• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Čokoláda počas kojenia. Je alergénom?

3. júla 2011 
ahojte, neviete ako je to s tymi alergenmi pri kojeni? Ja som uz parkrat neodolala a dala si kusocek cokoladky, dcerke to nic neurobilo, je potrebne aj napriek tomu sa vyhybat cokolade? Vdaka za rady
18. apr 2009 o 09:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ja jem cokoladu skoro kazdy den a nic to malej nerobi :sunglasses:
18. apr 2009 o 09:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj jana ja kojim uz skoro polroka a čokoladu papa skoro každy den som zavislačka malej nič neni :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
18. apr 2009 o 09:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
jeej, vacsiu radost ste mi ani nemohli urobit :grinning:
18. apr 2009 o 09:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
tiež ťa poteším, čokoládu a zákusky musím mať každý deň a maličkému to zatiaľ neublížilo

holky čo ešte ďalšie skúšate zo zakázaných potravín?
18. apr 2009 o 09:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ja jem uz uplne vsetko...jedla som aj kapustu, strukoviny, udene, jahody, citrusy...a nic :slight_smile: ...myslim ze to treba len trosku sledovat, pokial babo nema problemy so stolicou alebo s pokozkou, podla mna mozme jest uplne vsetko :wink:
18. apr 2009 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
labelka a jahodky zavárané? celkovo ovocie z konzervy ako ananás, mandar. som ešte neskúšala, vy áno?
18. apr 2009 o 10:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj v konzerve aj cerstve :wink:
18. apr 2009 o 10:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ani mojmu malemu cokolada nevadila a ani nevadi....
treba vyskusat, kazde dieta je ine..inak reaguje, ale zas to neprezen, aby ho nezapieklo, alebo nebolelo brusko :fearful:
18. apr 2009 o 10:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja jem cokoladu aj ked nie kazdy den :wink:
dcerka neprostestuje :grinning:
akurat sa mi vyhadzala zo zavaraneho ananasu :unamused: odvtedy som ho nejedla :unamused:
a zle jej robi aj oregano, to ju velmi boli brusko :unamused:
vraj sa ma postupne skusat vsetko a ked babatku nevadi moze sa jest :wink:
18. apr 2009 o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky...ja tiez papam cokoladku, aj ine sladkosti a v pohode..aj ked ma doktorka upozornovala, ze by som nemala, ale malemu to neprekaza :sunglasses:
18. apr 2009 o 11:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
ja nechcem strasit, ale teraz to dietatu nemusi spravit nic,
no je to alergen a moze si vypestovat alergiu do buducnosti.
Je v nej aj kravske mlieko, no hlavne to kakao... o orieskoch nehovoriac.
Samozrejme. ak si date raz za cas trochu, neuskodi, ale denne je prilis vela...ň

Drzim palce pre zdravie nasich ratolesti ! :wink:
18. apr 2009 o 11:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ja tiez papam cokoladu a v poho.inac ked sa niekto boli alergenu ako takeho-kakaa,su aj biele cokolady :wink:
18. apr 2009 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
V bielej cokoladke je kakove maslo !!! .... nasmu malemu robi zle aj to :frowning2: Inak ja cokoladu tiez zboznujem, ale snazim sa jej vyhybat...
18. apr 2009 o 12:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monika77 ja papam všetko len orechy som neskušala
18. apr 2009 o 13:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som čokoládu jedla v pohode, dokonca mi detská lekárka odporučila kvalitnú so 70 % kakaom. Ale každé dieťatko je iné, treba len vyskúšať čo mu nepasuje a čo je v pohode.
18. apr 2009 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj aj ja jem kazdy den kusok cokolady a maly je v pohode. :wink:
18. apr 2009 o 17:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ja som kojila 5 a pol mesiaca, ale jedla som vsetko. ja nemam alergie, ani manzel, tak som to nejak neriesila. aj v tehu som sa napchavala cokoladou, orieskami, ovocim od vymyslu sveta, zozrala som aj kilo jahod denne v lete na zahrade a visne mi padali zo stromu priamo do tlamy :slight_smile: jedine co som pocas tehotenstva a kojenia vylucila bola kava s kofeinom, kola a jasne alkac a cigosky :slight_smile:
18. apr 2009 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Moj sa vzdy trosku vysype po cokolade hlavne z mliecnej ci horkej. :frowning2: Ja si obcas dam cokoladu, pretoze neviem odolat. :confounded:
18. apr 2009 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pridavam sa k babam ktore tiez jedia v podstate vsetko...dam si aj cokoladu a kludne aj kazdy den a maly nema ziadny problem.
18. apr 2009 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj ja sa pridavam k mamickam, co zboznuju cokoladu :grinning: Jedla som ju aj pri starsej a teraz ma uz 8 rokov a ziadne problemy nema. Je to asi zavisle od alergie v rodine a hlavne od rodicov, ci su alergicki. To nastastie nie sme :wink:
18. apr 2009 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja zjem horku cokoladu a krupicovu kasu s grankom-hruba vrstva...mala je v pohode. asi mam mliecko sladke mnam...haha :grinning:
18. apr 2009 o 22:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ja som sa čokoláde a arašidom na začiatku trocha vyhýbala, ale teraz jem úplne všetko. ja mám po čokoláde škaredé pupáky a malý ich mal tiež na začiatku, ale teraz už nie. nič mu nerobia ani citrusy, strukoviny, oriešky. jem všetko. :slight_smile:
18. apr 2009 o 23:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja ju jem, neviem odolat a pritom viem, ze teraz sa to ukazat nemusi, to nie je take podstatne, ale ono sa ta alergia pestuje postupne a moze sa u dietata prejavit ovela neskor :frowning2: to mi raz bude velmi smutno ked koli mojej pazravosti maly nebude moct cokoladku alebo oriesky :unamused: takze tak to je....
ale dufam, ze bude ok, netusim totiz aka vobec je pravdepodobnost ze sa to vyvinie do alergie, oriesky su dost silny alergen.
19. apr 2009 o 00:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mishkina ma pravdu. radsej s mierou
19. apr 2009 o 10:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jem skoro všetko, ale s mierou, takže aj čokoládu, oriešky, každé ráno mám na raňajky kakao atď. Jediné, čo som ešte nejedla a zatiaľ mi nechýba sú citrusy, strukoviny a kapusta.
19. apr 2009 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja ppappa m skoro vsetko uz som skusila aj stukoviny a aj kapustu a mallickemu sa nic nestalo:slight_smile:kojim ho uz pol roka .ale este stale som nejedla citrusy:(
19. apr 2009 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jedla som vsetko okrem grepy(este som neskusila) :sunglasses: . jedla som pomaranc, citron, ananas... babo potrebuje vitaminy cez mater.mliecka. najma C. posilnuje imunity...
19. apr 2009 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby ahojte, pripajam sa k mamickam, ktore su zavisle od cokolady :P ja som sa v tehu straaasne napchavala cokoladov a teraz jem cokoladu kazdy den, neviem si ju odpustit... nie vela, ale rano a vecer takeho mini zajacika co si bracho vysibal si musim dat. alebo nejaky keksik. skusam pomalicky, nechcem na nu moc rychlo, aby som jej neublizila...
20. apr 2009 o 02:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme na cokoladu doplatili ekzemom :frowning2:
odkedy mam dietu sa jej plet pekne upravila
20. apr 2009 o 08:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja jem cokoladu denne bez nej si to neviem ani predstavit, ako kojim mam velku chut na sladké a neda sa to nicim zastavit. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Ja si myslim, ze je rozdiel ked mama je cokoladu a ked priamo dieta je cokoladu... :confused: :wink: Do 1 1/2 roka malej urcite nedam cokoladu ochutnat.
20. apr 2009 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok