady strasne stresuju a ked sa mi nedari co mi radi a s cim na mna tlaci tak ma to strasne stresuje a bojim sa ze z toho stresu pridem aj o to malo mlieka co mam. alebo tvrdi ze ked neodstranim klobuciky tak mi zmizne mlieko a ze je zazrak ze po mesiaci mi este nezmizlo. navyse po MM je malemu stale zle, grcka strasne moc, prehana ho, nevie sa vykakat, place je nepokojny, po Bebe je spokojny, nic mu neni, smeje sa a krasne spinka, taky zlaty a neni vobec tucny btw.

stanislava2
19. jan 2013

@zuzkarobko babätko ti može pribrat za mesiac aj kilo a pol po troch mesiacoch sa priberanie začne spomalovat a ked sa babätko začne viacej hýbat po pol roku štvornožkovat a veci podobne priberanie sa znovu spomali.Neboj kludne dávaj dietatku mliečko či nutrilon bebu babylove hami sunar hipp.... to je jedno čo si vyberieš.Ja som deti kojila a pribelali kilo a pol mesačne prve tri mesiace synček sa narodil skoro 5kg a prve tri mesiace mi plne kojeny priberal len 600g Dcerky mali v roku prva 8,5kg druha 7,5kg a syn 10,5kg .Kludne mu vyber mliečko ake ty chceš a hlavne ake babätku vyhovuje.Pri umelom mliečku možu mat babätka viacej koliky ale nie je to pravidlom.Takže žiaden strach skor si davaj neskor pozor aby mu stary rodičia a tetušky nedavali maškrtky a jedla nevhodne.Pretože ja som sa pasovala skor z takymi nazormi že volakedy sme vám davali všetko a nič vám nebolo a teraz študujete a čitate blboviny.

eveenka
21. jan 2013

To musi fakt nejaka svihnuta dr. Neviem co by povedala nam co sme za prve 3tyzdne pribrali 1.040g aby som jej nedala cicik a nechala ju plakat? Nemyslitelne ved babo predsa najlepsie vie kedy je hladne!