Dávate dojčeným bábätkám aj vodičku?

1. nov 2020

Ahojte mamičky ktoré kojite dávali ste bábätkám trošku vodičky ? Či len kojenie ? Viem že pri kojeni sa voda dávať nemá podľa knizkovych mamičiek ale isto sa nájdu aj také čo vodu dali ...tak ma zaujíma či bolo všetko ok

pribinak
1. nov 2020

Nedávala som. Párkrát som ponúkla keď bolo teplo, ale inak nechcel

evkakozickova
1. nov 2020

V materskom mlieku má všetko čo potrebuje.

sono2
1. nov 2020

Nie. Voda bábätku nedá nič. Ono potrebuje jesť príjmať živiny. Vo vode neni nič.

cookie29
1. nov 2020

Nie nedávala. Až okolo roka

janka1234321
1. nov 2020

Taktiez som vodu nedavala, ani v horucave, vtedy dostal mliecko na poziadanie, potom popri prikrmoch v pol roku som mu ponukla, no nechcel, az neskor zacal pit vodu, ked uz prikrmy boli vo vacsich davkach ako len na spoznanie chuti

zuzuliennka1
1. nov 2020

naco? v mater. mlieku je vsetkeho dostatok, je to pre babatko najvhodnejsia tekutina... vodu som zacala davat az ked mal syn cca rok a pol, narodil sa v zime, cize v roku a pol akurat leto a zhruba vtedy som prestavala kojit... inak netreba

nikpa
1. nov 2020

Ja som začala dávať keď mal problém so stolicou, dr.mi to poradila, že voda riedi stolicu. A zabralo, lahsie sa mu po nej kalalo. Inak len v horúčavách keby si kŕmila každé 3 hodiny tak medzitým dať upit, tebe by asi tiež za 3hodiny bez tekutiny vyschlo v krku. Ale ak kojis na požiadanie, vodu by som nedávala, zbytočne.

majcat
1. nov 2020

Dávala som, niektoré dni nie, niektoré dní pár lyžičiek. Keď boli starší (8-9 mesiacov) som im nechala aj fľašu (s náustkom ) na "hranie". Nemajú žiadne problémy a nikdy sme tiež nemali problém s prijímaním tekutín keď už neboli dojčení.

cariad
1. nov 2020

Netreba dávať vodu. Absolútne netreba. Odkojené tri deti (najmladšiu ešte kojím) a určite nie som knižková alebo tabuľková mama. A v materskom mlieku je 80% vody v prednom mlieku ešte viac. 🎈

kristina2412
1. nov 2020

Dávala som, mladšia sa narodila v auguste, bolo vyše 35 stupňov, stále sa chcela dojčiť , co samozrejme nonstop nebolo mozne,na prechádzku som bravala vodu. Staršia mala zase koliky,pomáhali jej rozne čaje. Každú som dojčila 2,5 roka.

evkao
1. nov 2020

Neviem, co to znamena knizkova mamicka 😀 ja taka asi nie som, ale vodu som nedavala, ani ked boli horucavy, malu som len kojila (aj predtym syna, ten zacal pit vodu az cca v 7.-8. mesiaci)

alzbetka71
1. nov 2020

Nie, najprv ide bábätku predné mlieko, ktoré je riedke, namiesto vody a po chvíli začne ísť zadné mlieko, ktoré je už husté a výživné. Ak niektora mamička odsava tak to vidí. Preto dojčeným detom netreba vodu. Iba fakt keď je velmiiiii teplo. Detom, ktoré sú na um treba dávať aj vodu. Samozrejme ku každému bábätku treba pristupovať individuálne.

0silvia0
1. nov 2020

nie, nie je leto ani horucavy.

dada7701
1. nov 2020

Moja má už 10 mesiacov a nechce mi piť vodu ani čaj, keďže už papa tuhú stravu...ale aj tak do nej neviem dostať skoro nič 🙄🙄