Dojčenie

linda97
22. jún 2022

Ahojte nikdy si neviem odsledovat z ktorej som kedy kojila no zrazu vidim rozdiel v ich velkosti😀 mam najblizsie kojenie zacat tou vacsou a plnsou alebo naopak mensou aby som stimulovala tvorbu mlieka v nej 🙈 dakujem
/taktiez po odsavani, zacat tou ktora dala viac ci menej?

bororka
22. jún 2022

@linda97 ja vyprázdnim vždy ten plnší 😃

lilly2303
22. jún 2022

@linda97 asi to máš jedno, ja som si to sledovala vždy a aj tak mám rozdiel vo veľkosti. Jeden sa proste viac nalieva ako druhý 🤷‍♀️

petamich
22. jún 2022

ja som vzdy kojila na striedacku 🙂 ono treba pravidelne vyprazdnovat oba prsniky, to stimuluje tvorbu ak ten mensi = z toho si kojila naposledy, tak treba z toho druheho

monicka976
22. jún 2022

@lilly2303 prosim ta, aj sa ten rozdiel vo velkosti potom upravil ci to tak uz ostane ?

lilly2303
22. jún 2022

@monicka976 to ti neviem povedať ešte sa kojime, ale dúfam že sa to úpravý

monicka976
22. jún 2022

@lilly2303 dufam aj ja lebo tiez este kojim, ale zacinam mat obavy ci ten rozdiel nebude trvaly 🙄

lamonita
22. jún 2022

Daj si na zapastie gumicku/náramok a po kojeni si ho prehod ma druhu ruku, aby si si takto označila stranu, z ktorej máš kojit najbližšie ✌️😉

lilly2303
22. jún 2022

@monicka976 vraj by sa to malo vrátiť do normálu po kojení. Mne to gynekológ vysvetlil tak že môžem robiť čo chcem, ale že to nejako neovplyvním lebo že jeden prsník je viac produktívny ako druhý. Ja som vždy prikladala rovnako aj na jeden aj na druhý a nepomohlo. Na tom menšom som si vždy všímala že malý papal aj 10 minút, po čase bol nervózny a silno ťahal a už mu nič nešlo alebo len slabo zatiaľ čo na tom väčšom bol do 5 minút napapany.

monicka976
22. jún 2022

@lilly2303 dakujem za odpoved 🙂 ja som zo zaciatku aj dokrmovala a maly mal tendenciu preferovat len jednu stranu a zacinal ju mat zlezanu, tak mi kazali kojit len na druhej strane a ked mu uz stacilo len MM vsimla som si,ze ten velkostny rozdiel je uz dost vyrazny, uz som rozmyslala ci neodsavat ten druhy, ale to asi nebude mat zelany efekt ze? Ale uplne suhlasim, s toho mensieho nechcel moc ani moj pit, a z druhej strany sa napapa hned, tam mu tecie "prudom" 😅

linda97
autor
23. jún 2022

@petamich snazim sa len nejak sa jej nepacilo furt cosi tak som za jedno kojenie menila random aj 5 krat mam taky pocit .. ale uz som si odsledovala a ten z ktoreho som kojila naposledy je teda vacsi plnsi az boli 🙈 druhy nic aj ked odsavam tusim ze z praveho ide vzdy menej.. moze to byt ze proste jeden je taky? 🤷🏼‍♀️

petamich
23. jún 2022

@linda97 moze 🙂 tiez som mala jeden dominantny a z neho pil radsej, su zeny co proste koja z jedneho a dlho 🙃

elle282
2. júl 2022

Prosím Vás, ktorý lanolinovy krém je lepší? Od Madely alebo MultiMam … ďakujem